Úterý 4. srpna 2020, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 4. srpna 2020 Dominik

ČSSD reaguje: Děkujeme, zůstaňte pane Zemane!

  17:20aktualizováno  17:20
- Výzvou "Děkujeme, zůstaňte pane Zemane!", reagovali čtyři ústečtí sociální demokraté na výzvu šesti bývalých studentských aktivistů "Děkujeme, odejděte!". Jeden ze signatářů, předseda místní organizace ČSSD Ústí nad Labem-město Vladimír Kynčl řekl, že jejich výzvu lze podepsat na sekretariátě ústeckého okresního výkonného výboru ČSSD. Sociální demokraté tak reagují na výzvu "Děkujeme, odejděte!" šesti bývalých studentských aktivistů z roku 1989, kteří kritizují atmosféru v zemi a požadují rezignaci hlavních představitelů politických stran.

V ústecké výzvě sociální demokraté píší: "Překvapuje nás především to, že k odchodu se vyzývá i vláda ČSSD v čele s Milošem Zemanem, která trpělivě s nevšedním pracovním úsilím napravuje minulé chyby těch, kteří se dnes staví do pozice já nic, já muzikant, a kampaň veřejně podporují."

Autoři výzvy současně připomínají, že také nejsou se vším spokojeni, ale rozhodně nesdílejí názor, "že řešení vedoucí ke zlepšení situace je v destabilizaci politické scény". K ní podle ústeckých sociálních demokratů kampaň "Děkujeme, odejděte!" vede.

Kynčl připustil, že při diskusi o ústecké výzvě na členské schůzi místní organizace ČSSD se ozvaly i nesouhlasné hlasy. "Jednoznačné stanovisko k naší výzvě však členská schůze nepřijala, protože nebyla pro nízký počet přítomných členů usnášeníschopná," vysvětlil Kynčl.

Výzva "Děkujeme, odejděte!" šesti bývalých studentských aktivistů z roku 1989 kritizuje atmosféru v zemi a požaduje rezignaci hlavních představitelů politických stran. Vzbudila nebývalý ohlas veřejnosti i pozornost na politické scéně. V pátek se v řadě měst sešly desítky tisíc občanů na shromážděních, aby vyjádřily výzvě "Děkujeme, odejděte!" podporu. V Ústí nad Labem se shromáždění nekonalo.

Autoři studentské výzvy jsou šokováni výroky Petra Nečase

Autoři výzvy "Děkujeme, odejděte" jsou šokováni výroky místopředsedy ODS Petra Nečase, které na adresu výzvy pronesl na kongresu ODS. Nečas přirovnal část výzvy o aroganci, cynismu a velikášství současných politiků k prohlášení prvorepublikového vůdce českých fašistů Radoly Gajdy, který hovořil o všech politických stranách jako o organizacích špatných elementů, které se zmocnily vlády nad lidem, a proto je třeba je rozehnat. Demonstrace na podporu výzvy pokračovaly, v Olomouci ji přišlo podpořit asi tisíc lidí.

Nečas tvrdí, že tohoto přirovnání použil záměrně s nadsázkou. Jeden z prvních signatářů výzvy Josef Brož však žádá po Nečasovi omluvu, jinak zvažuje podání žaloby. "Jsem rozhořčen, jak se vůbec opovažuje nás přirovnávat k fašistům Gajdova kalibru," řekl Brož a dodal, že výrokům šéfa ODS Václava Klause o frustraci autorů výzvy se dá zasmát, Nečasovo přirovnání však přejít nelze. Podle Brože byly Nečasovy výroky nactiutrhačné a překročily všechny míry slušnosti. "Pokud my někoho oslovujeme, tak minimálně tak, aby příměr odpovídal realitě, ne abychom z něj dělali fašisty," doplnil.

"Já jsem je nesrovnal s Radolou Gajdou," reagoval Nečas. Připomněl, že již při svém projevu předeslal "razanci a dramatičnost" svého přirovnání. "Upozornil jsem pouze na možné zneužití toho, když bude politický střet vyveden z parlamentních lavic a volebních klání na pouliční demonstrace a k podpisovým archům," vysvětlil. Se signatáři, kteří se cítí být jeho slovy dotčeni, je ochoten se setkat.

Zklamán nejen z Nečase, ale i celého kongresu ODS je další z autorů výzvy Igor Chaun. "ODS se proměnila ve stranu sektářského typu," řekl. "ODS neslyší, co se v téhle zemi děje, a mocenské pozice jsou pro ně daleko důležitější než reálný stav této země či názory občanů," prohlásil.

"Děkujeme, odejděte" podpořili lidé i v Olomouci
Tisícovka lidí přišla na náměstí v centru Olomouce podpořit výzvu studentských vůdců z roku 1989 "Děkujeme, odejděte". Vedle bývalých studentů, organizátorů protestů v roce 1989, vystoupil na pódiu i rektor Univerzity Palackého Lubomír Dvořák a bývalý rektor olomoucké a středoevropské univerzity, senátor Josef Jařab.

Lidé na mítinku požadovali  zrušení opoziční smlouvy mezi ODS a ČSSD a odstoupení šéfů obou stran Václava Klause a Miloše Zemana. Poté si zazpívali státní hymnu a písně od Marty Kubišové a Jaroslava Hutky, které zněly olomouckým náměstím před deseti lety.

Výzvu přišly podpořit na Václavské náměstí desetitísíce lidí

Výzvu "Děkujeme, odejděte!" přišlo na pražské Václavské náměstí podpořit asi osmdesát tisíc občanů. Iniciátoři výzvy, bývalí studenti roku 1989, přečetli za bouřlivého potlesku šest bodů svého prohlášení. Na pódiu autory výzvy střídaly i známé osobnosti jako například senátor Václav Fischer a Tomáš Halík. Kromě politiků přišli i zpěváci - skupina Lucie a písničku Karla Kryla zazpíval Jaroslav Hutka.

Na náměstí se sešli lidé s různými politickými názory. U Opletalovy ulice postávala skupinka mladých levičáků, před budovou Národního muzea zase příznivci Václava Klause.

Iniciátoři výzvy "Děkujeme, odejděte!" přečetli na zaplněném Václavském náměstí své prohlášení, v němž požadují demisi vlády a předčasné volby. O založení nové politické strany zatím nemluvili, ale o víkendu se autoři výzvy setkají a rozhodnou další postup.

On-line z manifestace na Václavském náměstí najdete ZDE.

"Současná politická reprezentace uvedla zemi do hluboké mravní, sociální, politické a ekonomické krize a vážně ohrožuje integraci České republiky do Evropské unie. Za tuto krizi nese největší odpovědnost vedení smluvně opozičních stran (ČSSD a ODS) v čele s Milošem Zemanem a Václavem Klausem," četl na Václavském náměstí Martin Mejstřík, jeden z autorů výzvy, z prohlášení koordinačního výboru. Prohlášení koordinačního výboru výzvy, které vzniklo v sobotu v Hradci Králové, zaznělo i na dalších demonstracích na podporu výzvy bývalých studentů z roku 1989 ve čtrnácti městech republiky.

Zaplněné Václavské náměstí bylo plné nejrůznějších transparentů kupříkladu: Demise, Václav Fischer do strakovky, Miloše do koše, Miloši, Václave končíme, Na Štěpána bez Klause a Zemana, Děkujeme, odejděte!, ale i Doleva, Děkujeme za 10% nezaměstnanost a Ať žije Václav Klaus!

Demonstraci, kterou monitorovali i zahraniční novináři, ukončila zhruba po hodině a půl státní hymna. Lidé zvonili klíči a křičeli "Děkujeme!"

V Liberci, kde se o víkendu bude konat kongres ODS, přišla výzvu podpořit asi tisícovka lidí, v Brně se sešlo asi pět tisíc lidí, v Mostě i v Hradci Králové na 1500 lidí.

Prohlášení Koordinačního výboru výzvy "Děkujeme, odejděte!"
Občané mají v souladu se základními demokratickými principy právo i povinnost se vyslovovat k veřejným věcem. Plně se ztotožňujeme s demokratickým systémem, jehož základním nástrojem jsou svobodné volby, a jsme si vědomi, že současná politická reprezentace vzešla z výsledků svobodných voleb.
Odmítáme všechny projevy politického extremismu a distancujeme se od nedemokratických politických subjektů, jako například KSČM, která představuje systémové ohrožení demokracie. Je to právě KSČM, která těží z tohoto stavu.
Současná politická reprezentace uvedla zemi do hluboké mravní, sociální, politické a ekonomické krize a vážně ohrožuje integraci České republiky do Evropské unie. Za tuto krizi nese největší odpovědnost vedení smluvně opozičních stran (ČSSD a ODS) v čele s Milošem Zemanem a Václavem Klausem.

Protože viníci této krize nechtějí reflektovat nepříznivý stav a nejsou schopni zajistit nápravu, předkládáme následující body:
1. Zveme občany k další podpoře výzvy "Děkujeme, odejděte!"
2. Vyzýváme ODS a ČSSD k vypovězení opoziční smlouvy, která blokuje demokratické mechanismy a je příčinou strnulostí české politiky.
3. Požadujeme demisi vlády a vypsání předčasných voleb.
4. Vyzýváme členy politických stran, aby se zasadili o výměnu stranických špiček, protože současná strnulá politická situace a neschopná vedení politických stran škodí České republice v očích domácí i zahraniční veřejnosti a frustrace občanů se nesporně podílí na nebývalém zvyšování preferencí KSČM.
5. Vyzýváme všechny obyvatele České republiky, aby přiměli politiky svou občanskou angažovaností k respektování veřejného mínění a k nadřazení zájmů země nad zájmy stran.
6. Předpokladem morální a duchovní obrody naší společnosti je kromě jiného i slib vnitřní slušnosti každého z nás.

Děkujeme Vám všem, kteří jste se dnes sešli, a těm, kteří podpořili výzvu "Děkujeme, odejděte!" svým podpisem. Masová podpora této výzvy prokázala vůli občanů této země po změně.
V Hradci Králové dne 27. listopadu 1999                               Koordinační výbor výzvy
                                 "Děkujeme, odejděte!"

Co obsahuje "hradecká výzva"
Takzvaná "hradecká výzva" obsahuje šest bodů. Iniciátoři kromě demise vlády a předčasných voleb požadují vypovězení opoziční smlouvy a odstoupení stranických špiček. "Neschopná vedení politických stran škodí České republice v očích domácí i zahraniční veřejnosti a frustrace občanů se nesporně podílí na nebývalém zvyšování preferencí KSČM," tvrdí autoři výzvy. Ti rovněž apelují na občany, aby svoji občanskou angažovaností přiměli politiky k respektování veřejného mínění a nadřazení zájmů země nad zájmy politických stran. "Předpokladem morální a duchovní obrody naší společnosti je kromě jiného i slib vnitřní slušnosti každého z nás," zní poslední bod "hradecké výzvy". Koordinátoři navíc vyzývají občany, aby dále svým podpisem podpořili výzvu, s níž dosud sympatizuje na 150 tisíc lidí.

Odpůrci výzvy
Výzva se stále netěší podpoře uvnitř nejsilnějších dovu stran - ODS a ČSSD. Kromě Miloše Zemana a Václava Klause, kteří ji označili za pubertální, respektive hyterickou, ji odsoudil i místopředseda vlády Pavel Rychetský.  Vracet se deset let zpět a snažit se jinou cestou, například demonstracemi, změnit politický systém je podle něj dokladem jisté politické nezralosti. "Jde spíš o poúnorový syndrom", uvedl Rychetský.

Představitelé ODS požadavky iniciátorů výzvy odmítají. Nesouhlas vyjádřili předseda poslaneckého klubu Vlastimil Tlustý i místopředsedové strany Libuše Benešová a Miroslav Beneš. Klaus
před dnešním jednáním Výkonné rady ODS v Liberci výzvu podrobněji
nekomentoval, protože, jak řekl, nechce dávat záminku pro další útoky. "Já doufám, že každý rozumný člověk se nad tím zamyslí a že to stačí," řekl.   

PŘEDCHOZÍ VÝVOJ:
Výzvu Děkujeme, odejděte! podpoří lidé na náměstích
Shromáždění na podporu výzvy „Děkujeme odejděte! právě probíhá ve čtrnácti městech po celé republice. Největší účast se očekává na pražském Václavském náměstí, kam pořadatelé zvou pod hesly "Komunisté - zůstaňte doma" a "Vánoční zvonky s sebou" každého, kde je nespokojen se současnou politickou situací. Výzvu „Děkujeme, odejděte! do dnešních dnů podepsalo na 150 000 lidí.

Na všech manifestacích zazní prohlášení koordinačního výboru výzvy, které obsahuje mimo jiné apel na vypovězení opoziční smlouvy mezi ODS a ČSSD, odchod předsedů těchto dvou stran Václava Klause a Miloše Zemana a "slib vnitřní čistoty". Překvapením má být zatím utajovaný požadavek šestibodového prohlášení. Součástí programu budou také hudební vystoupení.

Organizátoři si přejí, aby všechny demonstrace měly klidný a slušný průběh a předvánoční náladu. Zároveň se distancují od účasti a podpory komunistů, republikánů, skinheadů, anarchistů a dalších extremistů.

Výzva původně šesti bývalých studentských aktivistů z roku 1989, v níž kritizují atmosféru v zemi a požadují rezignaci hlavních představitelů politických stran, vzbudila nebývalý ohlas veřejnosti i pozornost na politické scéně.

Kde se budou konat další shromáždění:
Jihlava - neděle 5. 12, 15 - 17 hodin, vestibul brány Matky Boží
Olomouc - pondělí 6. 12., 16 hodin, Dolní náměstí

Výzvu "Děkujeme, odejděte!" podporuje více než polovina Čechů
Prohlášení "Děkujeme, odejděte!", které před týdnem zveřejnili někdejší studentští vůdci listopadových revolučních událostí roku 1989, podporuje většina občanů. Z bleskového průzkumu Střediska empirických výzkumů (STEM) pro Český rozhlas a Českou televizi vyplývá, že s výzvou k rezignaci vůdců hlavních politických stran souhlasí 56 procent dotázaných. Proti prohlášení se postavilo 21 procent respondentů; necelá třetina lidí se nedokázala k výzvě vyjádřit.

S obsahem pro

kontakty: (klikněte)
výzvu naleznete:
stránky Filozofické fakulty
stranky iDNES
reagovat na ní můžete:
e-mail: Martina Mejstříka
e-mail: Filozofické fakulty
hlášení se od jeho zveřejnění 17. listopadu seznámilo 54 procent občanů. Polovina lidí se zároveň domnívá, že iniciativa bývalých studentů může podpořit demokracii v České republice. Jen 27 procent respondentů si přitom myslí, že současní politici mají zájem na vyřešení hlavních problémů české společnosti.

Výzvu k odstoupení čelných politiků podporují zejména voliči Unie svobody (70 procent) a KDU-ČSL (67 procent). Stejný názor má i 65 procent komunistických voličů. Oproti tomu v řadách příznivců ČSSD se setkala výzva s padesátiprocentní podporou, mezi voliči ODS s ní souhlasí 48 procent dotázaných.

Prohlášení podporuje 63 procent vysokoškoláků a 56 procent středoškoláků. K výzvě se přiklání i většina lidí vyučených a se základním vzděláním - konkrétně jde o 52 respektive 58 procent.

Obsah výzvy znají více muži než ženy - seznámilo se s ní 63 procent mužů a 48 procent žen. Prohlášení znají tři čtvrtiny vysokoškoláků, 61 procent středoškoláků, 53 procent vyučených lidí a 43 procent dotázaných se základním vzděláním.

Pouze 22 procent respondentů se domnívá, že občanské iniciativy dostatečně ovlivňují dění v ČR. Posílení vlivu občanských iniciativ by si podle STEM přála většina lidí různého věku, vzdělání a politické orientace. Jen 31 procent lidí si navíc myslí, že média dostatečně informují o činnosti občanských iniciativ. Tento názor přitom zastává 43 procent voličů ODS.

Studenti z roku 1989 uvažují o založení nové strany
Počet lidí, kteří se připojují k výzvě studentských vůdců z roku 1989, neustále roste. Podle jednoho z iniciátorů výzvy "Děkujeme, odejděte!" Igora Chauna lidé zaplavili svými dopisy a e-maily sekretariát pražské FAMU.

Chaun pro iDNES uvedl, že pokud zájem o jejich petici bude trvat, skupina, která celou akci iniciovala, se nebrání vytvoření politické stany. "A jednou z alternativ je i možností je vytvoření nové politické strany. Hlavní výzvou však bylo to, aby se politici začali jednat mezi sebou," řekl Chaun.

Prohlášení někdejších studentských vůdců k 17. listopadu 1989

Vážení spoluobčané!
Sešli jsme se včera, tedy v předvečer 17. listopadu, poblíž Národní třídy, abychom oslavili křest knihy Sto studentských revolucí. Dnes jsme sestavili toto prohlášení, které vám se vší naléhavostí předkládáme...
Jsme šťastni, že žijeme v zemi v zásadě svobodné a demokratické! Oceňujeme změny a možnosti, které nám uplynulých deset let přineslo. Ale jsme hluboce zklamáni a pobouřeni způsobem, kterým současná politická reprezentace provádí výkon svěřené moci. Desáté výročí listopadu 1989 nás tak zastihuje v dosud největším marasmu - politickém i morálním!
Cítíme se oklamáni. Díváme se do tváře arogantní politické moci, která se neumí domluvit na funkčním vedení země a obviňuje z toho nás, občany, protože jsme prý špatně volili!
Současná vláda svým chováním hrubě zkresluje a poškozuje obraz naší země v zahraničí! A mezi domácím obyvatelstvem vyvolává smutek a beznaděj, což nás uzavírá do opětovné vnitřní emigrace, jak to pamatujeme z dob komunismu. Cítíme hlubokou účast s tímto stavem! Ptáme se sebe i vás: Co se stalo, že nám vládnou takoví lidé?
Jsme dosud zatíženi dědictvím čtyřiceti let komunismu, ale většina dnešních problémů je už důsledkem NOVÝCH CHYB A NOVÝCH NEPRAVOSTÍ. Mezi státem a střední podnikatelskou třídou kupříkladu nepanuje spolupráce, ale boj, který prorůstá nedůvěra, zlodějna, neschopnost a korupce ze strany státních úředníků! Naši politici se chovají, jako by si neuvědomovali, že jsou odpovědní nejen za výkon svěřené moci, ale i za morální atmosféru ve společnosti, pro kterou se svými činy a postoji stávají nejviditelnějším vzorem!
Ve jménu generace naší i generací příštích kategoricky voláme po návratu slušnosti, morálky, politické korektnosti a humanistické orientace a žádáme vůdčí politiky hlavních politických stran, aby v zájmu této země ODSTOUPILI! Oni už nedokáží této zemi pomoci, už nedokáží dostát výzvám nové sjednocující se Evropy, ani být spolehlivým členem pro nás životně důležitého uskupení NATO. Oni se přežili - a jejich neschopnost vzájemné domluvy je toho důkazem.
Žádáme prosté straníky i stranické sekretariáty hlavních politických stran, aby obnovili svou původní demokratickou identitu a nalezli představitele, kteří obstojí v dynamických podmínkách třetího tisíciletí.
Naše země stojí před historickou šancí vrátit se mezi vyspělé státy Evropy. A my nemáme jinou šanci, než to dokázat!
Chceme se stát opět normální zemí, kde slušnost a dodržování zákonů je platnou normou pro prosté občany stejně jako pro vedoucí politiky. Stávající situace ničí onu obrovskou sílu a tvořivost našich lidí, ve kterou věříme a kterou dokázal listopad 1989. Současní politici již nedokáží této síly využít, ale naopak se cítí jí být ohroženi.
Jsme společností s dědictvím Masaryka a Čapka - a tak trochu i Franze Kafky. Ale nejsme a nechceme být společností ztotožňovanou s garniturou současných sobeckých a omezených politiků, kteří svou vzpupností a hluchotou už zemi pouze škodí.
Spoluobčané! Apelujeme na slušnost a normálnost!
Věříme, že atmosféra, která zavládla v naší zemi, nám není vlastní, ale vyvěrá z arogance, cynismu a velikášství většiny současných politických vůdců. Část politiků v naší zemi se svým chováním dostala již téměř na úroveň bývalých komunistických vůdců!
Už opět nastala situace, kdy musíme překročit ulity své nevíry a stísněnosti a podat si ruce. Toto je naše výzva. Výzva obsahující naději, že jsme stále ještě silná občanská společnost, ve které dřímá netušená síla a která se vypořádá s tím, co ji zalehlo a dusí.
Předpoklady morální a duchovní obrody naší společnosti jsou dva: je to slib vnitřní slušnosti každého z nás, a je to odchod zprofanovaných politiků, kteří se v průběhu deseti let opotřebovali a neuvěřitelným způsobem proměnili své chování.
Zdravíme vás a děkujeme vám za to, že jste.
Nestydíme se přihlásit k ideálům a radosti, kterou jsme téměř všichni prožívali před deseti lety, a uděláme všechno pro to, abychom si v příštích volbách svobodně nezvolili novou cestu ke komunismu.
V Praze dne 17. 11. 1999 v 16:30

Podepsáni:
Josef Brož, Igor Chaun, Martin Mejstřík, Vráťa Řehák, Vlastimil Ježek, Šimon Pánek.
Symbolické připojení k našemu prohlášení je možné.

Těsné sousedství sochy svatého Václava v Praze několik minut před zahájením demonstrace

Hlouček diskutujících za sochou sv. Václava

Před zahájením demonstrace se v horní části pražského Václavského náměstí začaly tvořit hloučky diskutujících s transparenty

Situace před sochou svatého Václava těsně před zahájením demonstrace na podporu výzvy "Děkujeme, odejděte"

Celkový pohled na Václavské náměstí v Praze před začátkem demonstrace

Skupinka demonstrujících s transparenty s přeškrtnutými fotografiemi Václava Klause a Miloše Zemana s nápisem Fischer do Strakovky

Základy pódia určeného pro demonstraci sympatizantů výzvy studentských vůdců "Děkujeme, odejděte" v Praze před sochou svatého Václava

Základy pódia určeného pro demonstraci sympatizantů výzvy studentských vůdců "Děkujeme, odejděte" v horní části pražského Václavského náměstí

V horní části Václavského náměstí v Praze se již několik hodin před zahájením demonstrace na podporu výzvy "Děkujeme, odejděte" začali scházet lidé s transparenty

Na Václavské náměstí v Praze lidé vyjadřevali svůj názor ještě před zahájením demonstrace na podporu výzvy "Děkujeme, odejděte"

Okolo sochy svatého Václava se před začátkem demonstrace objevilo i heslo vyzývající k národní jednotě

Několik hodin před začátkem demonstrace na podporu výzvy studentských vůdců z listopadu 1989 "Děkujeme, odejděte" lidé připojují své podpisy

Svůj názor projevovalo několik lidí u sochy svatého Václava v Praze ještě před zahájením demonstrace na podporu výzvy "Děkujeme, odejděte"

Několik hodin před začátkem demonstrace na podporu výzvy studentských vůdců z listopadu 1989 "Děkujeme, odejděte" lidé připojují své podpisy

Igor Chaun čte z projevů Václava Klause.

Václav Fischer naslouchá projevům.

Tomáš Halík promlouvá z tribuny.

Zaplněné václavské náměstí.

Pohled na Václavské náměstí z pódia přes skupinu Lucie.

Pódium - děkuje.

Bez Zemana...

Autor:

Koronavirus oslabuje, nakažlivost ale neklesá, řekl epidemiolog

  • Nejčtenější

Imunolog léčil covid u sebe i syna. Lék už dávno existuje, tvrdí

Na onemocnění covid-19 zabírá padesát let starý lék, tvrdí vakcinolog a vedoucí lékař Centra očkování a cestovní...

Přibylo 275 nakažených. Praha prolomila rekord, dva kraje zavádí roušky

Sledujeme online Koronavirus laboratoře v úterý nově diagnostikovaly u 275 lidí. To je druhé nejvyšší číslo od června. Za středu pak do...

Sex jako povinnost? Dlouho jsem žila v tom, že je to normální, líčí oběť

Se sexuálním násilím se za život setká čtvrtina žen. Jednou z nich je i Klára. Jako mnoho jiných si ze začátku myslela,...

Hamáček se podruhé ožení, bere si bývalou političku ODS Kloudovou

Vicepremiér, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se v tomto týdnu podruhé ožení. Jeho manželkou se stane bývalá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nevadí mi moje ženské tělo, používám však mužský rod, říká nebinární Eva

Jmenuje se Eva. Přestože nemá problém se svým ženským tělem, používá pro sebe mužský rod. Nepatří k lidem, kteří raději...

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...

  • Další z rubriky

Šéfžalobce Zeman: Babiš je ve střetu zájmů, žalobu ale nepodám

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman odmítl podat správní žalobu proti rozhodnutí Středočeského krajského úřadu ohledně...

Koronavirus slábne, nakažlivost ale neklesá, řekl epidemiolog v Rozstřelu

Nárůst počtu nových případů nákazy koronavirem v Česku v posledních týdnech zrychluje. Podle epidemiologa Institutu...

V Ostravě přišlo v červenci na svět šestnáct párů dvojčat, pět v jediném dni

Rekordní počet narozených dvojčat hlásí za červenec porodnice ve Fakultní nemocnici Ostrava. V průběhu měsíce tam...

Konkurzní správce H-Systemu chce po družstvu 21 milionů za nájem

Dvaadvacet milionů korun za nájem bytů a pozemky v Horoměřicích za poslední tři roky, požaduje u soudu konkurzní...

Škoda dostane šéfa s úkolem zabránit, aby značka dotírala na VW a Audi

„Není nám k ničemu, když se Škoda vyvíjí ke třetí prémiové značce v rámci koncernu,“ prohlásil v rozhovoru publikovaném...

Díky, že létáte se SpaceX. Loď Crew Dragon úspěšně dopadla do moře

Američtí astronauti Robert Behnken a Douglas Hurley úspěšně absolvovali nedělní návrat z Mezinárodní vesmírné stanice...

Nové zuby mám z Turecka. Zákrok byl psychicky náročný, říká pornoherečka

Česká pornoherečka Daisy Lee si zaletěla do Turecka pro nové zuby. Zákrok, který podstoupila na tamější klinice, ji prý...

Pokutu za přespání v karavanu dohnal Němec až k soudu

Nocování na parkovišti v obytném autě se v Německu může dosti prodražit. Své si zažil jeden turista s karavanem, který...

Vojta Kotek měl nehodu na motorce, skončil v nemocnici

Vojta Kotek (32) skončil po úterní nehodě v nemocnici. Podle informací iDNES.cz byl herec a režisér převezen na...