Zazněly výstřely a v domě podivně praskla skla. Lidé viní UFO i raubíře

  8:54aktualizováno  8:54
Ludmila Cimalová z Bystřice nad Pernštejnem ohlásila policii zvláštní úkaz. V pátek 24. února večer jí totiž cosi rozbilo sklo v oknech v šestém patře. Vypadá to na výstřel, prasklo ale jen první sklo, druhým už nepronikl. Rány zaslechla i žena, která bydlí půl kilometru daleko.

Ludmila Cimalová z Bystřice nad Pernštejnem ohlásila policii zvláštní úkaz: 24. února ve 21:30 jí záhadná střela rozbila okna v bytě v šestém podlaží. Na okně je sice vidět stopa po výstřelu, ale žádné střepy. V obou případech byla porušena jen venkovní část skla. | foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

Střely bylo slyšet ve 21:30 a rozbily skla dvou oken v bytě v ulici Okružní. "V obou případech byla porušena jen venkovní skla," uvedla Olga Königová z bystřického úřadu. "Paní Cimalová v noci slyšela suché výstřely v intervalech po pěti minutách. Bydlí vysoko a hod kamenem je vyloučen," uvedla Königová.

Na vnějším skle v obýváku v šestém podlaží domu jsou díry. Jedna větší, druhá menší s prasklinou. Jak se to stalo, nad tím si obyvatelka bytu láme hlavu.

Bystřická záhada

"Nechápu to. Okno je otočené do polí, takže ho nemohl rozbít někdo z protějšího domu. Kdyby se do okna střílelo, tak by to zas nevydrželo ani to vnitřní sklo, které ale zůstalo neporušené," vysvětlila Ludmila Cimalová, důchodkyně a bývalá učitelka. Podle ní mohlo jít o projev jiné civilizace.

"Slyšela jsem několik zvuků, jakoby suché střelné rány, tak v pětiminutových intervalech," řekla.

Výstřely zaslechla i její sousedka z přízemí Marie Pitrová. Ale také žena, která bydlí vzdušnou čarou asi půl kilometru.

Policisté UFO vyloučili

"Případ šetříme, ale ne jako podezření na UFO, ale jako přestupek proti majetku," řekla policejní mluvčí Petra Šmídová.

"Máme dvě verze. První je, že díry udělal někdo pomocí kamene a praku. Ta druhá, že sklo, na němž si policista všiml nějakých bublinek, prostě podlehlo mrazu a stáří materiálu," uvedla Šmídová.

Podobný názor mají některé sousedky. "Je tu plno dětí a výrostků, kteří provádějí všelijaké skopičiny. Hrají si i s pyrotechnikou. Nedivila bych se, kdyby při podobné hře rozbili někomu okno," řekla asi padesátiletá sousedka.

Vyloučit, že se jedná o nadpřirozený jev, se ovšem neodvažuje Rostislav Rajchl, pracovník hvězdárny v Uherském Brodě, který se studiem UFO a nevysvětlitelných jevů už roky zabývá.

"Proto, abych to jakkoli hodnotil, mám příliš málo indicií. Popravdě mi tam chybí nějaký světelný úkaz, který často podobné jevy provází. Pokud by ale například ty popsané zvukové efekty zaznamenalo víc lidí ve stejnou dobu a na různých místech, stálo by jistě za to se tím zabývat," řekl Rajchl.

Panelový dům stojí na kraji města. "V době, kdy výstřely byly slyšet, nebyl nikdo spatřen v okolí domu. Střelbu zaslechli i ostatní nájemníci domu," uvedla Königová.

Okružní ulice leží na kraji města.

Okružní ulice leží na kraji města.

Autoři: ,
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo zneuctil. Česká...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Další z rubriky

Dva opilci při hádce napadli muže, záchranáři už ho nedokázali oživit

Při rodinné hádce v pražských Modřanech pobodal otčím nevlastního syna

Vážný zločin vyšetřují kriminalisté v Krnově, kde po hádce a rvačce zemřel napadený muž. Z těžkého ublížení na zdraví a...

Řidič v Praze-západ projel přes zábradlí do rybníka, auto tahali potápěči

Auto v rybníce

Záchranné složky vyjely ve středu odpoledne k nehodě v obci Hradištko v okrese Praha-západ. Řidič vyjel ze silnice do...

Dodávka se nevešla pod viadukt, zaklíněné auto vyprošťovali hasiči

Hasiči museli upustit kola, aby kamion klesl a dal se vyprostit.

Pod viaduktem v třebíčské Nádražní ulici uvízla dopoledne dodávka, která zhruba na hodinu úplně zablokovala provoz do...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz