Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 18. srpna 2022 Helena

LIDÉ OKOLO TV NOVA

Vladimír Železný (57)

Zakladatel a dlouholetý generální ředitel Novy. V roce 1999 se rozešel s bývalými parntery a investory z americké firmy CME a začal vysílat s novými partnery z Barrandova.

Líba Šmuclerová (38)

První dáma Novy, programová ředitelka. Po rozchodu se CME před třemi lety se postavila na stranu Železného, odměnou jí bylo 12 procent ve společnosti CET 21, držící licenci k vysílání televize Nova.

Aleš Rozehnal (31)

Klíčový právník Železného. Před třemi lety zásadně pomohl Železnému s rozchodem se CME, stejně jako Šmuclerová za to dostal 12 procent televize: drží je společně ve firmě Edikon.

Jiří Šmejc (30)

Po rozchodu se CME dodal Železnému peníze na rozjezd "nové Novy". Ovládá Českou produkční, servisní organizaci Novy i firmu MAG Média, která pro Novu prodává reklamu. Jeho společnost také drží čtvrtinový podíl v CET 21 - o páteční akci zjevně dopředu nic nevěděl.

Peter Kršák (50)

Spoluzakladatel CET 21, dnes mu patří 16,6 procenta. Během let se s Železným rozešel (šéf Novy ho běžně tituluje "blázen") a vede s ním řadu soudních sporů. Při rozchodu se CME se ale postavil na stranu Železného.

J. Alan (64), V. Venclík (60), P. Hunčík (51)

Další spoluzakladatelé a spolumajitelé CET 21. Své podíly (dnes dohromady zhruba 27 procent) sdružili do společnosti Vilja. V její dozorčí radě zasedají právníci z Rozehnalovy advokátní kanceláře.


Generál: Ukrajina postupuje chytře. Rusy odřízne, vyhladoví a donutí k dezerci

 

Mohlo by vás zajímat