Táta jim v Rychnově zastřelil maminku. Byl to psychopat, napsaly děti

  9:34aktualizováno  9:34
Když Miloslav D. ve čtvrtek v Rychnově nad Kněžnou zastřelil svou manželku, řada místních, kteří útočníka znali, na sociálních sítích psala, že muselo jít o zkrat. Děti, které přišly o maminku, se rozhodly vše uvést na pravou míru a popsaly, jaké v rodině před vraždou panovaly poměry.

Penzion v Rychnově nad Kněžnou, kde muž vystřelil na manželku | foto: Kateřina Vaníčková, MF DNES

„Byl to neskutečný manipulátor a na veřejnosti se šíleným způsobem přetvařoval, aby nabyl dojmu, že svou rodinu miluje. Ve skutečnosti se ale jedná o podlého psychopata. Připravil nás o toho nejdůležitějšího člověka na celém světě a my nemáme ponětí, co si teď bez maminky počneme,“ zoufá Dominika, nejstarší ze tří sourozenců.

Mrazivě syrově mluví o svém otci, bývalém regionálním novináři Miloslavu D., který ve čtvrtek chladnokrevně zastřelil v restauraci v Rychnově nad Kněžnou svou manželku. Jejich maminku.

Zabil jsem svou ženu, volejte policii, řekl bývalý novinář po střelbě v baru

Devětačtyřicetiletý Miloslav D. si domluvil se svou ženou schůzku v podvečer v restauraci U Zvonu na Starém náměstí. Bylo to mezi nimi už delší dobu na kordy. Když mu oznámila, že podala žádost o rozvod a nestáhne ji, vstal, vyndal legálně drženou pistoli a prostřelil jí hlavu. Pak došel k číšníkovi, stoupl si vedle dveří a stroze procedil: „Zabil jsem svou ženu. Zavolejte policii.“

Čin, který nikdo z obyvatel, kteří střelce znali, nechápe. 

Děti Dominika, Nikol a Patrik se však už dlouho báli nejhoršího. Když četli nyní po vraždě na Facebooku komentáře, že jejich otec nebyl zlý člověk a muselo jít o zkrat, rozhodli se promluvit. 

„Nelehký život jsme s ním zažívali všichni již od samého začátku, vše se ale vyhrotilo do neskutečných rozměrů hlavně v průběhu posledních čtyř let, kdy doma velmi intenzivně psychicky týral svoji manželku i nás děti. Nejenže nám sprostě nadával a byl na nás hrubý, zašlo to ale až tak daleko, že mamince sypal prášky - neznámo jaké - do vína, v noci ve spánku ji napadl...“ napsala Dominika ve statusu, kterým se chce za rodinu k tragédii vyjádřit.

Tvrdí, že v noci sourozenci společně se sedmačtyřicetiletou maminkou spali v zamčených pokojích, protože se otce báli. Právě máma byla ta, kdo rodinu držel - učila se s nimi, zařizovala dovolené, vymalovala celý byt, podnikala výlety i vše financovala. Otec podle ní před několika měsíci beze slova odletěl na pět týdnů do Vietnamu, co čtvrt roku střídal zaměstnání a do rozpočtu rodiny přispíval měsíčně nejprve patnáct tisíc korun, poslední dobou už jen osm tisíci a žil vlastní život.

Kvůli otci navštívíla policii

„Osobně jsem začátkem června v noci zašla pro policejní hlídku, jelikož se již situace nedala zvládat, ale vzhledem k tomu, že nedošlo k fyzickému násilí, nezmohlo se s tím vůbec nic. Nakonec jsme se rozhodli jít podat trestní oznámení za stalking a obtěžování, které bylo stále v procesu řešení a při této příležitosti jsme se i dozvěděli, že má legálně drženou zbraň, kterou jsme poté doma bohužel nenašli a bez policie bychom se o ní ani nedozvěděli. Dlouhodobě mamince vyhrožoval, že pokud od něj odejde, přijde o všechny děti a zůstane úplně sama, protože on je přece ‚velmi vážený novinář‘ a má styky úplně všude,“ popisuje dál Dominika.

Muž postřelil v restauraci v Rychnově manželku, v nemocnici zemřela

Poslední tři týdny právě děti s maminkou bydlely u babičky s dědou, protože otci oznámili, že maminka podala žádost o rozvod. „V onen osudný den se měli sejít na veřejném místě, aby probrali detaily rozvodu a došli k dohodě, aby se celá záležitost co nejméně dotkla dětí. Celá tato chladnokrevná vražda byla předem naplánovaná a nejednalo se o žádný zkrat při hádce,“ uzavírá Dominika.

Konfrontovat Miloslava D. s tvrzením jeho dětí nelze. Je ve vazbě, za vraždu ženy, která zemřela po převozu do nemocnice, mu v případě odsouzení hrozí až osmnáct let vězení. Právě před soudem přitom paradoxně litoval, jak jeho tři děti budou muset vyrůstat bez maminky. „Děti miluji,“ řekl.

Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Tři děti se popálily na táboře v Rokycanech, jednu dívku odvezl vrtulník

Vážně zraněného muže od nehody transportovat vrtulník

Na příměstském táboře v Rokycanech museli v pátek záchranáři ošetřit tři děti s popáleninami. Jedno z dětí odvezl...

Řidiči se vzájemně předjížděli, až se napadli a jeden druhého pobodal

Ilustrační snímek

Na jihu Čech pobodal jeden řidič druhého. Okolnosti roztržky nyní zjišťují policisté a hledají případné svědky....

Muž v Kosově Hoře hrozil střelnou zbraní a sekyrou, byl pod vlivem drog

ilustrační foto

Středočeská policie ve středu v obci Kosova Hora na Příbramsku zakročila proti dvaadvacetiletému muži. Ten se střelnou...

Najdete na iDNES.cz