DOKUMENT: Dopis Václava Musílka policii

  17:36aktualizováno  17:36
Setkání s policií po on-line rozhovoru pro iDNES nenechal volební manažer Nezávislých demokratů (předseda V. Železný) bez odezvy. Na postup kriminalistů si stěžuje policejnímu prezidentovi Vladislavu Husákovi v dopise, který přinášíme v plném znění.

Václav Musílek - Václav Musílek odpovídá na otázky novinářů. | foto: David VotrubaiDNES.cz

Vážený pane prezidente,

obracím se na Vás nejen jako řadový občan, který se cítí být poškozen jednáním příslušníků policie- SKPV Prahy III, 1 odd. –násilí, respektive jednáním pprap.Karla Rupperta, ale i jako jeden z volebních  lídrů Nezávislých demokratů.
Jmenovaný policista snížil mojí důstojnost a věrohodnost občana dbalého zákonů tím, že mi veřejně předal předvolání k podání vysvětlení v budově redakce Mladá fronta Dnes.
 Ač věděl, jak sám přiznal, že dvoje předchozí předvolání, která mi zaslal na adresu trvalého bydliště, nesplňovala zákonem stanovenou lhůtu k vyzvednutí obsílky, a tudíž při řádném převzetí, což jsem také učinil, jsem se nemohl k stanoveného jednání dostavit, využil skutečnosti, že jsem na dnešní den byl pozván do redakce MfDnes, aby mi výzvu osobně předal. Zároveň značně nestandardně mi vnucoval, abych převzal výzvu i pro matku mého syna, ač ví, že nemůže nijak než oficiální cestou, tj. prostřednictvím pošty nebo osobně zásilku doručit. Jsem já snad nějaký pošťák či osoba, jenž garantuje předání úřední listiny.
Ať již jeho jednání je způsobeno nedbalostí, neznalostí zákonem určených lhůt, či z jiných důvodů, je zcela nepřijatelné a neakceptovatelné, aby policista, jenž má vyšetřovat oznámení proti mé osobě postupoval tak, abych byl veřejností vnímán jako člověk, který nejen nedbá zákonů, ale opovrhuje příslušnými orgány státní moci.
Nejenže svojí nedbalostí či úmyslem sám mařil úkol veřejného činitele, což samo o sobě je trestným činem, ale při vědomí, že jsem se nemohl k danému dni  dostavit k podání vysvětlení, veřejně lhal, když redaktoru iDNES.cz, tvrdil „že Musílka nemohli sehnat, předvolání k výslechu si na adrese trvalého bydliště nevyzvedl a ani jim nevolal“.
Jak již bylo výše zmíněno, policista věděl, na základě obou dodejek, jenž musí být součásti jim založeného spisového materiálu (Č.j.: OR III-1581/SKPV-OOK1-2005), že jsem si výzvy včas převzal, ale nemohl splnit termín, neboť k němu nebyl ustanovena odpovídající lhůta. Zároveň zkresleně informoval, že se jedná o výslech, ač dobře ví, že mezi výslechem a podáním vysvětlení je podstatný a věcný rozdíl. Navíc nepravdivě tvrdil, že jsem Policii telefonicky nekontaktoval, ač opak je pravdou.
Zcela jednoznačně, díky tomu, že takto  nepravdivě informoval prostřednictvím medií veřejnost, zasáhnul do mých práv a dle mého přesvědčení i do práv politické strany, jejíž jsem místopředsedou a kterou v příslušném volebním obvodě reprezentuji. Takovéto jednání nabízí oprávněnou domněnku ne li jistotu, že celé jednání má jiný podtext a účel, než který policisté prezentují. Nutno zdůraznit, že první výzva mohla být z nedbalosti špatně načasovaná. Opakuje li se však takovéto „opomenutí“ nelze než věc považovat za úmyslnou. I následující postup a jednání tento názor jen potvrzují.
 Je až nepravděpodobné, že na základě krátké noticky, inzerující on-line rozhovor na iDNES.cz, by reagovali a snažili se mi předat jejich nedbalostí dříve nesplnitelné výzvy k podání vysvětlení.

Zůstává otázkou, komu takové jednání a cílená dehonestace v době volební kampaně má sloužit. Je nezvratnou skutečností, že vládnoucí ČSSD, za kterou  kandiduje i Váš nadřízený ministr Bublan, opakovaně zneužívala svého mocenského postavení při zneužívání policie pro své zájmy. Stačí jen odkaz na nedávné události, které vedly k odchodu bývalého premiéra Grosse a prezidenta policie Koláře.
Vážený pane prezidente, tímto Vás žádám, abyste zjednal nápravu, a nechal řádně vyšetřit nestandardní postup, jenž v souvislosti s nastalou volební kampaní vyvolávají oprávněné domněnky a obavy, že má být poškozována význačná politická strana a její zájmy prostřednictvím skandalizace a dehonestace i mé osoby. Zároveň žádám, aby v krátké lhůtě byla ze strany Policie ČR  zveřejněna omluva za nepravdivé informace a poskytnuto věcné stanovisko v iDnes.cz. a případně v médiích, jenž o této události informovala.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Letní radovánky v Německu. Na koupaliště raději s policejním doprovodem

Němečtí policisté dorazili urovnat jeden z násilných incidentů ve venkovním...

Teploty stoupají a s nimi i počet návštěvníků koupališť. Německo uvažuje o posílení bezpečnosti na plovárnách kvůli...

Expremiér Nečas si koupil byt. Finanční transakce však nahrávají spekulacím

Manželé Petr a Jana Nečasovi přicházejí na slavnostní  recepci, kterou...

Byt o velikosti téměř sto metrů čtverečních s terasou o výměře 37,66 metrů čtverečních v sedmém patře Rezidence Na...

Češi stáli tři dny u dálnice v Polsku a čekali na pomoc. Porouchalo se jim auto

Čeští turisté, kteří čekali v Polsku na pomoc.

Pětičlenná rodina z Náchoda na svou cestu z dovolené jen tak nezapomene. Při cestě od Baltského moře se jí v Polsku...

Ukradl auto i s třemi dětmi. Dostihli ho v koloně, vytáhli a zlynčovali

Američtí policisté při dopravní kontrole ve městě Falcon Heights zastřelili...

Udělala chybu, z níž se snad již poučila. Zastavila s autem v americké Filadelfii před pizzerií, kam mířila za...

Známá britská youtuberka zahynula při nehodě na elektrokoloběžce v Londýně

Známá britská youtuberka Emily Hartridge na smíku z roku 2018

Emily Hartridgeová, populární britská youtuberka a televizní moderátorka, zahynula v Londýně při nehodě na...

Další z rubriky

ODS chce spolupráci s dalšími stranami v boji proti ANO, Piráti nevidí důvod

Tisková konference ODS před jednáním Poslanecké sněmovny, na snímku předseda...

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do...

Pacienti mění léčbu kvůli nedostatku léků. Problém má celá Evropa

léky

Problémy s nedostatkem léků čelí Česko téměř každý den, zjistila MF DNES. Chybí jak nenahraditelné léky, tak...

Šance pro rodiče. Příměstské tábory a letní školy stále berou děti

Letní badatelská školka v Druztové u Plzně.

Přihlášky na příměstské tábory přicházejí už od jara, místa ale pořád jsou. Po celé republice totiž v posledních letech...

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.

Najdete na iDNES.cz