Bouře v Praze ničila auta a lámala stromy. Někde vyřadila i semafory

  9:33aktualizováno  14:08
Hasiči mají v Praze stále plné ruce práce kvůli bouřce, která se v noci prohnala metropolí. Celkem již museli vyjíždět k 131 případům. Nejčastěji odstraňují popadané stromy a větve a odčerpávají vodu z domů. V Jílovém u Prahy zřejmě blesk zapálil dům.

Nejvíc škod napáchala vichřice, liják a kroupy v Praze 4 a na Jižním Městě. Bouře tady polámala větve stromům a některé dokonce i porazila.

"Nejhorší byla situace v Praze čtyři v okolí Vltavy a potom také v Modřanech nebo v Nuslích. Jen od sedmé hodiny ranní jsme vyjížděli už k jedenácti případům," potvrdila mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

BOUŘKA ŠKODILA NA SEVERU čECH

Stavu ohrožení dosáhly hladiny dvou řek na Děčínsku.

Bouře také poničila zaparkovaná auta a nedaleko Šeberáku v Kunraticích spadl strom na autobus městské hromadné dopravy. Problémy mělo i metro. Voda se dostala v neděli večer do vestibulu stanice metra C Florenc a zavřený byl i vstup do metra A Můstek z Václavského náměstí.

"Provoz ve stanici Florenc jsme museli ukončit již ve 23:50. Zaplaven byl pouze vestibul, vlaky tudy projížděly. Nyní je vše v obou stanicích v pořádku," uvedla Monika Lojínová z Dopravního podniku.

Noční bouřka také vyplavila divadlo ABC. Voda natekla do technického zázemí, do šaten a do místnosti, kde jsou uloženy všechny kostýmy. Škodu pak voda napáchala i ve skladu dekorací.

"Přesnou výši škody zatím nevíme, nicméně určitě půjde do statisíců. Nyní budeme jednat s pojišťovnou," řekla mluvčí divadla Gabriela Valcová.

Bouře ničila i auta. Ve Vídeňské ulici v Praze 4 museli hasiči vytahovat auto z obří laguny. "Nejvíc poničených aut, na které popadaly stromy a větve, jsme zaznamenali v Praze 2, 6 a 8," uvedla Adamcová.

Na muže spadlo při bouřce okno

Plné ruce práce měla kvůli prudkému dešti také záchranka. Zdravotníci ošetřili v souvislosti s bouřkou celkem šest lidí, dva muže a čtyři ženy. Dvě měly poraněnou hlavu a dvě záda. Nejvážněji byl zraněn muž z Krče, na kterého spadlo okno a měl tepenné krvácení.

Prudká bouře vyřadila na několika místech z provozu semafory. Nefungovaly například na Balabence, Letenském náměstí nebo u Zlíchovského tunelu. "Posílili jsme pořádkovou a dopravní policii a zaměřujeme se na regulaci dopravy," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

V Jílovém u Prahy potom pravděpodobně od blesku chytl jeden z domů. "Přesnou příčinu stále vyšetřujeme. Nicméně svědci uvedli, že blesk viděli. Škoda na objektu je zhruba osm set tisíc korun," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

Autoři: , ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Jarní teploty vystřídá v půlce týdne déšť, o víkendu se sluníčko vrátí

Ilustrační foto

Slunečné a teplé počasí bude pokračovat i na začátku nového týdne, jen v některých oblastech se objeví mlha. Teploty i...

Uniknout pokutě? V Praze stačí neplatit, úředníci totiž nestíhají

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Pražským řidičům projde daleko více přestupků bez postihu, než je tomu jinde. Alespoň si to myslí ministerstvo dopravy,...

Kvůli chemii v zemědělství z české krajiny mizí některé druhy ptáků

VYLETÍ PTÁČEK. Afghánec drží v ruce skřivana a nabízí ho k prodeji na ptačím...

Z Česka mizí ve velkém luční i polní ptáci. Může za to hlavně chemie v zemědělství. Obrovské zemědělské lány dnes již...

Najdete na iDNES.cz