ilustrační snímek | foto: Depositphotos

Autoškoly budou přísnější, dražší a každý žák dostane jen tři pokusy

Mladí řidiči jsou viníky velkého počtu nehod, změnu chce ministerstvo i autoškoly. Experti žádají lepší přípravu řidičů: těžší teorii i praxi a řidičák na zkoušku.

Pamatuje si to každý, kdo dělal autoškolu: zbytečné otázky, které vás neudělají lepším řidičem – a odpověď zapomenete okamžitě po získání řidičáku. Tak třeba při vlečení motorového vozidla na tyči musí být délka tyče taková, aby vzdálenost mezi vozidly nebyla:
a) menší než 1 m a větší než 5 m,
b) menší než 1,5 m a větší než 5 m,
c) menší než 1 m a větší než 6 m. 

Znáte odpověď? A potřebujete ji vůbec znát? To se má brzy změnit, autoškoly za podpory ministerstva dopravy chtějí potlačit teoretický balast. A naopak zpřísnit praxi. „Máme rok 2020. Tohle dneska najde Google. Velká část otázek v testech je čistě formální,“ říká Aleš Horčička, místopředseda Asociace autoškol ČR. 

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte premium? Přihlaste se

HBO GO na 5 týdnů zdarma
Filmy, HBO kids, seriály
a mnoho dalších výhod© 2019 Home Box Office, Inc. All rights reserved

Koronavirus v Česku

Karanténa v České republice byla prodloužena do 11. dubna do šesté hodiny ranní. Od čtvrtka 12. března platí také třicetidenní nouzový stav. Během těchto opatření platí zákaz volného pohybu na území celé republiky s výjimkou cest do zaměstnání, na nákup, k lékaři a dalších specifikovaných činností.

Roman Prymula, Adam Vojtěch, Jarmila Rážová, Jan Hamáček, Andrej Babiš, Alena Schillerová, Ladislav Dušek, Petr Husa, Rastislav Maďar, Tomáš Šebek