Česká televize ukázala vulgární internetový klip s Tachecí

  14:52aktualizováno  14:52
Veřejnoprávní televize se postarala o to, aby rozruch, který svým vystoupením v Dobrém ránu vyvolala Barbora Tachecí, hned tak neustal. Ve vysílání totiž ukázala ten nejhrubější sestřih rozhovoru, který koluje po internetu. Šéfku Radiožurnálu v něm doprovází píseň Kylova máma je děvka.

Barbora Tachecí svou | foto: Lucie RobinsonMF DNES

Slovní přestřelka Barbory Tachecí s moderátorem Dobrého rána Jiřím Václavkem měla obrovský ohlas. Video se okamžitě začalo šířit po internetu, kde se kolem něj strhávaly vášnivé debaty. - více zde

Na serveru YouTube se objevilo i několik klipů sestříhaných z úryvků rozhovoru a hudby. Jeden z autorů doplnil výroky ředitelky ČRo1 o změnách v rozhlasové stanici melodií Crazy Frog, další si vybral písničku z filmu Princové jsou na draka.  

V nejdrsnější verzi si Tachecí nedobrovolně "zahrála" za zvuků songu z animovaného seriálu South Park. Píseň se jmenuje Kyle´s Mum Is a Bitch, v překladu Kylova máma je děvka, a stejně vulgární je i její text.

Přesto se právě tento klip objevil v nedělním publicistickém pořadu 168 hodin na ČT1. Redakce zpravodajství tvrdí, že nešlo o zlý úmysl. "Každý soudil, že je to jakési mumlání do rytmu. Smáli se jen obrazové a hudební složce. Nikdo tady nemá zájem kohokoliv poškozovat," hájil redaktory ředitel zpravodajství Milan Fridrich.

Řada diváků ale přesně věděla, o čem je v "mumlání" řeč. "Tak to je hustý, odvysílat tohle ve zpravodajství," objevilo se například v diskusi na YouTube. "Že to pustili v pořadu 168 hodin, je docela masakr," reaguje v podobném duchu další přispěvatel. Diskutující také rozebírají text písně.

Tachecí se zasmála, radní nikoli
Podle vedení televize měl příspěvek upozornit na tento druh lidové tvořivosti, kdy diváci upravují vysílání a klipy dávají na internet. "Nestává se tak často, aby si lidé hráli s pořady České televize," vysvětlil ředitel zpravodajství.

"Hudební klip vybral dramaturg pořadu z řady jiných proto, že mu připadalo, že v tomto případě jde o největší žánrový posun od reality, to jest od záznamu skutečného rozhovoru," doplnil Fridricha šéfredaktor zpravodajství Michal Petrov.

Oba dva shodně odmítli souvislost s názvem písničky. Argumentují tím, že textu není rozumět a popisek z YouTube prý nebyl v televizi vidět. O opaku svědčí záznam příspěvku 168 hodin v internetovém archivu ČT.

Samotná Barbora Tachecí bere věc s nadhledem. "Zasmála jsem se u toho," řekla iDNES.cz. Reportáž ovšem nevyloudila úsměv na tváři předsedy Rady ČT Jiřího Baumruka, který připouští, že se radní budou pořadem zabývat.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Policisté jako terč. Přes tři tisíce napadených za pět let, vede Opava

ilustrační snímek

Cílem fyzických útoků se stávají během zásahů i policisté. Za posledních pět let jich čelilo napadení celkem 3 180. V...

Tajná mapa hub: rostou a bude to lepší. Sledujte, kde pršelo, radí mykologové

Pokud houbaříte, hřiby či křemenáče určitě milujete. Ale vyznáte se v nich?

Rostou? Pro národ houbařů klíčová otázka. Odpověď zní ano. Zatím však stále ještě dost nahodile. Někde lidé tahají z...

Je mu osm a je mistrem světa v šachu. Šampióna ale nejvíc baví tělocvik

20.8.2019, Pardubice, J. Bouška-sedmiletý šachový Mistr Světa, Foto:Radek...

Jiří Bouška z Kameniček na Pardubicku má kromě nesporného šachového talentu i srdce bojovníka. Z běloruského Minsku...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMECHANIK S BONUSEM 15 000 KČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 26 000 Kč

Najdete na iDNES.cz