Česká televize v říjnu „rozmrazí“ novými lidmi kulturní redakci

  14:23aktualizováno  16:54
Česká televize po roce obnoví samostatnou kulturní redakci. Stane se tak 1. října. "Šéfem redakce bude Petr Fischer," řekl iDNES.cz šéf domácí redakce ČT Jindřich Šídlo. Fischer je komentátorem Hospodářských novin. Podle ředitele zpravodajství ČT Milana Fridricha znovuzrozenou redakci posílí i další lidé.

Česká televize - Budova na Kavčích horách v Praze na Pankráci.

Česká televize pouhý měsíc po odchodu dlouholetého redaktora Otakara Svobody obnoví "jeho" kulturní redakci, kterou před rokem Milan Fridrich začlenil do redakce domácího zpravodajství.

Nyní se situace změnila a šéf veřejnoprávního zpravodajství se rozhodl kulturní redaktory osamostatnit. Nový tým staví kolem novináře Petra Fischera, který pracoval mimo jiné v české redakci BBC a Hospodářských novinách.

"Petr Fischer v sobě spojuje znalce kulturního dění a komentátora, filosofa, který dává problémům širší kontext. Je to přesně typ člověka, kterého jsme potřebovali pro nové pojetí kultury, zvláště diskuse o smyslu a směřování české kultury," řekl iDNES.cz Milan Fridrich.

Od Fischera očekává, že na ČT24 vrátí plnohodnotnou diskusi o českém umění a kultuře. "Tím, že se jako novinář věnoval zahraniční oblasti, kultuře, domácí politice i ekonomice, má dobré předpoklady roli zvládnout," míní Fridrich.

Petr VizinaZ Hospodářských novin přichází na Kavčí hory také Petr Vizina, který již s ČT spolupracuje na hudebním pořadu Musicblok.

"Teď se začalo tvořit jádro nové kulturní rubriky, které se sloučí s redaktory, kteří se dosud kultuře u nás věnovali a pracují v domácí redakci. Tito redaktoři jsou zkušení a kvalitní. Věřím, že s novou vizí dostanou ze sebe ještě víc," řekl Fridrich serveru Digizone.cz.

Otakar SvobodaDlouholetý vedoucí kulturní redakce Otakar Svoboda z ČT odchází údajně kvůli požadavku na proplacení letenky na služební cestu, kterou už mu prý televize jednou proplatila. Uvedl to server Týden.cz.

Sám Svoboda ani mluvčí televize Ladislav Šticha to nijak nekomentovali. Některé Svobodovy cesty do zahraničí ovšem budily rozpaky, například jeho reportáž o zájezdu Českého národního symfonického orchestru do Austrálie. Svoboda se z tuctového turné dokonce přihlásil živě do Událostí.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Stát chce investovat přes půl miliardy korun do ochrany menších letišť

Letadlo společnosti Ryanair po přistání na ostravském Letišti Leoše Janáčka....

Vláda v pondělí projedná plán důslednější ostrahy menších mezinárodních letišť. Přibudou detektory obličejů i kontroly...

Babiš plánuje pumpovat peníze do vědy. Technika má být povinný předmět

Premiér Andrej Babiš v Lichtenštejnském paláci představil Inovační strategii...

Začínáme světu sdělovat, že jsme země pro budoucnost, prohlásil premiér Andrej Babiš v pondělí při prezentaci Inovační...

V Česku opět padaly teplotní rekordy. V Neumětelích naměřili 17,3 stupně

V minulých letech vyráželi sportuchtiví Pražané do zasněžených ulic na běžkách....

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě...

Najdete na iDNES.cz