Altner dál bojuje proti ČSSD, státu i exekutorům

  15:34aktualizováno  15:34
Advokát Zdeněk Altner, který v minulosti pořádně zatopil i předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi, nadále bojuje o takřka dvacet miliard. Prý na ně má právo, ale ve svém boji je stále osamělejší. Soudy rozhodují v jeho neprospěch, navíc musí bojovat s exekutory, kteří mu zabavují majetek.

Advokát Altner dnes zopakoval, že se nepřestane domáhat peněz od ČSSD. Českým soudům nevěří, obrací se na ty evropské. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

"Mě nezajímají peníze, které bych měl dostat jako nevolník," prohlásil dopoledne advokát Zdeněk Altner, čímž už poněkolikáté odmítl jakoukoliv dohodu se sociální demokracií.

Dohodu, která by mu mohla zajistit minimálně několik desítek milionů za to, že pomohl straně vysoudit její sídlo, Lidový dům.

Advokát mluvil důrazně a odhodlaně, naprosto přesvědčený o své pravdě.

Exekuce kvůli neplacení zdravotního pojištění
Pohled na jeho skóre s českými soudy je ovšem pro něj hodně neradostný. Zatím naposledy Městský soud v Praze nevyhověl jeho návrhu, aby poslal ČSSD do konkurzu. 

Stejně tak mu soudy nepřiznaly přes osm milionů korun v jiném sporu. A do třetice všeho špatného - soudy na něj posílají exekutory, protože neplatí například zdravotní pojištění Všeobecné zdravotní pojišťovně.

"Ano, je pravda, že nějaké peníze dlužím. Jenže mně přijde absurdní, že já mám státu platit stovky tisíc korun, zatímco stát mně dluží mnoho milionů korun," namítá.

"Proč se pojišťovna nehlásí o dluh u státu?" ptá se. 

Přitom přiznává i taktiku, s jakou ke svým dluhům přistupuje. "Já chci nejdříve, aby ty peníze uplatnili tam, kde mně stát dluží peníze. A když to neudělají a připravují exekuci, tak já to zaplatím. Potřebuji vždycky získat podklady o tom, že oni věděli, jak mi stát blokuje milionové částky, ale přesto o tyto peníze nepožádali. Všechno to potom bude součástí mé žaloby na stát u evropských soudů," tvrdí. 

Kvůli této taktice je ale ohroženo například jeho pětinové vlastnictví činžovního domu v Dejvicích. Právě na ten si dlužníci dělají nárok, VZP prohlašuje, že Altner jí nadále dluží. "Nevím, jaká je naprosto aktuální situace, ale když ke mně vtrhli exekutoři, dluhy jsem uhradil," oponuje advokát.

Stěžuje si i na soudce, který rozhodl pro ČSSD
Ještě nedávno přitom byla situace odlišná. Zdeněk Altner pořádal tiskové konference, z nichž některé dokonce vysílala veřejnoprávní televize, prorokoval bankrot ČSSD a vše nasvědčovalo tomu, že nahnal strach i samotné straně a předsedovi Paroubkovi.

Když mluvil dnes, jeho odhodlání bylo stejné, jen zájem o jeho osobu byl podstatně menší.

Tentokrát Altner přišel s tím, že soudce, který jeho spor s ČSSD rozhodoval, mohl být podjatý. A to proto, že ještě před rozhodnutím promluvil v médiích v jeho neprospěch.

"Proto jsme podali předsedovi Vrchního soudu v Praze návrh, aby naši věc přidělil jinému krajskému soudu v České republice," oznámil Altner.

Bez ohledu na to chce ovšem žalovat český stát u Evropského soudního dvora v Lucembursku. Podle jeho slov už jedná se třemi právnickými firmami v Evropě, které by mu s žalobou pomohly. 

A jak jinak - je přesvědčen, že uspěje. "Nelze tolerovat dlužnickou nekázeň, jak ji tolerují české soudy sociální demokracii," podotýká.

Autoři:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Čunek nekandiduje na předsedu lidovců. Zaměří se na krajskou politiku

Jiří Čunek - KDU-ČSL (Vsetín)

Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek nebude kandidovat na předsedu lidovců. Chce se zaměřit především na...

Slevy ve vlacích mohou padnout, ČSSD chce přidat 900 korun na penze

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček a ministryně práce a sociálních věcí...

Sociální demokraté chtějí za každou cenu přidat penzistům v příštím roce v průměru 900 korun, a tak připouštějí...

Babiš plánuje pumpovat peníze do výzkumu. Technika má být povinný předmět

Premiér Andrej Babiš v Lichtenštejnském paláci představil Inovační strategii...

Začínáme světu sdělovat, že jsme země pro budoucnost, prohlásil premiér Andrej Babiš v pondělí při prezentaci Inovační...

Najdete na iDNES.cz