Charitativní aukce fotografií celebrit s miminky z kojeneckého ústavu. | foto: Dan Materna, MAFRA

Aukce fotek osobností s miminky vynesla přes milion a čtvrt korun

  • 120
Dražba pěti fotografií miminek z kojeneckého ústavu se známými osobnostmi na iDNES.cz vynesla celkem 780 tisíc 500 korun. Zároveň se podařilo vybrat i 590 tisíc korun od mecenášů, kterým redakce snímky nabídla přímo. Výtěžek putuje do Dětského centra při Thomayerově nemocnici, odkud děti jsou. Děkujeme!

Charitativní aukci pro miminka z kojeneckého ústavu pořádal Magazín DNES a portál iDNES.cz už počtvrté. Fotografie tentokrát pořídila Lucie Robinson. Všech pět snímků se dražilo současně, aukce trvala celkem přes osm hodin. Padl zároveň i aukční rekord, fotografie tenisty Tomáše Berdycha s malým Igorem se vydražila za neuvěřitelných 270 tisíc korun. 

Vydražitelům, příznivcům projektu z minulých let a několika dalším osobnostem nabídla redakce černobílou sérii snímků k zakoupení přímo. Andrea Kerestešová zaujala hned dva mecenáše a prodaly se tedy dokonce dva záběry.

Mecenáši Magazínu DNES

250 tisíc korun: Andrej Babiš, předseda správní rady Nadace AGROFERT HOLDING
150 tisíc korun: Vršanská uhelná, a.s. ze skupiny Czech Coal
60 tisíc korun: Petr Žaluda
50
tisíc korun: František Piškanin, HOPI HOLDING
50 tisíc korun: Nadace Synot
30
tisíc korun: O2

V internetové aukci na iDNES.cz projevili čtenáři veliký zájem například o snímek biatlonistky Gábiny Soukalové s malým Honzíkem. Nejvyšší nabídka se nakonec po rovnocenném souboji mezi dvěma čtenáři vyhoupla na 240 tisíc korun.

"Celá naše rodina Gábině nesmírně fandí, proto jsem si ji nemohl nechat ujít," prohlásil nadšeně bezprostředně po skončení aukce čtenář Jindřich Horák, jenž o snímek stál i proto, že se v Krči narodil. "Fotografii pověsíme na nějaké významné místo, s největší pravděpodobností to bude na naší chalupě v Orlických horách," dodal.

O pořádné drama se postaral Rakušan Walter Egger, jenž se ucházel o fotografii herečky Andrey Kerestešové s malým Ondrou. Zapojil se na poslední chvíli, dokonce až dvacet minut po oficiálním ukončení aukce. Nakonec vyhrál, částkou 160 tisíc korun překonal jiné zájemce.

Egger není na aukcích na iDNES.cz žádným nováčkem, v minulosti vydražil například olympijský dres bikera Jaroslava Kulhavého a zúčastnil se též aukce o unikátní pivní lahve Plzeňského Prazdroje, i když neúspěšně. Poté, co vysoutěžil snímek s Andreou Kerestešovou, soustředil svou pozornost i na fotografii Tomáše Berdycha s Igorkem. Tu po napínavém a dlouhém souboji proti čtenáři Jaroslavu Zelinkovi nakonec vyhrál, nabídl za ní rekordních 270 tisíc korun.

Focení miminek se známými Čechy se ujala Lucie Robinson

Samotné focení bylo velice emotivní. Vypadá to jako jednoduchý recept: chcete-li, aby celebrita zjihla, dejte jí do ruky dítě. "Rád, ale maximálně půl hodiny," odpověděl tenista Tomáš Berdych, když jsme ho oslovili k focení. Což pro jistotu na místě zopakoval. "V 15.30 musím jít."

Zpěvák Tomáš Klus a Alenka

Konec aukce v 15:00

Zpěvák Tomáš Klus s dvouměsíční Alenkou

Končilo se v 17.30, Berdych byl tou dobou z půlročního Igora, jak to říct jinak, dávno na větvi. Ještě o půlnoci poslal do redakce mail: "Focení s Igorkem byla paráda! Děkuju!"

Berdych byl jednou z pěti osobností, které se zúčastnily čtvrtého ročníku charitativního projektu Magazínu DNES a portálu iDNES.cz. Ten první vynesl kojeneckému ústavu 759 tisíc korun, druhý 870 tisíc a loňský dokonce rovný milion korun.

Biatlonistka Gábina Soukalová a Honzík

Konec aukce v 15:20

Biatlonistka Gábina Soukalová s dvouměsíčním Honzíkem

Za získané peníze děti dostávají věci, bez kterých by se neobešly: peřiny, pyžama, plíny, kočárky. Nedávno taky kojenecký ústav opravil terasu.

Ve výběru byl jeden čerstvý otec (zpěvák Tomáš Klus), jedna dvojnásobná matka (modelka Simona Krainová) a tři svobodní, bezdětní, na začátku lehce ostýchaví. "Nebojte se, chytněte ty děti pořádně, nejsou z cukru," nabádaly je sestřičky z kojeneckého ústavu. Po pěti minutách už předváděli grify, jako by každý vychoval pět dětí.

Herečka Andrea Kerestešová a Ondra

Konec aukce v 15:40

Herečka Andrea Kerestešová během charitativního focení s dvouměsíčním Ondrou....

Drobné upozornění, které by radši neměli číst trenéři a manažeři Soukalové. Několik žen, které v minulých ročnících s miminkem u nás v magazínu pózovaly, krátce nato otěhotnělo. Jmenovitě Martha Issová, Lejla Abbasová, Marta Jandová.

Na to hned slyšel manžel Simony Krainové, který si přeje po klucích holčičku. "Tak to jsem rád, že fotíte u nás," říkal.

Fotografka Lucie Robinson už je o krok dál, a tak se trochu zarazila: "Že bych měla čtvrté?" To Andrea Kerestešová by na tohle téma nežertovala. Když držela v náručí malého Ondru, chvílemi jako by neviděla, neslyšela.

Tenista Tomáš Berdych a Igor

Konec aukce v 16:00

Tenista Tomáš Berdych se sedmiměsíčním Igorem

Sestřičce během focení položila snad dvacet otázek na malé děti a nakonec přiznala: "Nemůžu se dočkat svého." (více o slovech herečky Kerestešové zde) Čímž tedy není vyloučeno, že tradice bude pokračovat.

Miminka tentokrát fotila Lucie Robinson a zvolila speciální taktiku. Vzala je do míst, která si fotografovaní - tedy ti dospělí - sami vybrali. Nejvýš se tak dostal malý Ondra. Poprvé viděl Prahu zvenku, a hned z výšky 66 metrů. Z Žižkovské věže se na ni díval s herečkou Andreou Kerestešovou.

Modelka Simona Krainová a Tomáš

Konec aukce v 16:20

Modelka Simona Krainová s šestitýdením Tomášem

Nejdále se zase projel Honzík. V autě spal, takže si ani nevšiml, že se ocitl v Jablonci, před žebřinami v tělocvičně, v rukou biatlonistky Gábiny Soukalové.

Nejvíc knoflíků a hejblátek kolem sebe paradoxně měla jediná slečna, Alenka. Se zpěvákem Tomášem Klusem se fotila v nahrávacím studiu SONO RECORDS.

Největší pohodlí měl Igor, jehož si tenista Tomáš Berdych vzal rovnou do své postele v hotelu Intercontinental. Na cestách jsou totiž hotely Berdychovým druhým domovem.

No a nejvíc doma byl Tomáš. Modelka Simona Krainová ho vzala k sobě domů.