CzechTek 2003 zamířil ke Kopidlnu

  15:49aktualizováno  15:49
Kolem místa konání největší tuzemské technoparty CzechTek už je snad jasno. Tisíce fanoušků zaplaví o víkendu zřejmě Jičínsko, kde si organizátoři pronajali městské pozemky v lesích u Kopidlna. První zprávy hovořily o Andělce, kde se Czechtek konal loni, poté o Osoblaze na Bruntálsku.

O chystané velké hudební produkci u Kopidlna se radnice dozvěděla v pondělí. "To se mluvilo o Jamboree, které bylo přestěhováno do Čáslavi," uvedla starostka Hana Slavíková.

Pak ale vyšlo najevo, že v okolí města bude znít techno. "Město je v tom nevinně, s organizátory uzavřel smlouvu na pronájem městských pozemků soukromý zemědělec, který na nich hospodaří," podotkla Slavíková.

Přestože je místo pro technoparty podle Slavíkové poměrně dobře vybrané, radnice by k jejímu konání souhlas nedala. "Je to mimo město, ale ne dost daleko na to, aby sem nedoléhal hluk."

Zastupitelé se obávají nepořádku i nepříjemností, které nápor tisíců lidí může přinést. Stejná akce v loňském roce přilákala do osady Andělka ve Višňové na Liberecku na 12 tisíc lidí.

"Podnikavec, který městské pozemky na party pronajal, aniž by radnici informoval, porušil nájemní smlouvu. Je to tak, ale nemůžeme s tím nic dělat, přestože jsou všichni zastupitelé proti jejímu pořádání," uvedla starostka Slavíková.

Bezmocní jsou i policisté. "Zatím situaci monitorujeme. Pokud nedojde k porušení zákona, zasáhnout nemůžeme," řekla policejní mluvčí.

Z Andělky do Osoblahy
Organizátoři technoparty nejprve oznámili, že se CzechTek bude konat opět na Liberecku. Ve středu na internetu na stránce www.futurebeat.cz uvedli, že se akce uskuteční v Osoblaze na Bruntálsku.

"Snad jsme zmátli policii," komentovali přesuny organizátoři technoparty, po níž loni na Liberecku zůstaly hory odpadků. Pořadatelů CzechTeku je uklidili až po urgencích.

"Dozvěděla jsem se to z internetu a musím přiznat, že mi spadl kámen ze srdce," komentovala změnu místa konání Marie Matušková, starostka Višňové na Liberecku, pod níž osada Andělka spadá.

Ověřovací manévry na Bruntálsku
"Paní starostka mi sdělila, co našla na internetových stránkách," reagovala vedoucí hospodářsko-správního odboru Veronika Červinková, podle níž se s radnicí spojil i pražský úřad služby kriminální policie.

V okolí Osoblahy se nacházejí velká pole, kde by se CzechTek opravdu mohl konat. "Policie ale nepotvrdila, že by akce měla být právě v této lokalitě," byla optimistická Červinková.

Pokud by se akce v Osoblaze konala, museli by se zřejmě předčasně vrátit z dovolené starosta i tajemník. Radnice by pravděpodobně okamžitě svolala krizový štáb, zalarmovala hasiče, policii a hygienu.

Techno k mladým patří, zní z Andělky
"Nevěřila jsem, že u nás letos technoparty bude. Lidé, se kterými jsem v kontaktu, mě ujišťovali, že jde jen o zastírací manévr," poznamenala Matušková, která paniku kolem akce považuje za zbytečnou.

Loni, jak říká, ji vlastní děti usadily větou: "Mámo, neblázni, přijdou, zatancujou si a zase odejdou". Starostka toto heslo předává dál.

Podle Matuškové patří techno k dnešním mladým lidem tak, jako k jejímu mládí patřilo hnutí hippies. "Jsou organizovaní a nedělají nic špatného, i ty odpadky si po sobě uklidili," dodala Matušková.

Souhlasili s ní i obyvatelé Andělky. Zároveň však přiznali, že i jim se ulevilo, že u nich letos technoparty nebude. "Ty davy mladých lidí mi ani tolik nevadily, jako ta hlasitá dunící hudba, při které mi drnčela skla v oknech," vzpomněla jedna z obyvatelek osady.

Technoparty CzechTek 2003.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Letní radovánky v Německu. Na koupaliště raději s policejním doprovodem

Němečtí policisté dorazili urovnat jeden z násilných incidentů ve venkovním...

Teploty stoupají a s nimi i počet návštěvníků koupališť. Německo uvažuje o posílení bezpečnosti na plovárnách kvůli...

Expremiér Nečas si koupil byt. Finanční transakce však nahrávají spekulacím

Manželé Petr a Jana Nečasovi přicházejí na slavnostní  recepci, kterou...

Byt o velikosti téměř sto metrů čtverečních s terasou o výměře 37,66 metrů čtverečních v sedmém patře Rezidence Na...

Češi stáli tři dny u dálnice v Polsku a čekali na pomoc. Porouchalo se jim auto

Čeští turisté, kteří čekali v Polsku na pomoc.

Pětičlenná rodina z Náchoda na svou cestu z dovolené jen tak nezapomene. Při cestě od Baltského moře se jí v Polsku...

Ukradl auto i s třemi dětmi. Dostihli ho v koloně, vytáhli a zlynčovali

Američtí policisté při dopravní kontrole ve městě Falcon Heights zastřelili...

Udělala chybu, z níž se snad již poučila. Zastavila s autem v americké Filadelfii před pizzerií, kam mířila za...

Známá britská youtuberka zahynula při nehodě na elektrokoloběžce v Londýně

Známá britská youtuberka Emily Hartridge na smíku z roku 2018

Emily Hartridgeová, populární britská youtuberka a televizní moderátorka, zahynula v Londýně při nehodě na...

Další z rubriky

ODS chce spolupráci s dalšími stranami v boji proti ANO, Piráti nevidí důvod

Tisková konference ODS před jednáním Poslanecké sněmovny, na snímku předseda...

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do...

Onemocnět psychickou nemocí může každý. Středoškoláci se učí, jak ji řešit

ilustrační snímek

Duševní problémy postihnou každého pátého mladého člověka, dvě třetiny závažných psychických onemocnění propukají právě...

Známí senátoři nepodali majetková přiznání, hrozí jim pokuta až 50 tisíc

Ilustrační snímek

Některým senátorům hrozí pokuta, protože včas nedodali majetkové přiznání, což jsou ke konci června povinni všichni...

Najdete na iDNES.cz