Online reportáž

19:37

Vážení čtenáři, online přenos z dnešního dění na české politické scéně končí. Děkujeme Vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.

19:35

Jednání Poslanecké sněmovny pro dnešní den skončilo. Poslanci se znovu sejdou ve čtvrtek v 9:00.

19:34

Na půdě s neujasněnou vlastnickou strukturou nehospodaří pouze Agrofert. Podle Agrární komory je to naopak rozšířená praxe, která se týká tří až pěti procent všech zemědělských pozemků. Podle dnešních informací Českého rozhlasu Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy, které nevlastní. Na většinu pozemků navíc pobírá dotace.

19:32

Poslanci začali jednat o návrhu na úhradu nákladů politickým stranám za říjnové volby do Poslanecké sněmovny.

19:27

Ustavující schůze výborů Poslanecké sněmovny se budou konat zítra.

19:24

Návrhy na obsazení stálých komisí a delegací mají poslanecké kluby podat do pondělí 4. prosince do 10:00.

19:22

ImageText

Dosavadní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO), která by mohla v příští vládě vést resort obrany.

19:21

"Nominace na ministryni obrany mě velmi potěšila. Přijímám ji s patřičnou pokorou a jsem připravena být na ministerstvu partnerem armády a zajistit potřebný servis při očekávaném navýšení počtu vojáků i rozpočtu," uvedla Šlechtová v SMS zprávě pro ČT.

19:20

"Nominace na ministryni obrany mě velmi potěšila. Přijímám ji s patřičnou pokorou a jsem připravena být na ministerstvu partnerem armády a zajistit potřebný servis při očekávaném navýšení počtu vojáků i rozpočtu," uvedla Šlechtová v SMS zprávě pro ČT. Dosavadní ministr obrany Martin Stropnický (ANO) by se měl podle nepotvrzených informací přesunout na ministerstvo zahraničí.

19:15
19:10

Poslanci začínají jednat o obsazení stálých sněmovních delegací.

19:06

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) České televizi potvrdila, že byla v nově vznikající vládě Andreje Babiše nominována na funkci ministryně obrany. Jména navržených ministrů dnes Babiš představil prezidentu Miloši Zemanovi, zatím je ale odmítl zveřejnit.

18:56

Poslanec Hamáček (ČSSD) ve Sněmovně kritizoval komunisty za jejich postoj při hlasování o obsazení stálých kontrolních komisí.

18:52

Kontrolu činnosti Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) bude mít na starost sedmičlenná sněmovní komise, ustavená podle zásady poměrného zastoupení.

18:47

Sněmovna ustavila stálou komisi pro kontrolu činnosti Finančního analytického úřadu (FAÚ). Místa v komisi si strany rozdělí podle zásady poměrného zastoupení.

18:44

Poslanci ustavili stálou komisi pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství. Místa v sedmičlenném orgánu si strany rozdělí dle principu poměrného zastoupení.

18:39

Poslanci ustavili stálou komisi pro kontrolu Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ). Ze zákona má sedm členů. Orgán bude obsazený podle zásady poměrného zastoupení.

18:34

Sněmovna ustavila stálou komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS). Ze zákona má sedm členů. Obsazena bude podle principu poměrného zastoupení.

18:28

Vystoupení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše po dnešním setkání s prezidentem Zemanem.

18:23

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek si při obsazení sněmovních komisí postěžoval na hlasovací mašinérii ANO, SPD a KSČM. Hnutí Tomia Okamury označil za extremistické. Předseda poslanců SPD Radim Fiala na to prohlásil, že Bělobrádek trpí fóbií a měl by se jít léčit.