Demonstranti nechali vejce doma, mítinky sledovaly desítky policistů

  10:54aktualizováno  16:38
Předvolební mítinky ČSSD se tentokrát obešly bez vajec. Do Dvora Králové dokonce dorazilo víc policistů než demonstrantů. Jiří Paroubek se objevil pouze na akci v Hradci Králové. V Kolíně, kde začala "vajíčková válka", ji dopoledne její iniciátoři symbolicky ukončili.

Nejvíce příznivců, demonstrantů i policistů přišlo na mítink do Hradce Králové. "Je tu tak tisíc lidí," hlásil z místa reportér MF DNES.

Předseda ČSSD svůj projev přednesl za občasného pískání a skandování asi stovky demonstrantů. "Vejce přinesl pouze jeden člověk a položil je na zem. Někteří demonstranti tu rozdávali čokoládová vajíčka," popsal reportér.

Na předvolební mítink ČSSD ve Dvoře Králové přišlo i několik demonstrantů. Disktovali i s místopředsedou ČSSD Zdeňkem Škromachem. (29.5.2009)Předvolební mítink ČSSD ve Dvoře Králové. Místopředseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka diskutuje s jedním z příchozích. (29.5.2009)

K žádným incidentům v Hradci nedošlo. Jen ze začátku bylo občas z davu slyšet, jak se dohadují starší příznivci ČSSD s mladšími odpůrci Jiřího Paroubka.

Na místo dorazila také policie, která se částečně vmísila do davu a mítink monitorovala, někteří policisté měli kamery a fotoaparáty.

Reportér MF DNES také popsal, že ČSSD částečně změnila taktiku. "Začali chodit mezi demonstranty a mluvit s nimi," uvedl reportér. Mezi demonstranty vyrazili například místopředsedové ČSSD Zdeněk Škromach a Bohuslav Sobotka.

Dvůr Králové: víc policistů než demonstrantů

Podobně poklidně to vypadalo i ve Dvoře Králové. "Do Dvora Králové přišlo několik desítek příznivců ČSSD, asi patnáct demonstrantů a kolem dvaceti policistů, a to státních, městských i kriminalistů v civilu," informoval reportér MF DNES.

Mítink ale proběhl v poklidu, policisté nemuseli zasahovat ani jednou. "Neviděl jsem ani jedno vejce," dodal reportér s tím, že demonstranti pouze pískali a měli transparenty.

Na předvolební mítink ČSSD ve Dvoře Králové přišly i dvě desítky policistů. (29.5.2009)Na předvolební mítink ČSSD ve Dvoře Králové přišlo více policistů než demonstrantů. (29.5.2009)

Bez incidentů se obešla i dopolední zastávka oranžového týmu v Rychnově nad Kněžnou. Stejně jako ve Dvoře Králové i v Rychnově museli lidé oželet nepřítomnost předsedy Jiřího Paroubka.

Paroubek vynechal i čtvrteční mítinky v Libereckém kraji, místo něho schytal vaječný atak od studentů místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. - čtěte Škromach přišel na mítink s pánví, ale vejce skončilo na něm

"Složte vejce" vyzývají aktéři prvního hodu

K tomu, aby lidé přestali házet na mítincích vejce, vyzývají od čtvrtka aktéři prvního hodu. "Přineste v pátek vejce k úřadům, a symbolicky tak složte zbraně," - to se objevilo na Facebooku, centru "vaječného" odporu proti Jiřímu Paroubkovi a ČSSD, kam se od prvního kolínského hodu přihlásilo přes 50 tisíc členů.

"Touto mírumilovnou akcí chceme, aby se lidé symbolicky vzdali házení," řekl včera iDNES.cz zakladatel skupiny Matěj Forst. Zároveň tuto iniciativu na Facebooku ukončil, protože přerostla v nepřiměřenou agresi. - čtěte Složili jsme zbraně a vy jděte k urnám, zní po vaječné řeži z Facebooku

Vrhači vyhlásili příměří, v Rychnově vejce nelétalaSkládáme vejce a jdeme volit

Matěj Forst a Lukáš Botka, který před pár dny hodil první vejce, přišli po deváté hodině ke kolínské radnici, aby tam "vajíčkiádu" symbolicky ukončili.

U bočního vchodu položili krabici se třemi vejci a nápisem "Skládáme vejce a jdeme volit". Stalo se tak jen několik metrů od místa, kde 15. května letělo z rukou Lukáše Botky na Paroubka první vejce.

"Přišel se na ně podívat kolínský starosta, který jejich dnešní akci podpořil," informovala reportérka iDNES.tv.

Starosta Jiří Buřič (ODS) ale do krabice vajíčko nepřidal. "Neházím vajíčka, mám zase jiný způsob recese či vtipu, já bych si spíš povšiml vážnosti a podtextu, který tam je," řekl starosta. Snahu organizátorů ukončit vrhání vajíček ale chápe. Když prý má někdo i vtipný nápad, který je pak zneužit a může vést k nepříjemným situacím, je lepší ho ukončit.

S Forstem a Botkou přišlo k radnici ještě několik jejich přátel. "Po tom, co položili krabici k radnici, přišel starší pán a položil ke krabici vejce," dodala reportérka.

Jedno vajíčko s nápisem "Jdu volit" do krabice přidala i padesátiletá Alena z Kolína. "Aby bylo vidět, že i jiná generace nesouhlasí s postojem pana Paroubka, vždyť je to šílené, co se děje v naší politice," řekla ČTK.

"Odpoledne to zas po sobě uklidíme," uvedl Botka.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Soud definitivně osvobodil policistu, který autem zastavil motorkáře

Policista Šimon Vaic je viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti kvůli...

Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu autem v roce 2017,...

Drsná vražda čerpadlářky. Postřelili ji skrz dveře a nechali vykrvácet

Čerpací stanice u Nelahozevsi ve středních Čechách je po vraždě opět v provozu....

Čerpadlářka, kterou zabili v prosinci na benzince v Nelahozevsi dosud neznámí pachatelé, se podle zjištění MF DNES...

Policie dopadla údajné vrahy čerpadlářky v Nelahozevsi

Dům ve Vojkovicích na Mělnicku, kde policisté zadrželi podezřelého z vraždy...

Policie zadržela dva podezřelé z vraždy čerpadlářky z Nelahozevsi. Informaci iDNES.cz potvrdil policejní mluvčí Zdeněk...

Útočník na pódiu pobodal starostu Gdaňsku, ten na následky zranění zemřel

Starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz při vystoupení na charitativní akci (13. ledna...

Na starostu polského Gdaňsku zaútočil během nedělního večera muž s nožem. Stalo se tak při charitativní akci, kdy...

Tátové od rodin i gauneři. Podezřelí z vraždy pumpařky byli „známé firmy“

Dům ve Vojkovicích na Mělnicku, kde policisté zadrželi podezřelého z vraždy...

Oba měli rodinu, jeden z nich by se brzy měl stát otcem. Oba jsou z Mělnicka, kde byli známí kvůli své kriminální...

Další z rubriky

Česko si připomíná Palachovo upálení, Prahou prošel čtyřtisícový průvod

Pražané si na Václavském náměstí připomněli 50 let od upálení Jana Palacha....

Po celém Česku i v zahraničí si lidé připomněli památku studenta Jana Palacha, který se 16. ledna 1969 upálil na...

Potřebuje nový obličej. V Česku nejsou zkušenosti, pojišťovna nepomůže

Pomoc se pokouší najít v zahraničí (14. ledna 2018).

Mirka Dobešová v dětství porazila rakovinu. Z boje o život si mimo jiné odnesla titanovou mřížku, která jí podpírá oko....

Kubera si u Zemana dal 16 cigaret. Vondráček si připadal jako moravské uzené

Prezident Miloš Zeman přivítal na Pražském hradě u příležitosti novoročního...

Na oběd s prezidentem Milošem Zemanem a šéfem Senátu Jaroslavem Kuberou z ODS předseda Sněmovny Radek Vondráček z ANO...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz