Stát je po výbuchu v dole připraven pomoci, slíbil premiér Babiš

  0:01aktualizováno  12:16
Stát je připraven okamžitě pomoci, napsal na twitteru ke čtvrtečnímu neštěstí v dole ČSM na Karvinsku premiér Andrej Babiš. Pomoc podle něj nabídl i premiér Polska, odkud je zřejmě řada obětí výbuchu metanu v dolu.

V Dole ČSM na Karvinsku 20. prosince 2018 explodoval metan. Důlní neštěstí se stalo v severní lokalitě dolu. | foto: ČTK

Babiš na twitteru vyjádřil soustrast pozůstalým po hornících, kteří při neštěstí zahynuli.

20.prosince 2018 v 23:05, příspěvek archivován: 21.prosince 2018 v 00:00

Výbuch v dole ČSM je obrovská tragédie. Rád bych vyjádřil svou nejhlubší soustrast pozůstalým. Jsem ve spojení se záchranáři, dělají maximum. Jsme připraveni okamžitě pomoci, pomoc nabídl i polský premiér. V tuto chvíli nezbývá, než věřit a modlit se, aby nebylo obětí víc.

Výbuch v dole ČSM, při němž zemřelo nejméně pět lidí a osm je stále pohřešovaných, označil Babiš za obrovskou tragédii. „Rád bych vyjádřil svou nejhlubší soustrast pozůstalým. Jsem ve spojení se záchranáři, dělají maximum. Jsme připraveni okamžitě pomoci, pomoc nabídl i polský premiér. V tuto chvíli nezbývá než věřit a modlit se, aby nebylo obětí víc,“ napsal premiér.

Babiš pokládá za spravedlivé, aby zemřelí polští horníci byli odškodněni stejně jako český. Pokud by to nemohlo udělat OKD, vstoupí do toho stát, řekl premiér.

Pomoc na twitteru přislíbila také ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Zítra by její resort měl navrhnout, co může pro poškozené udělat. 

20.prosince 2018 v 23:41, příspěvek archivován: 21.prosince 2018 v 00:04

Hlubokou soustrast pozůstalým obětí exploze v dole CSM. Věřím a doufám, že ostatní pohřešovaní horníci jsou v pořádku. Zítra na MPSV navrhneme možnosti, jak poškozeným poskytnout okamžitou sociální pomoc.

Ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček poděkoval báňským záchranářům za nasazení. 

20.prosince 2018 v 22:21, příspěvek archivován: 21.prosince 2018 v 00:07

Obrovská tragédie na Dole ČSM. Upřímnou soustrast všem pozůstalým. Přeji rychlé uzdravení všem zraněným, díky báňským záchranářům za jejich nasazení a odvahu.

Na důlní neštěstí v Karviné reagovali také zástupci opozice. Například předseda TOP 09, který výbuch označil za obrovskou tragédii. 

21.prosince 2018 v 00:05, příspěvek archivován: 21.prosince 2018 v 00:09

Výbuch v dole ČSM je obrovskou tragédií. Upřímnou soustrast všem pozůstalým, čest památce zemřelých. Modleme se, aby byl počet obětí co nejnižší.

K pomoci od státu vyzval i předseda ODS Petr Fiala. 

20.prosince 2018 v 22:42, příspěvek archivován: 21.prosince 2018 v 00:11

Zprávy o důlním neštěstí na Karvinsku jsou velmi smutné. Vím, že žádná slova nemohou utěšit smutek, který prožívají rodiny horníků. Zvláště v předvánoční době. Myslím na ně a věřím, ze stát udělá vše, aby jim pomohl.

Zraněných po explozi je asi deset, uvedl mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský. Mezi mrtvými a zraněnými jsou podle něj převážně polští horníci. Důlní neštěstí se stalo v severní lokalitě dolu 880 metrů pod zemí. Důl ČSM je součástí firmy OKD, jejímž majitelem je prostřednictvím státního podniku Prisko stát.

Soustrastné reakce na tragédii v Česku přišly rovněž ze zahraničí. Na svém twitterovém účtu kondoluje rodinám zesnulých horníků také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. 

21.prosince 2018 v 11:39, příspěvek archivován: 21.prosince 2018 v 12:14

Mes pensées vont aux familles et aux proches des victimes de la tragédie qui est survenue dans une mine de charbon en Tchéquie. Je veux aussi rendre hommage à tous les mineurs, à leur courage et à leur dévouement https://t.co/Gv6PSwIC5R

Autoři: ,

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Redaktoři MF DNES s pomocí figurantky nachytali sexuálního predátora. (13....

Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé...

Další z rubriky

Poslanci musejí vysvětlovat výlety v Peru, NKÚ zneužití peněz odmítá

Machu Picchu v Peru

Několik poslanců kontrolního výboru Poslanecké sněmovny spolu s prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu Miroslavem...

Silný déšť na Jablunkovsku vyhnal lidi z postelí, zachraňovali zvířata

Extrémní srážky v Nýdku v Moravskoslezském kraji

Proudy vody valící se po svazích, zatopené sklepy i hnůj spláchnutý na fotbalové hřiště. Extrémní déšť ráno vyhnal z...

Zeman gratuloval Kuberovi k jeho projevu, že totalita má dnes jinou podobu

Prezident Miloš Zeman vítá šéfa Senátu Jaroslava Kuberu z ODS na jednání...

Velmi vřele přivítal prezident Miloš Zeman šéfa Senátu Jaroslava Kuberu z ODS na setkání nejvyšších ústavních činitelů....

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.

Najdete na iDNES.cz