Babiš zve na kafe lidi z billboardů s nápisem Stydím se za svého premiéra

  19:35aktualizováno  19:35
Po republice se začínají objevovat billboardy občanů, kteří se zapojují do antibabišovské akce „Stydím se za svého premiéra“ a chtějí tak projevit svůj názor. „Všechny zvu na kafe a přesvědčím je, že se není za co se stydět a že Českou republiku dobře reprezentuji po celém světě,“ vzkazuje lidem z plakátů premiér Babiš.

Nová grafika ke kampani „Stydím se za svého premiéra“. Původní nápad z roku 2005 je z dílny Filipa Humplíka a Ondřeje Škarky (9. 1. 2018) | foto: Facebook, PRodukujeme

Autorem akce a billboardů je Jaroslav Poláček, majitel agentury PRodukujeme, který oprašuje zhruba 13 let starý nápad. Navazuje na protesty, které se vzedmuly proti aférám financování bytu tehdejšího předsedy vlády Stanislava Grosse. 

První z téměř stovky billboardů měl být vylepený ve čtvrtek dopoledne v Praze 5, kde posílal premiérovi Andreji Babišovi takto svůj vzkaz zpěvák Kryštof Michal. Spatřit je však lze už nyní. Jeden z nich je například na severním příjezdu do Prahy za sjezdem z Proseku. Další billboardy, které si zájemci sami zaplatili, se objeví během tohoto týdne. Lidé se k akci hlásili od poloviny prosince. Během prvního týdne vidělo na Facebooku Poláčkovu výzvu šedesát tisíc lidí. 

Fotogalerie

„Chceme premiérovi říct, že tu žijí lidé, kteří se stydí za to, jaký obraz on vytváří o naší zemi. Někdo je rezignovaný, jiný je spíš naštvaný. Lidé mají různé důvody, ale všechny spojuje silná emoce. Tak silná, že necelá stovka lidí sáhla po Vánocích do peněženky a vytáhla čtyři a půl tisíce na billboard,“ uvedl Poláček. 

Premiér Babiš na dotaz redakce iDNES.cz odpověděl, že ho plakáty nijak neiritují a naopak se na ně podle svých slov těší. „Je to projev demokracie a já bych rád všechny ty lidi, kteří se za mě stydí, pozval na kafe. Hromadně. A ať to zorganizuje ten pán a přijedou autobusem,“ řekl Andrej Babiš. 

Podle premiéra už k tomu není potřeba nic dodávat. “Já si myslím, že se ti lidé mýlí. Zvu je na kafe, kde jim vysvětlím, že se nemusí za svého premiéra stydět. Protože jako premiér reprezentuji naši zemi na celém světě a nedělám ostudu,“ vzkazuje Andrej Babiš lidem, kteří si místo na billboardech koupili.

05.ledna 2019 v 02:36, příspěvek archivován: 09.ledna 2019 v 18:28

Všechny plakáty na billboardy (témř 100 ks) v tiskárně, každý odvážlivec má přidělenou plochu. 14. 1. 2019 budeme viset. #stydímse

Agentura podle něj platí tisk a grafiku plakátů a zajišťuje výběr ploch. Její náklady spojené s akcí jsou zhruba čtyřicet tisíc korun. Billboardy s vlastním jménem, obličejem a vzkazem: Stydím se za svého premiéra budou k vidění v Chrášťanech, Jablonci nad Nisou, Kašperských Horách, Kunovicích, Lanžhotě, Rumburku, Plzni, Táboře, Teplicích, v Brně a v Praze.

Jaroslav Poláček

Poláček, který chystá billboardovou akci namířenou proti Andreji Babišovi, je také bývalý volební manažer TOP 09 a člen strany. 

Do akce se zapojili občané i osobnosti, vedle Michala bude mít plakát třeba i herec Karel Zima. Akci podporuje scénárista a režisér Vladimír Škultéty, herec Marcel Vašinka nebo režisérka Olga Sommerová. Existuje také facebooková skupina, ve které si lidé sdílí důvody, proč se do projektu zapojili. Podle Poláčka je to jasný vzkaz premiérovi. „Premiér a jeho hnutí nemá monopol na všechny občany a není tu pro všechny občany, byť se nám to snaží namluvit,“ uvedl. 

Idea akce navazuje na 13 let starou kampaň Filipa Humplíka z ODS. Tehdy zaplnily billboardy mířící na premiéra Stanislava Grosse a jeho kauzu se stejným titulkem asi tři desítky ploch.

Facebooková výzva od PRodukujeme. Původní nápad „Stydíme se za svého premiéra“...

Facebooková výzva od PRodukujeme. Původní nápad „Stydíme se za svého premiéra“ z roku 2005 je z dílny Filipa Humplíka a Ondřeje Škarky (9. 1. 2018)

Autoři: ,

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Další z rubriky

Nejvyšší státní zástupce má mít mandát na dobu určitou, navrhuje Benešová

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman...

Novela o státním zastupitelství je připravena, uvedla ve čtvrtek na kulatém stolu ministryně spravedlnosti Marie...

Déšť ustává, hladiny řek postupně klesají. Nehrozí už žádné velké problémy

Na Olši v Českém Těšíně byl ve čtvrtek ráno vyhlášen třetí stupeň povodňové...

Po vydatných deštích stouply hladiny vodních toků, na třech desítkách míst byly ráno povodňové stavy. Odpoledne déšť...

V Česku pršelo nejvíc na Smědavě, na metr čtvereční spadlo 144 litrů vody

Voda ze Smědavy a ze sousední Smědavské hory se valila hlavně na Bílý Potok a...

Nejvíce vody během dešťů z uplynulých dnů spadlo na Smědavě, oblasti kolem stejnojmenné horské chaty v Jizerských...

Najdete na iDNES.cz