V Českém Těšíně pedofil obtěžoval školačku. Policie hlídá děti

  18:44aktualizováno  18:44
Rodiče školáků z Českého Těšína mají důvod k obavám. Po městě asi chodí pedofil. Devítiletou dívenku se před několika dny pokusil sexuálně zneužít asi třicetiletý muž.

Podezřelému muži je asi třicet, je štíhlý, vysoký asi 170 cm. | foto: Policie ČR

Den poté navíc našly děti v lesíku několik set metrů od bydliště děvčátka mrtvolu. I když případy vůbec nesouvisí, mezi lidmi se začaly šířit fámy, že šlo o mrtvolu dívky či dítěte.

"Jde s největší pravděpodobností o tělo necelý rok pohřešované, rozhodně dospělé ženy, která zřejmě spáchala sebevraždu," sdělil policejní komisař z Českého Těšína Roman Cienciala a ujistil, že to s přepadením dítěte nemá nic společného.

Policista varuje děti před násilníkem
 
Policisté a strážníci hlídají kolem škol, hlavně odpoledne, protože školačku neznámý muž sledoval od školy domů. Když odemykala dveře bytu, zatlačil ji dovnitř. Tvrdil, že ho posílá maminka. Naštěstí dívka začala křičet, takže muž utekl dříve, než jí ublížil.

"Z toho, co dítě uvedlo, vyplývá, že motiv útoku byl sexuální," řekl Cienciala, který případ vyšetřuje.

Radnice i policie vyzvala školy, aby učitelé poučili děti, že se nemají bavit s cizími lidmi, a rodiče, aby je nenechávali bez dohledu a hned volali policii, když uvidí podezřelého muže. V některých školách, také v domě dětí, visí kresba podoby útočníka.
 
"Tento případ je prioritou. Na hlídkování kolem škol jsme stáhli i policisty z jiných činností," sdělil vedoucí českotěšínské policie Miloš Pollak.

"Jedeme na dvůr za Masarykovými sady! Prý je tam podezřelý chlap," hlásil včera policista kolegovi, který hlídal před školou Masarykovy sady. Když dorazili na dvůr, nikdo podezřelý tam nebyl. Policisté zjistili, že se zřejmě mělo jednat o učitele. Dvůr je společný pro základní i střední školu, jídelnu a hudební školu, takže děti nemusí znát všechny učitele.

"Podobná oznámení jsou teď častější. Prověřujeme všechna, protože jedno ze sta může být skutečná stopa," řekl policista.

Před školou stály delší dobu dvě děti. "Čekáme na rodiče," hlásily policistům. Za chvíli přijelo velké auto a děti odvezlo.

"Všechno ostatní je nyní podružné. Když hrozí nebezpečí dětem, je to vážné. Rozdělili jsme si s policií místa, kde hlídáme. Chceme uklidnit děti i rodiče," uvedl šéf městské policie Petr Chroboczek. Dodal, že je důležité, aby bylo v ulicích co nejvíce mužů v uniformách. "Snad to přispěje k většímu pocitu bezpečí lidí. Můžeme i odradit násilníka od dalších pokusů," řekl.

"Paní učitelka vlepila synovi do sešitu upozornění, aby rodiče nepouštěli děti ven bez dozoru," potvrdila Magda Beličinová, jejíž osmiletý syn chodí na základní školu v Havlíčkově ulici. "Náš syn sám ven nechodí, ale mnohé děti ano."

Případ v Českém Těšíně je nápadně podobný jednomu z Frýdku-Místku, který se stal v lednu na sídlišti Slezská. Šlo o skoro stejně starou dívku - desetiletou. "Podobně jako v našem případě si dítě zřejmě vyhlédl před školou a sledoval je domů," konstatoval Cienciala.

Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hotely a kostely na Srí Lance zasáhly výbuchy. Vyžádaly si přes 200 obětí

Srílanští vojáci hlídají kostel svatého Antonína v Kolombu poté, co na něj...

Nedělní útoky na Srí Lance si podle nové policejní bilance vyžádaly 207 obětí, dalších 450 lidí utrpělo zranění....

Učitelka ze školky popletla adresáta, nevhodný mobilní text se šíří webem

Mobilní aplikaci si stáhlo do svých chytrých telefonů již téměř 600 lidí

Učitelka z bratislavské mateřské školky poslala omylem přes mobilní telefon nevhodnou zprávu matce dítěte, které učí. V...

Poslance Feriho na vinařské slavnosti napadli dva muži, skončil v nemocnici

Dominik Feri na konferenci k 20 letům Česka v NATO. (12. března 2019)

Poslance TOP 09 Dominika Feriho napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice mužů. Zraněný Feri byl...

Štědrost darů na Notre-Dame budí řevnivost. Žluté vesty a odbory se bouří

Protestující žluté vesty před katedrálou Notre-Dame v Paříži (5. ledna 2019)

Závratná výše darů, které přislíbili jednotlivci i společnosti na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém...

Šikana v autoškole. Zkoušky lidé dělají i desetkrát, než získají řidičák

Ilustrační snímek

Tereza Klimšová z Ostravy udělala autoškolu až napošesté, další žadatelce nestačilo ani tolik pokusů a řidičák ještě...

Další z rubriky

VIDEO: Řidič popíral nebezpečné předjíždění, usvědčila ho kamera

Záznam kamery usvědčil agresivního řidiče

Řidič vozu Honda Civic na sebe upozornil agresivní jízdou na Královéhradecku. Bavil se vybržďováním a riskantním...

Majitel přišel přes noc o závodní speciál za jeden a půl milionu

Ukradený závodní speciál Nissan Skyline

Přes noc zmizelo závodní auto zaparkované u jedné firmy v Trutnově. Jeho majitel vyčíslil škodu na jeden a půl milionu...

Manželé v exekuci pustili policistům v domě plyn, zažehnout ho nezvládli

Krajský soud v Brně se začal zabývat loňským napadením exekutora v Kobylí na...

Soud začal řešit případ manželů, kteří se v domě v Kobylí na Břeclavsku zabarikádovali před exekutory a policisty. Pak...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz