AUDIO: Soudruhu, přijď mezi nás. Studenti připomněli řediteli rudá léta

  17:15aktualizováno  17:15
Studenti českobudějovického Gymnázia olympijských nadějí si vystřelili z ředitele Jiřího Krauskopfa. E-mailem vyzvali rádio, aby ho oslovilo s nabídkou vystoupit jako čestný host na srazu komunistů. Ředitel, za socialismu představitel Domu politické výchovy, v živě vysílaném rozhovoru účast a přednesení projevu neodmítl.

"Chtěli bysme, jestli byste neudělal nějaký projev, protože víme, že velmi dobře propagujete naši stranu i ve škole. Vážíme si vás, a proto bysme vás pozvali na tenhle sraz," lákal ředitele údajný pořadatel srazu, ve skutečnosti moderátor jihočeského rádia.

Krauskopfa se snažil navnadit také tím, že na místě budou chlebíčky a bude se podávat červené víno a třešňová limonáda. Ředitel se zprvu vymlouval na nedostatek času a na to, že musí odevzdat hodnotící zprávu, po chvíli si ale vzal na "pořadatele" kontakt.

Moderátor prohodil, že je škoda, že gymnázium není pětileté, a nemůže tak plnit pětiletku. "Dřív se dávaly závazky 'pětiletku splníme za čtyři roky'," reagoval Jiří Krauskopf s tím, že i na jeho škole se "jede nad plán". Moderátor se s ním rozloučil slovy "práci čest, soudruhu".

Ředitel Krauskopf podle svých slov celou věc "neřeší" a nechce se jí zabývat. "Mám na to svůj názor. Když tady pracujete, jednáte, něco na vás vybafnou, jste myšlenkami někde jinde," sdělil iDNES.cz Krauskopf a moderátora nazval "expertem, který sedí na židli v rádiu".

Jiří Krauskopf učí tělocvik a zeměpis. Zda propaguje ve škole stranu, jak moderátor naznačil, nechtěl Krauskopf komentovat. "Přijďte se podívat," pozval místo toho iDNES.cz s tím, že neví, jak na takovou věc moderátor přišel. "Možná něco řekli studenti," zamyslel se Jiří Krauskopf.

Podle svých slov není v současné době členem "ani KSČM, ani ODS, ani žádné jiné politické strany". Na dotaz, zda byl členem komunistické strany v minulosti, Krauskopf iDNES.cz odpovědět nechtěl. Studenty, kteří do rádia napsali, se nepodařilo vypátrat.

"Škola tím docela žije. Myslím, že to byla dobře vymyšlená recese. Sama nevím, kdo to vymyslel. Říká se, že možná maturanti," řekla MF DNES jedna ze studentek gymnázia.

Autoři: ,
Témata: práce, KSČM, ODS

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl do dvanáctimetrové hloubky

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

Další z rubriky

Drahoš slaví sedmdesátiny. Zemanovi málem radil, nakonec mu byl sokem

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš navštívil Brno.

Finální vyzyvatel Miloše Zemana v klání o prezidentský post Jiří Drahoš ve středu slaví 70. narozeniny. Bývalý předseda...

Internet se baví na účet ministryně za výrok o mobilních datech a wifi

Šéfka Svazu obchodu Marta Nováková.

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková na sebe upozornila výrokem, že mobilní data jsou drahá i proto, že lidé...

Zastal se obětí kněží a nabízí jim pomoc, dostal vyhazov z církevního soudu

Ilustrační snímek

Nová iniciativa, která pomáhá obětem sexuálního zneužití duchovními, vadí brněnskému biskupství. Jejího zakladatele...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz