Demonstranti předali ČSSD vaječný manifest politických hříchů

  18:18aktualizováno  18:46
Odpůrci ČSSD dodrželi příměří. Mítinky sociální demokracie v Pardubickém kraji se tak obešly bez házení vajec. V Hlinsku ale dostalo vedení ČSSD manifest nazvaný Vajíčko. Studenti na něm vyjmenovávají politické hříchy, kterých se podle nich sociální demokracie dopustila - vypichují hlavně zadlužení země.

Do malých Holic pozvala ČSSD svého eurokomisaře Vladimíra Špidlu. V Pardubicích pak byla hvězdou Kateřina Brožová. Ilustrační foto. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Předvolební tým sociální demokracie se v sobotu zastavil v Hlinsku, Chrudimi, Holicích a nakonec v Pardubicích. Kampaně se tentokrát neúčastní předseda Jiří Paroubek. 

Na první mítinky přišlo kvůli špatnému počasí jen několik desítek lidí. V Pardubicích se od pěti podle redaktora MF DNES sešlo čtyři až pět stovek příznivců ČSSD.

"Jsem rád, že už tady nelétají vajíčka. Já byl v Praze, tam létaly i sádrové podsady, rajčata, brambory a padali tam lidé," řekl v Chrudimi místopředseda ČSSD Milan Urban.

Při výzvě, aby lidé přišli k volbám a dali hlas sociální demokracii, se pak přeřekl. "Je možné, že budeme mít problém prohrát volby, tedy vyhrát," zmátl lidi Urban.

ČSSD láká k volbám, studenti připomněli zadlužení

Europoslanec a dvojka kandidátky ČSSD Richard Falbr využil v apelu na voliče právě vaječnou smršť, která se na sociální demokraty snesla v minulém týdnu. "Snad vás ta vaječná akce přesvědčí jít k volbám," řekl v Chrudimi.

Sociální demokracie si uvědomuje, že potřebuje co nejvyšší volební účast. Podle preferenčních průzkumů má totiž mírně vyšší šance na vítězství ODS. Ta má věrnější voličské jádro a nízká volební účast jí svědčí. - čtěte Favoritem eurovoleb je ODS, zjistily tři průzkumy

Už předtím předali studenti v Holicích sociálním demokratům manifest nazvaný Vajíčko a sepsali na něm hříchy ČSSD. Na prvním místě vypíchli růst zadlužení Česka během sociálně-demokratických vlád. I díky němu dnes na jednoho občana připadá státní dluh takřka 100 tisíc korun. - čtěte Státní dluh poprvé překročil bilion korun, každý Čech dluží 95 tisíc

Studenti v manifestu připomněli i Maďarsko, které vláda socialistů Ference Gyurcsányho v kombinaci s ekonomickou krizí přivedla na hranici státního bankrotu. Zdůraznili také, že nechtějí vládu s podporou komunistů, k níž by se ČSSD mohla při výhře v podzimních volbách uchýlit.

Špidla na maloměstě, Brožová v Pardubicích

Volební turné sociálních demokratů pokračovalo odpoledne v Holicích. Do města, které má okolo 6 tisíc obyvatel, přijel i erurokomisař Vladimír Špidla. Desítkám místních se snažil vysvětlit, jak se dění v Evropské unii dotýká jejich života.

Větší "tahák" si ČSSD připravila na mítink v Pardubicích. "Přišla Kateřina Brožová a se zpěvákem Pavlem Vítkem zpívali například Ty můj kvítku medový, to se nikdo nedoví," popsal z místa redaktor MF DNES.

Házení vajíček se nekonalo ani tam. "Přišli jen lidé s transparentem Paroub egg a hlasitě pískali při každém řečníkovi ČSSD," dodal redaktor.

Brožová nakonec zpívala hned několik skladeb. Naopak jediný český eurokomisař Vladimír Špidla vystoupil v Pardubicích jen okrajově.

I v Pardubicích se sociální demokraté snažili obrátit vajíčkovou smršť ve svůj prospěch. Hejtman Pardubického kraje se převlékl za kuchaře a servíroval lidem vaječnou omeletu.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Slováci se baví. Trapas tiskové mluvčí vyústil ve zrušení celého odboru

SLOVÁCI SE BAVÍ: Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své...

Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své zaměstnankyně Barbory Palovičové z minulého měsíce. Tisková...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

ČEŠI ZNEUCTILI CHRÁM: Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Další z rubriky

Každý pátý mrtvý na silnici je chodec. Mapa míst, kde umírají nejčastěji

Ilustrační snímek

Nejnebezpečnější pro chodce jsou rovné silnice. Vloni na místech, která jsou na první pohled přehledná, zemřelo 79...

Nekrmte cizí koně, prosí chovatelé. Dobrý úmysl může zvíře zabít

Kůň trpí silnými bolestmi kvůli kolice.

Rodina jde na výlet a při té příležitosti se rozhodne „zpestřit“ jídlo koni v nedaleké ohradě. Jenže i pár mrkví nebo...

Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká expert

Ruský prezident Vladimir Putin na mítinku nedaleko Moskvy (1. 10. 2018).

Mluvil o ruském vlivu na půdě amerického Kongresu, kde mimo jiné řekl, že Miloš Zeman šíří ruské dezinformace. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz