Demonstranti předali ČSSD vaječný manifest politických hříchů

  18:18aktualizováno  18:46
Odpůrci ČSSD dodrželi příměří. Mítinky sociální demokracie v Pardubickém kraji se tak obešly bez házení vajec. V Hlinsku ale dostalo vedení ČSSD manifest nazvaný Vajíčko. Studenti na něm vyjmenovávají politické hříchy, kterých se podle nich sociální demokracie dopustila - vypichují hlavně zadlužení země.

Do malých Holic pozvala ČSSD svého eurokomisaře Vladimíra Špidlu. V Pardubicích pak byla hvězdou Kateřina Brožová. Ilustrační foto. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Předvolební tým sociální demokracie se v sobotu zastavil v Hlinsku, Chrudimi, Holicích a nakonec v Pardubicích. Kampaně se tentokrát neúčastní předseda Jiří Paroubek. 

Na první mítinky přišlo kvůli špatnému počasí jen několik desítek lidí. V Pardubicích se od pěti podle redaktora MF DNES sešlo čtyři až pět stovek příznivců ČSSD.

"Jsem rád, že už tady nelétají vajíčka. Já byl v Praze, tam létaly i sádrové podsady, rajčata, brambory a padali tam lidé," řekl v Chrudimi místopředseda ČSSD Milan Urban.

Při výzvě, aby lidé přišli k volbám a dali hlas sociální demokracii, se pak přeřekl. "Je možné, že budeme mít problém prohrát volby, tedy vyhrát," zmátl lidi Urban.

ČSSD láká k volbám, studenti připomněli zadlužení

Europoslanec a dvojka kandidátky ČSSD Richard Falbr využil v apelu na voliče právě vaječnou smršť, která se na sociální demokraty snesla v minulém týdnu. "Snad vás ta vaječná akce přesvědčí jít k volbám," řekl v Chrudimi.

Sociální demokracie si uvědomuje, že potřebuje co nejvyšší volební účast. Podle preferenčních průzkumů má totiž mírně vyšší šance na vítězství ODS. Ta má věrnější voličské jádro a nízká volební účast jí svědčí. - čtěte Favoritem eurovoleb je ODS, zjistily tři průzkumy

Už předtím předali studenti v Holicích sociálním demokratům manifest nazvaný Vajíčko a sepsali na něm hříchy ČSSD. Na prvním místě vypíchli růst zadlužení Česka během sociálně-demokratických vlád. I díky němu dnes na jednoho občana připadá státní dluh takřka 100 tisíc korun. - čtěte Státní dluh poprvé překročil bilion korun, každý Čech dluží 95 tisíc

Studenti v manifestu připomněli i Maďarsko, které vláda socialistů Ference Gyurcsányho v kombinaci s ekonomickou krizí přivedla na hranici státního bankrotu. Zdůraznili také, že nechtějí vládu s podporou komunistů, k níž by se ČSSD mohla při výhře v podzimních volbách uchýlit.

Špidla na maloměstě, Brožová v Pardubicích

Volební turné sociálních demokratů pokračovalo odpoledne v Holicích. Do města, které má okolo 6 tisíc obyvatel, přijel i erurokomisař Vladimír Špidla. Desítkám místních se snažil vysvětlit, jak se dění v Evropské unii dotýká jejich života.

Větší "tahák" si ČSSD připravila na mítink v Pardubicích. "Přišla Kateřina Brožová a se zpěvákem Pavlem Vítkem zpívali například Ty můj kvítku medový, to se nikdo nedoví," popsal z místa redaktor MF DNES.

Házení vajíček se nekonalo ani tam. "Přišli jen lidé s transparentem Paroub egg a hlasitě pískali při každém řečníkovi ČSSD," dodal redaktor.

Brožová nakonec zpívala hned několik skladeb. Naopak jediný český eurokomisař Vladimír Špidla vystoupil v Pardubicích jen okrajově.

I v Pardubicích se sociální demokraté snažili obrátit vajíčkovou smršť ve svůj prospěch. Hejtman Pardubického kraje se převlékl za kuchaře a servíroval lidem vaječnou omeletu.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Další z rubriky

Petříček by skončil ve vládě, když ho nezvolí místopředsedou ČSSD

Ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD při setkání s novináři

Pokud ministr zahraničí Tomáš Petříček neuspěje při volbě vedení ČSSD na sjezdu, vnímal by to tak, že nemá důvěru...

Exministr byl odsouzen k ročnímu vězení. Měl se obohatit na voucherech

Ministr pro mísní rozvoj Rostislav Vondruška na XI. sněmu svazu měst a obcí ČR

Obvodní soud Prahy 2 nepravomocně odsoudil bývalého ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušku k ročnímu...

Internet se baví na účet ministryně za výrok o mobilních datech a wifi

Šéfka Svazu obchodu Marta Nováková.

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková na sebe upozornila výrokem, že mobilní data jsou drahá i proto, že lidé...

Najdete na iDNES.cz