U Rusnoka byl člen vedení SPOZ. Od nás nikdo ve vládě nebude, tvrdí

  12:55aktualizováno  16:24
Místopředseda Strany práv občanů Zemanovci Radek Augustin poobědval s premiérem Jiřím Rusnokem a prohlásil, že nikdo ze strany se ministrem nestane. K Rusnokovi do Kramářovy vily dorazil odpoledne i Václav Petříček, bývalý náměstek ministra průmyslu Miroslava Grégra. "Do vlády nejdou, jsou mladší, ale jsem připraven pomoci," řekl Petříček.

Místopředseda Strany práv občanů Zemanovci Radek Augustin opouští Kramářovu vilu, kde obědval s premiérem Jiřím Rusnokem (26. června 2013) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Augustin dorazil do premiérské Kramářovy vily před polednem. Řekl, že ho nový premiér pozval na oběd, protože se už delší dobu znají. O vládě prý mluvili, padla i nějaká jména. Která, to odmítl komentovat. Augustin však tvrdí, že nikdo ze Zemanovců se ministrem nestane. "Ve vládě nebude ani jeden současný člen strany SPOZ," prohlásil.

Rusnok již potvrdil, že mezi ministry bude Martin Pecina, mluví se také o obsazení postů Janem Kohoutem a Marií Benešovou. Kohoutem na ministerstvu zahraničí a Benešovou na spravedlnosti. Sociální demokracie ale odmítá, aby některý z jejích členů byl v Rusnokově vládě.

"Já to nepokládám za vhodné a rozhodně to nemohu doporučit členům sociální demokracie," řekl místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Benešová tvrdí, že ji chce Sobotka vypudit z ČSSD

Benešová, která dlouhodobě patří z Zemanovým sympatizantům, přitom až do jarního sjezdu byla místopředsedkyní sociální demokracie. Svou pozici ve vedení ČSSD neobhájila. Benešová v rozhovoru pro tyden.cz řekla, že se jí Sobotka snaží vypudit ze strany.

Štengl iDNES.cz řekl, že Pecina, Kohout nebo Benešová zatím na kandidátkách nejsou. "Dneska to tak není. Co bude v následném období, je pro mě otázka budoucnosti a vyjednávání na naší politické radě," tvrdí. "Budeme vyjednávat se všemi, kdo by chtěli vstoupit na naši kandidátní listinu a mají čím naše občany oslovit," doplnil. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka však upozornil, že to mají být budoucí lídři kandidátek SPOZ (více čtěte zde).

Čestným předsedou Strany práv občanů Zemanovci je prezident Miloš Zeman. V úterý uvedl, že Jiří Rusnok bude mít při sestavování kabinetu zcela volnou ruku.

U Rusnoka se objevili Zavadil i bývalý Grégrův náměstek

Kromě Augustina ve středu do Kramářovy vily přijel i odborový předák Jaroslav Zavadil. Vyloučil, že on sám by měl sedět ve vládě a řekl, že Rusnok se ptal také na lidi z odborů. Jejich účast ve vládě mu ale nedoporučil.

Po Augustinově návštěvě vjely za střeženou bránu vily stříbrná a černá limuzína. Lidé, které přivezly, si však dali dobrý pozor, aby je nezachytili fotografové a kameramani. Odpoledne za Rusnokem dorazili například Václav Petříček, bývalý náměstek ministra průmyslu dřívější Zemanovy vlády Miroslava Grégra a píárista Roman Pospíšil, který s Rusnokem spolupracoval, když byl ještě prezidentem Asociace penzijních fondů. "Ne, já opravdu do vlády nejdu a ani nebudu mluvčí," smál se otázkám novinářů Pospíšil.

Autoři: , ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Policie odkryla identitu pachatele, který hrozil střelbou na českých školách

Zásahové jednotky na soutěži likvidovaly gang i toxickou látku.

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze....

My chceme znovu motýle! Babišův výrok si žije vlastním životem

Andrej Babiš během rozhovoru pro MF DNES telefonoval s ministrem životního...

Když premiér Andrej Babiš přednášel na konci května v pražském Mánesu na výroční schůzi Česko-německé obchodní a...

Přišel čas vzít si naši zemi zpátky, řekl Klaus. Představil hnutí Trikolóra

Václav Klaus mladší představil nové politické uskupení Trikolóra, na snímku se...

Poslanec Václav Klaus mladší představil nové hnutí Trikolóra, které zakládá poté, co ho vyloučila ODS. „Přišel čas vzít...

Sobotní výheň spláchnou bouřky, kroupy a přívalový déšť

Turisty na Karlově mostě v Praze náhlá bouřka s průtrží mračen nepřekvapila....

V sobotu odpoledne se bude Česko dusit vysokými teplotami, podle varování meteorologů v celé republice překročí...

Loupež století s posvěcením státu: ČR přišla v kauze LTO o 100 miliard

První vlak čerpá českou naftou uskladněnou v německém skladu zkrachovalé...

Říká se jí loupež století s posvěcením státu. V kauze, při níž obchodníci přejmenovávali naftu na lehký topný olej, aby...

Další z rubriky

Léčebné konopí bere stále víc lidí. Nakolik je léčba úspěšná, se však neví

Konopí, ilustrační snímek

V České republice přibývá pacientů užívajících léčebné konopí. Letos v květnu jich bylo 665 a lékaři jim předepsali...

Většina Čechů souhlasí s právem na interrupci a i s uzákoněním eutanazie

Ilustrační foto

Většina Čechů souhlasí s právem žen na umělé přerušení těhotenství i s uzákoněním eutanazie, tedy usmrcení nemocného...

Maturitní chybu našel letos Cermat sám a pokusil se ji zamlčet, říká EDUin

Ilustrační snímek

Také letošní maturity provázely pochybnosti o správnosti některých úloh a jejich vyhodnocování. Sporná je úloha č. 11 v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz