Diskuse k článku

Exekutoři přijeli pro pětiletou Elišku, odvezli ji od táty k mámě

Pětiletá Eliška od táty z Horní Lidče na Vsetínsku nechtěla. Dítě ani otec ale neměli na vybranou. Pro Elišku v úterý přijela pětičlenná "eskorta" složená z exekutorů, sociálních pracovnic a ochranky. Odvezli ji k Eliščině matce, od níž ji jeden soud poslal k otci, ale druhý soud zase zpátky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host8

Posílat exekutory na děti, zabavovat je jako majetek

je  šílené, amorální. Mělo by tu platit něco jako práva dítěte. Dítě není věc.

0/0
26.4.2012 12:21

KuroNeko

Práva

Myslím že  v některých případech by takovéhle kauzy měli jít až k evropskému soudu pro lidská práva. Mnohdy je to poslední šance otců (někdy i matek) jak se domáhat spravedlivého soudu. Šeské soudy mnohdy neumí správně soudit. Často se ohání "důkazy" ale mnohdy ty dané důkazy nejsou ani pořádné, a navíc by měli brát v potaz co chce to dítě. Nakonec to vše odnese to dítě, a to není správné. Prostě české soudnictví ma zajímavý způsob souzení [>-]...

+2/0
26.4.2012 8:50

libyn

Re: Práva

rozhodují o tom jelita podle nějakých daných směrnic a nejsou schopni použít cit a intuici a rozhodnout podle té které kontrétní situace. Proto ta jelita! (bez urážky)

0/0
26.4.2012 11:03

opportunity

Re: Práva

R^

0/0
26.4.2012 11:39

Ajwn

České justice

je podle dostupných informací jedna z nejhorších v EU...Nevyřešené případy, rozporuplná rozhodnutí, kauzy, které trvají léta, někdy i přes desítku let. Zatím vede soud Brněnský, který řeší například úpadek jedné společnosti 7 let. Za tu dobu bylo vše bývalým vedením a správcem konkurzu dokonale rozkradeno, soud však spí dál. Poškozených společností je spousta, jen stát se vždy nakrmí jako první..proto také vypadá a chová se jako vepř. Tlustý, nabuclaný, stále hladový, s krátkýma nožičkama, které ho už sotva nesou..EU[>-]EU

+2/0
26.4.2012 8:46

Host8

Re: České justice

Nejde jen o justici, ale o znevažování práva obecně. A začíná to nahoře. Nelíbí se jim zákon či článek ústavy, tak jej nedodržují. Z toho se pak odvíjí stát s nevymahatelností práva.

0/0
26.4.2012 12:23

AnalyzaNow

Ne odboráři, ale STATISÍCE otců atd. by měly jít do ulic

Díky definitivě, kterou exkomunistická a díky komunismu skandálně, oproti Západu 3 až 4x více FEMINIZOVANÁ justice (celkově ze 72%!!) ua Klausovy vlády dostala, tato žába na prameni, v demokratické zemi jak už také sami poznáváme často nejdůležitější ze 3 státních mocí, páchá nedozírné škody na ekonomice, v bezzubém boji s korupcí a také na STATISÍCÍCH dětí po rozvodu, navíc na statisících otců a prarodičů z otcovy strany.

0/0
26.4.2012 6:54

_m-

Re: Ne odboráři, ale STATISÍCE otců atd. by měly jít do ulic

Statisíce otců ???????

;-D;-D;-D

0/0
26.4.2012 10:46

opportunity

Re: Ne odboráři, ale STATISÍCE otců atd. by měly jít do ulic

Vzhledem k tomu, že 69% povinných neplatí výživné nebo platí špatně (po výzvě jen část jako "dobrou vůli"), tak by tam mohla rovnou stát policie a probrat to ;-D

0/0
26.4.2012 11:41

www.stridavka.cz

Re: Ne odboráři, ale STATISÍCE otců atd. by měly jít do ulic

Na středeční demonstraci před Ministerstvem spravedlnosti bylo asi 20 otců. BYL JSTE TAM TAKÉ? Každý ví, co by měli ostatní udělat, důležité ale je, co udělá sám.

0/0
27.4.2012 0:49

AnalyzaNow

Politici diskriminují otce, škodí dětem

I dnes ženy touží provdat se "nahoru", tedy najít muže, který "dokáže zajistit" jí a nějaké to dítě, když už holt to musí být. Podnikatelé jsou u nich úspěšnější než uřitelé, podobně jako u mužů je blond bimbo (alespoň momentálně) populárnější než normální holka. ... Skutečností je, že 80% rozvodů podávají ženy, ikdyž důvodem není PROKÁZANÁ nevěra, alkoholismus, impotence, nebo dlouhodobé opuštění ale jen subjektivní větička "nepřekonatelné rozpory". ... Protože díky komunismu máme oproti Západu skandálně, 3 až 4x více FEMINIZOVANOU justici (celkově ze 72%!) a protože díky Klausovi máte díky definitivě exkomunistickou justici zakonzervovanou (ačkoliv bychom 23 let po Sametu vyhnali exkomunistické ministy nebo poslance FS ČSSR, tak justici, v demokratické zemi jak už sami poznácáme často nejdůležitější ze 3 státních mocí, u nás máme stále z ČSSR) tak rozhoduje podle své komunistickú "úrovně" a manýrů. ... Politici a bohatí si rozvod mohou dovolit, mají dost peněz a styků (pokr.)

0/0
26.4.2012 6:43

AnalyzaNow

Re: Politici diskriminují otce, škodí dětem

Politici a bohatí si rozvod mohou dovolit, mají dost peněz a styků bývalou uplatit a koupit si nový model. Ale obyšený rozvedený muž a táta, soudkyněmi vyhozenný z domova možnosti jako oni nemá. Proto je politikům, vetšinou mužům, jedno, jak exkomunistické soudkyně rozhodují o porozvodovém uspořádání pro děti a rodiče. Místo toho, aby politické strany prosazovaly všeobecnou obměnu soudcovského stavu, tak soudcům, tedy ze 72 procent vlastně soudkyním, ponechávají definitivu. ... Pro ženy, které mají dojem, že si po rozvodu najdou sobě a dítěti lepšíhomuže a tátu, právem podávají návrj v 80 procentech rozvodů neb vědí, že jim soudkyně a pracovnice OPRDů budou všemožně nadržovat. Soudkyně a pracovnice OPRDů navíc věří, že "máma je máma" a "chápou" matky, když se ukájejí mstěním se otcům tím, že doslova všemožně špiní obraz otce v očích dítětě, sabotují jakékoliv formy styku a udržování vztahu dítěte a otce, většinou také beztrestně nerespektují nařízení soudu o styku.

0/0
26.4.2012 6:50

Éter1

Re: Politici diskriminují otce, škodí dětem

Dlouhý příspěvek, ale napadlo vás, že tak jako jsou někdy za rozvod viněni muži, jsou zrovnata někdy viněny ženy?

Je to o lidech, ne o pohlaví.

+1/0
26.4.2012 8:44

Gemars Moše Dajan

Život je svině

hlavně ten u nás. a tohle: Matka dítěte nevyšla z domu ani nereagovala na zvonění. to ani nelze komentovat.

0/0
25.4.2012 18:05

bastianka

Re: Život je svině

proč by se měla nechat očumovat případně něco vysvětlovat, nic vám do toho není

0/0
26.4.2012 8:34

virena

a pak

a pak se zase bude jen hledat viník

0/0
25.4.2012 17:55

kieferr

Hmm

pana soudce na 30 let do gulagu. Za své chybné rozhodnutí má nést i odpovědnost. evidentně se rozhodoval jen podle toho jak se ráno vyspal.

0/0
25.4.2012 16:06

Gemars Moše Dajan

Re: Hmm

nebo s kým.

0/0
25.4.2012 18:05

katano

já myslel že šel exekutor krást ledničku, TV, PC, pračku >>>

>>> a oni již EXEKUTOŘI kradou i DĚTI .......

PS : PADNI komu PADNI.

0/0
25.4.2012 15:27

libyn

Re: já myslel že šel exekutor krást ledničku, TV, PC, pračku >>>

asi se tam ochomejtala a nekdo jí omylem připlácl na čelo, exekučně zabaveno. No, není se co divit, při tom fofru, co mají

0/0
25.4.2012 16:32

Zylbrsztajn

Tento příběh ...

Tento příběh jen jen další smutnou ilustrací mizerně napsaných a mizerně prováděných zákonů, které v této zemi upekli lidé (z modrých, oranžových i zelených stran) jejichž motivací pro vstup do politiky nebyla služba zemi a občanům, ale osobní prospěch z moci, kontaktů a úplatků.

Je smutnou ilustrací mizerné práce soudů, nízké úrovně soudců a všeobecně špatného právního vědomí v celé zemi.

Společnost, která nedokáže ochránit a zabezpečit ty své členy, kteří trpí nevinně, jako tahle Eliška, nebo kteří se nemohou bránit proti zvůli úřadů i jednotlivců, je společnost pokřivená, shnilá a špatně vedená. V takové společnosti, která nechá ubližovat dětem dokonce s posvěcením úřadů je něco hluboce zkaženého.

(Redaktoři iDnesu, vraťte nám prosím blicí smajlík, moc ho potřebujeme.)

+3/0
25.4.2012 14:39

tabasco

Re: Tento příběh ...

už je jenom otázka času, kdy se společnost morálně zhroutí

0/0
25.4.2012 14:43

Zylbrsztajn

Re: Tento příběh ...

Část společnosti už morálně zhroucená je. Jako příklad stačí vzít aféru okolo právnické fakulty v Plzni, kda řada lidí získala titul JUDr. aniž by fakultu opravdu navštěvovala, a když se to provalilo, odmitali přestat používat titul. Dalším příkladem může být naprostá zkorumpovanost při přidělování státních zakázek. Není snad jediné ministerstvo, kde by v tomhle nebyl průšvih.

Ve zdravé společnosti by se podvodníci s falešnými tituly omlouvali, skládali by funkce a odcházeli z veřejného života, u nás se to neděje (příklad: Řápková) V řádné demokracii by po korupčních aférách sami odstupovali politici, vzdávali by se mandátů, klidili by se z cesty. U nás už to nikoho ani moc neudivuje.

To totální znechucení lze číst tady v diskusích, a v české hospodě se dnes nikdo o politice nechce bavit, protože si nechce kazit večer.

Nemyslím si že se zhroutí společnost, ale její vedení k tomu má nakročeno hezky.

+3/0
25.4.2012 15:40

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: Tento příběh ...

R^

0/0
25.4.2012 16:25

JoeSO

Re: Tento příběh ...

bohužel, zdravá společnost u nás nikdy nebyla, není a asi ani nikdy nebude. a to nejenom u nás...;-(

0/0
26.4.2012 11:19

celim

Re: Tento příběh ...

tak jen přemýšlím, kde zůstala práva dítěte!!!Rv

+1/0
25.4.2012 15:05

Zylbrsztajn

Re: Tento příběh ...

Dítě je nejslabší, nejbezbrannější a nejzranitelnější člen společnosti. Jeho práva jsou u nás jen cár papíru. Úřady s dítětem zacházejí jako s věcí.

Přitom dítě je budoucnost. Ubližujeme-li dětem, ničíme svou budoucnost.

0/0
25.4.2012 15:43

venoch

strasne

Jako chlapovi je mi uplne do breku, kdyz ctu ten clanek. Take jsem se rozvedl a mam dve dcery. Nas soud? Smesne. Dnes uz jen s horkosti vzpominam. Kdyz holky dosahly 18 let, tak jsem zacal alimenty platit rovnou jim. To maminka vztekem zezelenala a to se divily i me dcery,ze platim a kolik platim. Ale penize...to je to posledni.Mile sobecke maminky. Chtel bych Vam vzkazat, ze Vase laska ve vetsine pripadu neni materska, ale je obycejna, sobecka, kdyz myslite daleko vice na sve pocity nez na pocity vaseho ditete a kdyz i vlastni dite pouzivate jen jako nastroj sve pomsty proti svemu byvalemu muzi. Cely nas system z Vas dela lepsiho rodice s vetsimi pravy jako je Vas partner, ale Vy takove zdaleka nejste. I ta alkoholicka nechce dite protoze ho tak moc miluje, ale protoze ma neco, na cem si muze odecitat dane.

+14/0
25.4.2012 13:25

opportunity

Re: strasne

Ty jsi jeden z 31%, který platí (alespoň podle toho, co píšeš), ale 69% povinných (ať matek nebo otců) na své děti neplatí vůbec nebo jen občas. To je daleko rozšířenější problém.

+5/0
25.4.2012 13:32

tabasco

Re: strasne

ty jsi asi jedna z těch (a)sociálních pracovnic nebo soudkyně, protože takhle, jako u vašich příspěvků, přesně přehlížejí skutečnost do očí bijící...

0/0
25.4.2012 13:48

opportunity

Re: strasne

Ani jedno.

0/0
25.4.2012 14:04

Shikula

Re: strasne

:D proste jen dostava svemu nicku :D

0/0
25.4.2012 14:07

opportunity

Re: strasne

Prostě vím, že 2/3 rodičů, kteří mají dostávat výživné, s tím mají problém, ale nepíše se o tom skoro nic... Přitom je to jako nesplácet dluhy...

0/0
25.4.2012 14:11

Shikula

Re: strasne

Budu Vas citovat: Nejake linky by nebyly?

Toto je pouze vase tvrzeni...

0/0
25.4.2012 14:31

venoch

Re: strasne

tak si to zkuste obratit. Mate dite, pak se Vam manzestvi rozpadne, v 50% pripadu je vestsi vina na Vasem partnerovi, ten Vam za to sebere Vase dite, jeste ho bude proti Vam obracet, protoze je s nim denne a vrcholem vseho je, ze Vy budete povina platit na sve dite, ovsem ne diteti, ale partnerovi a nemate nejmensi vliv na to, jak Vase penize budou utracene. Neni to zvracenost? Ja jsem sice vzdy platil, ale rekmu Vam, je to zatracene nechutny pocit a kazdy na takove sebemrskacstvi teda nema zaludek.

+3/0
25.4.2012 13:51

opportunity

Re: strasne

Dítě má finanční nároky nehledě na to, jak se snášejí oba rodiče, je to prý 7.000 měsíčně, minimálně na jídlo, jízdné, nájem, oblečení, školu... a na tom by se měli oba rodiče podílet stejně, a přitom jsou alimenty většinou kolem 2-3 tisíc. Pokud  máte zájem vědět, jak je s nimi nakládáno, tak zažádejte soud, ať druhý rodič toto doloží. Dítěti se platí, až je dospělé, přece se nebudou dávat peníze do ruky prvňáčkovi... A nejsem ani sociální pracovnice, ani někdo od soudu, ani příjemce alimentů.

0/0
25.4.2012 14:08

tabasco

Re: strasne

no akolik je plovina ze 7 tisíc, když dle vás se mají podílet stejně?

0/0
25.4.2012 14:16

Shikula

Re: strasne

:D prece 7 tisic :D...

0/0
25.4.2012 14:23

tabasco

Re: strasne

aha, dík. já v matice nikdy nebyl dobrej ;-D;-D

0/0
25.4.2012 14:41

Shikula

Re: strasne

asi jsem z levneho kraje ;). Skolu mam za rohem, deti chodi pesky. Je to statni skola, neplati se nic, dobra, obedy. 500,-. Obleceni, nejak nejsem pro kdovijake znacky, stejne se tam neplati kvalita, ale ta znacka. Jinak je to vsechno made in china. Takze koukam, aby to bylo kvalitni. tak 1000,- za mesic, at nezeru. Zatim hospodarim ctvrt roku a tech 1000,- jsem uz skoro utratil ;). Jidlo... to uz je jina, tam se pod ty 2000,- jit neda, jedine ze bychom si sami pestovali ovoce a zeleninu. Co jsem jeste zapomel? krouzky = jak se "zbavit" ditete aby jsme meli na chvili pokoj... dejme tomu, ze se tam i neco priuci... takze 2000,- za pul roku. Ostatni supluji sam a deti se vubec nenudi. Takze to mame zatim priblizne 4000,-  a pokud tu jsou dve deti, naklady NEjsou 2x.

Rikate napul a rikate 2-3 tisice? to znamena, ze vetsina preplaci :D...(dovedeno do at absurdum)

0/0
25.4.2012 14:22

papullus

Re: strasne

my Češi dáváme přednost před výrazem my by jsme výrazu my byhom. Jednak to zní lépe a druhak je to správně  ;-D . Viz dole můj příspěvek o zubařské vrtačce v ústech pisálků ....  Jinak kroužky jsou něco, co děti potřebují , někdo chodí na fotbal, někde na tenis, někde na malování .. Nebo snad jsi schopen sám dítě učit třeba na housle nebo na kytaru ( ale hrát, ne do ní jen mydlit 4 akordy).Nebo že by tenisový trenér ?

0/0
25.4.2012 14:54

192.168.35.1

Re: strasne

Za mýho mládí to bylo "my bychom".

+1/0
25.4.2012 15:04

papullus

Re: strasne

jj, blbne mi c, mám něco v klávesnici a nejsou lidi aby to vyfoukali nebo aby někdo koupil novou .... doba je zlá .Ale píše to tu spousta pitomců, zejména ti zdejší úspěšní podnikatelé .... ;-D

0/0
25.4.2012 15:14

Shikula

Re: strasne

:D me taky blbne klavesnice a proto se mi tam objevuji pismenka navic :D... treba pisu: ja bych a ono se mi napise ja by jsem LOL... a nejsou lidi, aby mi tu klavesnici vymenili ;). Budu to muset udelat sam, protoze jsem svepravny, ze?

0/0
25.4.2012 15:18

papullus

Re: strasne

a mě a mně a další a další ... to fakt není jihočeštinou .A i v krásných jižních čechách znají diakritiku ... ;-D P.S. funguje i v linuxu ...

+1/0
25.4.2012 15:24

tabasco

Re: strasne

správnou diakritikou se na internetu může ohánět pouze provokatér či ignorant, kterého baví peskovat jiné za blbosti, většinou se najdou mezi ženským pohlavím ;-D

0/0
25.4.2012 15:37

Shikula

Re: strasne

Vis, papullusi (kdyz uz si tykame, tak proc i ne ja), psano s malym P i kdyz je to dle meho vylozene mysleno jako jmeno vlastni, jsem gramotny dost, abych se "jaks taks" vyjadril k tematu clanku, pod kterym tato diskuse je. Nejsem "ajnstajn" na cestinu jako ty, co pouziva tvary jako je jednak a druhak (pokracuje to urcite tretak a ctvrtak, ze?) misto krasneho zaprve a zadruhe a tak dale... Pokud te to TAK zere, udelej si blog, davej tam linky na prispevky a pis sve komentare. (jednak ze?) Nikomu, opravdu nikomu to tady chybet nebude a mozna (ted by mel byt ten druhak) ten tvuj blog budu navstevovat sam pro pobaveni, abych se dovedel, ze jsem si zase neco po sobe neprecet, i kdyz vim, ze mi blbne klavesnice ;).

+1/0
25.4.2012 15:43

Shikula

Re: strasne

Ano, s timto slovnim spojeni mam problemy (proste jihocech). A ted k tomu podstatnemu, co vam diky pideni se po chybach zcela uniklo: dal jsem tam na ty krouzky 2 tisice. A ano, jsem pro to, aby deti na ty krouzky chodily, ALE aby mely take svuj volny cas a ne aby mely 5 a vice krouzku tydne. TO uz pokladam za ocividne odkladani.

0/0
25.4.2012 15:15

papullus

Re: strasne

to není jižními čechy, to je nevzdělaností ....

+1/0
25.4.2012 15:21

Akire

jenže dítě nepotřebuje

jen vámi uvedé, ale doplácíme i některé učebnice (cvičné sešity) školní lyžařský výcvik-kolik stojí kurz,kolik vybavení (tak nejede na to z alimentu nenašetřím) škola v přírodě,plavecky kurz, letní tábor,mobil (i když ne kdoví jaký, ale kontakt s ním je v dnešní době nutný, nehledě na posmívající se spolužáky v zš) Rodič,plátce alimentů zaplatí určených 2,5tis měsíčně ještě se skřípěním zubů.že to dává bejvalce, ale víc ho dítě nezajímá.;-(

0/0
25.4.2012 17:05

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Najdete na iDNES.cz