Na diskotéce vraždil podle policie recidivista. Na útěku zahodil zbraň

  16:18aktualizováno  16:18
Z nedělní vraždy vyhazovače disco klubu Sahara v Moravských Budějovicích policisté obvinili několikrát trestaného muže. Podle vyšetřovatelů oběť znal a na toaletě zabíjel s rozmyslem. Vražednou zbraň zahodil na útěku.
Útočník svou oběť napadl nejspíše nožem. Zbraň policisté na místě činu nenašli, pachatel ji nejspíše odhodil na útěku někde ve městě. Ilustrační snímek.

Útočník svou oběť napadl nejspíše nožem. Zbraň policisté na místě činu nenašli, pachatel ji nejspíše odhodil na útěku někde ve městě. Ilustrační snímek. | foto: SXC.hu

"Zadrželi jsme podezřelého osmačtyřicetiletého muže z Třebíčska, kterému za vraždu spáchanou po předchozím uvážení hrozí až dvacet let vězení," uvedl kriminalista Pavel Kubiš. Obviněný byl vícekrát trestán za různou trestnou činnost včetně fyzických napadení.

Čtyřiatřicetiletého vyhazovače napadl podle policistů na toaletě s nožem v ruce, zaútočil zezadu. Muž, kterého našli v tratolišti krve, zraněním na místě podlehl.

Co incidentu předcházelo, policisté zjišťují. Zkoumají také, zda byl útočník pod vlivem drog či alkoholu. "Alkohol tam podle předpokladu být mohl. Budeme to ještě zkoumat ze zajištěných vzorků krve," konstatoval Kubiš.

Oba muži se podle dostupných informací znali. Dlouhodobé spory mezi sebou podle všeho neměli. Vražda byla podle kriminalistů nejspíš důsledkem konfliktu, který na diskotéce vyprovokoval známý podezřelého.

"Poškozený ho napomenul a nějakým způsobem umravnil. Podezřelý, kterého se nám podařilo zadržet v časných ranních hodinách, však vše popírá," podotkl kriminalista.

Nůž se nenašel, pachatel ho na útěku odhodil

Po vražedné zbrani policisté pátrají. O spolupráci přitom prosí i veřejnost. "Pachatel ji po odchodu z místa činu odhodil někde v Moravských Budějovicích. Jedná se nejspíše o nůž, momentálně není jisté, zdali lovecký, kuchyňský, nebo jiný," upřesnil Kubiš.

Jako jedni z prvních byli na místě vraždy v neděli nad ránem strážníci. "Tou dobou tam bylo odhadem třicet lidí, většinou známých těch mužů," podotkl šéf strážníků Petr Dohnal. "Za celou dobu, co od roku 2007 existuje městská policie ve městě, se tu nic takového nestalo. Občas se tu chlapi poperou v restauraci, stala se i sebevražda, ke které jsme přijeli. Ale napadení se zabitím tu zatím nebylo," dodal.

Dohnal konstatoval, že se skupinou Romů, se kterou se přátelil i podezřelý, byly problémy ve městě už několikrát. "Hlavně republikoví policisté je několikrát řešili. Romů ve městě v poslední době mírně přibylo. Nejvíc je jich asi z Brna, jsou tu i nějací Slováci," doplnil.

O smrti mladíka se lidé dozvěděli z obecního rozhlasu

"Velmi mě mrzí, co se stalo, je to pro nás nešťastná událost," okomentoval vraždu starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka.

Klub, ve kterém se tragická událost stala, policie podle starosty pravidelně kontroluje. A to zejména v pátek a v sobotu, kdy se tu koná diskotéka.

"To tam chodí dvakrát i třikrát za večer. Hlídá tam pořádek a někdy musí řešit výtržnosti. Zrovna před čtrnácti dny musela vyjíždět do podniku stojícího vedle Sahary ke rvačce," podotkl starosta.

Zavražděný muž žil v Lesonicích, vesnici nedaleko Moravských Budějovic. Podle tamního starosty Rostislava Čecha to byl nepříliš nápadný a slušný kluk, který jezdil s kamionem a na diskotéce si přivydělával jako vyhazovač.

"Ta zpráva nás ve vesnici dost překvapila. Nejdřív si lidi mysleli, že zemřel třeba při havárii, když se řeklo, že úmrtí bylo tragické. Až pak vlastně zjišťovali, že to bylo na té diskotéce," řekl.

Obyvatelé obce se o tragédii dozvěděli z obecního rozhlasu. Ve vesnici s pěti sty obyvateli je taková praxe, že rodiny chodí za obecní účetní, aby smutnou zprávu ohlásila.

Moravské Budějovice

Moravské Budějovice

Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Řidiči se vzájemně předjížděli, až se napadli a jeden druhého pobodal

Ilustrační snímek

Na jihu Čech pobodal jeden řidič druhého. Okolnosti roztržky nyní zjišťují policisté a hledají případné svědky....

Kamion na D5 smetl vozík se světelnou šipkou a zranil pracovníka údržby

Kamion na D5 narazil do světelné směrové šipky na přívěsném vozíku. Při nehodě...

Pracovníka dálniční údržby zranil kamion, který ráno na D5 poblíž Rozvadova smetl přívěsný vozík se světelnou šipkou....

VIDEO: Opilý muž střílel na barmana, protože mu nechtěl dovolit kouřit

Muž střílel v baru, protože mu tam obsluha nechtěla dovolit kouřit

Pozdvižení způsobil v jednom z barů v Ostrově na Karlovarsku host se zbraní. Poté, co mu barman nechtěl dovolit uvnitř...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz