Mrtvou ženu našly sociální pracovnice. Maminka pořád spí, štkaly děti

  7:44aktualizováno  9:12
Policisté pokračují ve vyšetřování záhadné smrti dvaatřicetileté matky čtyř dětí z Pržna na Frýdecko-Místecku. Nevylučují ani vraždu a zároveň hledají jejího manžela, který životní partnerku často bil.
Policie rozplétá příčiny smrti ženy na Frýdecko-Místecku (ilustrační snímek).

Policie rozplétá příčiny smrti ženy na Frýdecko-Místecku (ilustrační snímek). | foto: Martin Stolař, MAFRA

Sociální pracovnice zazvonily poslední červencový den u jednoho z domků v Pržně, malé obci mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí. Chtěly zkontrolovat rodinu se čtyřmi dětmi, ve které údajně byly vinou otce problémy.

K jejich údivu jim přišel otevřít asi sedmiletý chlapec a ještě mladší holčička. "Maminka pořád spí," říkaly děti. Dvaatřicetiletá žena opravdu ležela pod přikrývkami. Jenže nespala. Byla mrtvá.

Policie pátrá po Petru Golovi

Hledaný Petr Gola.

Vyšetřovatelé prženského případu žádají veřejnost o pomoc při pátrání po Petru Golovi, narozeném v roce 1973. Manžel mrtvé ženy se zřejmě pohybuje po Frýdecko-Místecku. "Mohl by mít zásadní informace," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Lidé se mohou ozvat přímo krajským kriminalistům na telefon 974 721 453, na linku 158 nebo policistům na kterékoliv služebně. Dosavadní informace k vypátrání muže nevedly.

Tak podle lidí ze sousedství začal případ, kterému se věnuje tým moravskoslezských špičkových kriminalistů zaměřený na násilné činy.

Manžel byl často agresivní

Není stále jisté, jak žena zemřela. Policisté nevylučují vraždu, ale neodmítají ani variantu smrti, na které by nenesl vinu nikdo jiný. Na podrobnosti je policie zatím skoupá.

"Máme už předběžné výsledky pitvy, ale vzhledem k situaci, kdy by zveřejněním došlo k narušení probíhajících neodkladných a neopakovatelných úkonů, nelze prozatím vývoj blíže komentovat," vysvětluje krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Přesto už lze leccos vytušit z vyprávění sousedů. A také z toho, že její o sedm let starší manžel zmizel a je po něm vyhlášeno pátrání. Žena neměla s partnerem snadný život. Přišel o práci, ani už nepobíral podporu, rodina žila pouze ze sociálních a mateřských dávek. O potížích svědčí i přítomnost sociálních pracovnic.

Starosta: V obci se nic podobného nestalo

Muž se navíc rád napil alkoholu. Pak se stával agresivním a manželku bil. "Už měla i monokly, dokonce to vyšetřovala policie, ale stále ho bránila a nesouhlasila s jeho trestním stíháním," vypověděla jedna ze sousedek.

Co se v domku přesně stalo, zůstává záhadou. V obci s necelou tisícovkou obyvatel však událost přebila vše ostatní. Zvěst o policejních specialistech v bílých kombinézách v domku se okamžitě rozšířila.

"Lidé o tom hodně mluví, atmosféra není dobrá. V obci se něco takového snad nikdy nestalo. Ale nemluvme už o vraždě, ještě to vůbec není jisté," řekl starosta Pržna Petr Blokša.

Děti skončily v kojeneckém ústavu a v dětském domově

Rodinu znal, i on přiznává, že to nebyla klidná domácnost. "Všude je něco, u nich to jen bylo více viditelné," konstatoval.

Velmi smutný je osud dětí. Asi půlroční dvojčata skončila v kojeneckém ústavu, přibližně pětiletá dcera a chlapec chodící na první stupeň základní školy jsou v dětském domově.

"Právě kvůli dětem si nemyslím, že by spáchala sebevraždu. Dětí je mi nejvíce líto. Žena už nemá problémy, on zmizel bůhvíkam, ale ty děti za nic nemohou a přišly o mámu a asi i tátu," povzdychla si jedna z místních žen.

Autor:
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Čtvrt milionu lidí na Letné. Budeme tu znovu v listopadu, vzkazují Babišovi

Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, kterou na pražské Letné...

V Praze na Letné proběhla největší demonstrace od roku 1989. Vyvrcholila tak série protestů za nezávislost justice a...

Impozantní, píší o demonstraci proti miliardářskému premiérovi světová média

Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, kterou na pražské Letné...

O nedělní mohutné demonstraci na pražské Letenské pláni informovaly všechny světové tiskové agentury i přední...

Policie vyšetřuje znásilnění dívky u Terezína, podezřelým je cizinec

Neosvětlená cesta od zastávky autobusu ke kolejím Hvězda. Právě tady často...

Litoměřičtí policisté vyšetřují případ znásilnění, které se stalo v úterý kolem poledne na poli u severočeské obce...

Dostali se na vysněný obor. Technická chyba, přijati nejste, oznámila škola

Budova Vysoké škola ekonomické v Praze

Téměř tři stovky uchazečů o studium na jedné z fakult pražské Vysoké školy ekonomické žily přes dva dny v přesvědčení,...

Poslanci vzkazují demonstrantům: vytrvalost i smysluplnější věci na práci

Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, kterou na pražské Letné...

Vytrvalost, podporu, ale i výlet někam k vodě - to přejí čeští poslanci lidem, kteří se v neděli chystají na...

Další z rubriky

Seniorovi došly peníze na sex, dohodu o úhradě zprostředkovali strážníci

Ilustrační snímek

Coby zprostředkovatelé platby za erotické hrátky zafungovali strážníci ve Zlíně. Obrátil se na ně starší muž, který dal...

Na stavbě domu u Prahy vybuchl plyn, dělník má popálenou polovinu těla

Při práci v domě vybuchla propanbutanová lahev. (25. 6. 2019)

Na stavbě domu ve Všechromech na Praze-východ ráno vybuchla propanbutanová lahev. Exploze popálila jednoho z dělníků a...

Právníci obžalovaných v kauze větrníků u Aše napadali analýzu odposlechů

Ašský radní Jiří Červenka.

Aféru kolem stavby větrných elektráren na Ašsku znovu začal rozplétat Okresní soud v Chebu. Před senátem stanuli ašský...

Najdete na iDNES.cz