Vietnamský zahradník byl zazděný v pěstírně několik měsíců

  15:44aktualizováno  15:44
Starší muž, který se staral o marihuanu v suterénu hotelu v Boči na Karlovarsku, byl ve sklepě zavřený několik měsíců. Jídlo mu ostatní členové nedávno zadrženého drogového gangu posílali dolů výtahovou šachtou. Z policejního zásahu měl podle kriminalistů očividnou radost.

"V okamžiku, kdy byly zazděné dveře, bylo nutné vyřešit, jak k němu dostat jídlo. Do pěstírny vedla výtahová šachta, a tou mu jídlo posílali," řekl iDNES.cz mluvčí Národní protidrogové centrály Michal Hammer. (více o nalezení pěstírny i muže čtěte zde)

Muž se ve sklepě staral o rostliny konopí. Zda se nechal k zazdění přesvědčit dobrovolně, nebo zda byl k práci v otrockých podmínkách donucen hrozbou či násilím, policisté zatím nevědí. Stejně tak není zřejmé, zda mohl komunikovat například s blízkými.

Je ale jisté, že se mu ve věznici nelíbilo. "Byl živý a mohu říci, že měl docela radost, když jsme ho našli," řekl Michal Hammer ve čtvrtek poté, co o zadržení a obvinění třináctičlenné skupiny, která pěstovala a prodávala marihuanu, informoval novináře. (více zde)

Ze zazděné pěstírny šel rovnou do vězení

Muž se ale zatím svobody nedočkal. Je jedním z dvanácti členů skupiny, které Okresní soud v Karlových Varech poslal do vazby.

Vietnamský zahradník pracoval v menší z pěstíren. Ta větší, která byla svou velikostí a počtem rostlin v Česku vůbec největší odhalenou, byla v nedaleké Černýši. Tam měl gang pronajatý bývalý velkosklad.

Kvůli obavám z odhalení v něm svítil pomocí trojice generátorů. Další tři měla skupina objednané, a protože ještě nedorazily, fungovala pěstírna jen z poloviny.

"Byli to tichošlápkové. Jeden chlapík do velkoskladu jezdil a byl slušný, zdravil," všiml si soused Josef Novák. Dobře také slyšel zapnutý naftový agregát.

Zátahu na největší pěstírnu se zúčastnil místostarosta Perštejna, kam Černýš patří, Zdeněk Kovalík. "Uvnitř mě překvapila perfektní organizace a pořádek na pracovišti," poznamenal vtipně. "Každá kytka měla své místo, pro každý květináč byl na podlaze nakreslen křížek," zjistil Kovalík na místě. (více o pěstírně v Černýši zde)

Policisté při domovních prohlídkách u zadržených mužů našli celkem čtyři kompletní velkokapacitní  pěstírny netechnického konopí včetně 5 600 kusů rostlin, generátory, jeden vysokozdvižný vozík, tři motorová vozidla, 700 tisíc korun v hotovosti a nádrže s obsahem asi pěti tisíc litrů nafty.

"Z celkového množství zajištěných rostlin konopí by bylo možné získat minimálně 500 kg marihuany. Následným prodejem mohli pachatelé získat asi 40 milionů korun," spočítal mluvčí protidrogové policie.

Autor:
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Cizinec kvůli fotce přelezl zábradlí Bílé věže, spustil záchrannou akci

Policejní zátaras u Bílé věže v Hradci Králové.

Policejní manévry způsobil zahraniční turista, který v Hradci Králové přelezl zábradlí na ochozu 70 metrů vysoké Bílé...

Žena napadená dogou stihla jen pozdravit. Pak si soused vybavuje křik a krev

Ilustrační snímek

Pes stejného majitele ve vsi řádil už mnohokrát. To tvrdí obyvatelé obce Pihel, kde argentinská doga napadla seniorku....

VIDEO: Zdrogovaný řidič při honičce narazil do stromu, poté zkusil utéct

Zdrogovaný řidič při honičce narazil do stromu

V divokou honičku se minulý čtvrtek změnila policejní kontrola na Břeclavsku. Řidič před hlídkou začal zběsile ujíždět...

Najdete na iDNES.cz