ABC hraje i tentokrát detektivku

  9:48aktualizováno  9:48
Nové Město - Detektivka jménem Dvojí hra, Jan Hrušínský v hlavní dvojroli a několik dalších herců, z nichž každý hraje o něco víc, než svoji vlastní postavu. Takto záhadně uvádí Divadlo ABC čtvrteční premiéru detektivní komedie Dvojí hra. Vedle Jana Hrušínského se na scéně objeví Veronika Jeníková, Kateřina Lojdová, Ernesto Čekan či Svatopluk Schuller. "Hra nabízí ve všech rolích velmi zajímavé herecké úkoly," řekl režisér inscenace Milan Schejbal.

"Žádná postava nehraje jen sama sebe, ale vždy ještě něco navíc, jak ostatně předznamenává název. To je vše, co prozradím," dodal Milan Schejbal.

Dvojí hrou pokračuje Divadlo ABC v tradici divácky úspěšných detektivek Past na myši či Vlak duchů. Dvojí hru napsal francouzský dramatik Robert Thomas a její uvedení v Divadle ABC je českou premiérou. "Thomasovy hry nabízejí vždy překvapivý obsah, velmi pěkné situace a postavy," připomněla dramaturgyně Kateřina Fixová.

Příběh Dvojí hry se odehrává v luxusní vile nedaleko Paříže v 50. letech dvacátého století. Jde o jedno manželství, ve kterém to začíná povážlivě skřípat. Všichni, kteří na inscenaci pracovali, tajemně pomrkávají a naznačují překvapivé rozuzlení.

Režisér Milan Schejbal popisuje, jak Veronika Jeníková na první čtené zkoušce neustále předbíhala v textu, aby se dozvěděla, jak to celé dopadne. Nikdo však nechce prozradit žádné podrobnosti. "Richard je můj manžel, Michal je můj švagr. Hodnější je švagr," odpověděla jen Veronika Jeníková na otázku, jaký má ve hře vztah k postavám, ztvárněným Janem Hrušínským. Ten byl rovněž stručný. "Hraji v detektivce tohoto typu poprvé, na poslední stránce jsem byl příjemně překvapen."

Dvojí hra bude v Divadle ABC v červnu k vidění kromě premiéry pouze třikrát. Po prázdninách ji budou moci vidět i diváci v dalších městech. "Pro divadlo je velmi dobré, když může hrát i mimo Prahu. Lidé se seznámí s naší prací, některé z nich to pak přiměje i k návštěvě našeho divadla v Praze," řekl Milan Schejbal.

První premiérou nové sezony pak bude říjnové uvedení francouzské komedie Bez obřadu. Dramaturgyně Kateřina Fixová ji charakterizuje jako současnou situační a slovní komedii "funesovského" typu.

Autoři:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Soud definitivně osvobodil policistu, který autem zastavil motorkáře

Policista Šimon Vaic je viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti kvůli...

Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu autem v roce 2017,...

Soukup chce dobýt Evropský parlament. Z TV Barrandov zmizí jeho pořady

Jaromír Soukup na snímku z března 2016

Jaromír Soukup učinil zásadní životní rozhodnutí, píše TV Barrandov na svém twitterovém účtu. Podle Info.cz Soukup...

Policie dopadla údajné vrahy čerpadlářky v Nelahozevsi

Dům ve Vojkovicích na Mělnicku, kde policisté zadrželi podezřelého z vraždy...

Policie zadržela dva podezřelé z vraždy čerpadlářky z Nelahozevsi. Informaci iDNES.cz potvrdil policejní mluvčí Zdeněk...

Útočník na pódiu pobodal starostu Gdaňsku, ten na následky zranění zemřel

Starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz při vystoupení na charitativní akci (13. ledna...

Na starostu polského Gdaňsku zaútočil během nedělního večera muž s nožem. Stalo se tak při charitativní akci, kdy...

Tátové od rodin i gauneři. Podezřelí z vraždy pumpařky byli „známé firmy“

Dům ve Vojkovicích na Mělnicku, kde policisté zadrželi podezřelého z vraždy...

Oba měli rodinu, jeden z nich by se brzy měl stát otcem. Oba jsou z Mělnicka, kde byli známí kvůli své kriminální...

Další z rubriky

Naděje statisíců dlužníků. Z pasti je může dostat insolvenční zákon

Exekuce

Téměř 900 tisíc lidí v Česku má problém s dluhy. Ulehčila by jim chystaná novela insolvenčního zákona, kterou projedná...

Statisíce lidí mají šanci uniknout z dluhové pasti, rozhodují poslanci

První místopředseda STAN Vít Rakušan, šéf poslaneckého klubu Jan Farský a...

Lidé, kteří spadli do dluhů, které nejsou schopni splácet, mají šanci, že dostanou šanci na úplné oddlužení, když před...

Rath chce proces v cizině. Krajský soud v Praze považuje za podjatý

U Krajského soudu v Praze začal proces v další větvi případu Davida Ratha,...

Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath podal soudkyni Ivě Říhové žádost o přeložení jeho kauzy údajné korupce na...

Najdete na iDNES.cz