Táta jim v Rychnově zastřelil maminku. Byl to psychopat, napsaly děti

  9:34aktualizováno  9:34
Když Miloslav D. ve čtvrtek v Rychnově nad Kněžnou zastřelil svou manželku, řada místních, kteří útočníka znali, na sociálních sítích psala, že muselo jít o zkrat. Děti, které přišly o maminku, se rozhodly vše uvést na pravou míru a popsaly, jaké v rodině před vraždou panovaly poměry.

Penzion v Rychnově nad Kněžnou, kde muž vystřelil na manželku | foto: Kateřina Vaníčková, MF DNES

„Byl to neskutečný manipulátor a na veřejnosti se šíleným způsobem přetvařoval, aby nabyl dojmu, že svou rodinu miluje. Ve skutečnosti se ale jedná o podlého psychopata. Připravil nás o toho nejdůležitějšího člověka na celém světě a my nemáme ponětí, co si teď bez maminky počneme,“ zoufá Dominika, nejstarší ze tří sourozenců.

Mrazivě syrově mluví o svém otci, bývalém regionálním novináři Miloslavu D., který ve čtvrtek chladnokrevně zastřelil v restauraci v Rychnově nad Kněžnou svou manželku. Jejich maminku.

Zabil jsem svou ženu, volejte policii, řekl bývalý novinář po střelbě v baru

Devětačtyřicetiletý Miloslav D. si domluvil se svou ženou schůzku v podvečer v restauraci U Zvonu na Starém náměstí. Bylo to mezi nimi už delší dobu na kordy. Když mu oznámila, že podala žádost o rozvod a nestáhne ji, vstal, vyndal legálně drženou pistoli a prostřelil jí hlavu. Pak došel k číšníkovi, stoupl si vedle dveří a stroze procedil: „Zabil jsem svou ženu. Zavolejte policii.“

Čin, který nikdo z obyvatel, kteří střelce znali, nechápe. 

Děti Dominika, Nikol a Patrik se však už dlouho báli nejhoršího. Když četli nyní po vraždě na Facebooku komentáře, že jejich otec nebyl zlý člověk a muselo jít o zkrat, rozhodli se promluvit. 

„Nelehký život jsme s ním zažívali všichni již od samého začátku, vše se ale vyhrotilo do neskutečných rozměrů hlavně v průběhu posledních čtyř let, kdy doma velmi intenzivně psychicky týral svoji manželku i nás děti. Nejenže nám sprostě nadával a byl na nás hrubý, zašlo to ale až tak daleko, že mamince sypal prášky - neznámo jaké - do vína, v noci ve spánku ji napadl...“ napsala Dominika ve statusu, kterým se chce za rodinu k tragédii vyjádřit.

Tvrdí, že v noci sourozenci společně se sedmačtyřicetiletou maminkou spali v zamčených pokojích, protože se otce báli. Právě máma byla ta, kdo rodinu držel - učila se s nimi, zařizovala dovolené, vymalovala celý byt, podnikala výlety i vše financovala. Otec podle ní před několika měsíci beze slova odletěl na pět týdnů do Vietnamu, co čtvrt roku střídal zaměstnání a do rozpočtu rodiny přispíval měsíčně nejprve patnáct tisíc korun, poslední dobou už jen osm tisíci a žil vlastní život.

Kvůli otci navštívíla policii

„Osobně jsem začátkem června v noci zašla pro policejní hlídku, jelikož se již situace nedala zvládat, ale vzhledem k tomu, že nedošlo k fyzickému násilí, nezmohlo se s tím vůbec nic. Nakonec jsme se rozhodli jít podat trestní oznámení za stalking a obtěžování, které bylo stále v procesu řešení a při této příležitosti jsme se i dozvěděli, že má legálně drženou zbraň, kterou jsme poté doma bohužel nenašli a bez policie bychom se o ní ani nedozvěděli. Dlouhodobě mamince vyhrožoval, že pokud od něj odejde, přijde o všechny děti a zůstane úplně sama, protože on je přece ‚velmi vážený novinář‘ a má styky úplně všude,“ popisuje dál Dominika.

Muž postřelil v restauraci v Rychnově manželku, v nemocnici zemřela

Poslední tři týdny právě děti s maminkou bydlely u babičky s dědou, protože otci oznámili, že maminka podala žádost o rozvod. „V onen osudný den se měli sejít na veřejném místě, aby probrali detaily rozvodu a došli k dohodě, aby se celá záležitost co nejméně dotkla dětí. Celá tato chladnokrevná vražda byla předem naplánovaná a nejednalo se o žádný zkrat při hádce,“ uzavírá Dominika.

Konfrontovat Miloslava D. s tvrzením jeho dětí nelze. Je ve vazbě, za vraždu ženy, která zemřela po převozu do nemocnice, mu v případě odsouzení hrozí až osmnáct let vězení. Právě před soudem přitom paradoxně litoval, jak jeho tři děti budou muset vyrůstat bez maminky. „Děti miluji,“ řekl.

Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

To se nedalo poslouchat. Zaorálek odešel ze schůzky s čínským velvyslancem

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (28. srpna 2019)

Nový ministr kultury z ČSSD Lubomír Zaorálek jednal v pondělí s čínským velvyslancem kvůli rušení koncertů českých...

Zahrajte si na komunistického cenzora a vyhrajte cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Další z rubriky

Na D1 shořel nákladní vůz plný akumulátorů, vytekla z nich kyselina

Požár nákladního vozu u Brna uzavřel D1

Požár nákladního vozu odpoledne na několik desítek minut uzavřel dálnici D1 u Brna na 191. kilometru. Z nákladu kvůli...

V Trutnově utekli klokani. Jednoho strážníci chytli, druhý protrhl síť

Mladý klokan se už zotavuje po operaci.

Dva mladí klokani utekli chovatelům v Trutnově. Když si je majitelé dovezli a chtěli je vypustit do výběhu, zvířata...

Opilý pár se motal ve vozovce, kolem jezdily dvě děti na koloběžkách

Ilustrační snímek

Podnapilá dvojice se v sobotu večer pohybovala po silnici v Okružní ulici v Českých Budějovicích se dvěma malými dětmi....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz