Úterý 31. března 2020, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 31. března 2020 Kvido

Diskuse k článku

Střelec z tiskárny se možná mstil za šéfovu šikanu

Pouhý den poté, co tiskař ze zlínské firmy Graspo střílel na dva členy vedení a pak se sám zabil, vyhrožoval v tomtéž podniku kolegům střelbou další zaměstnanec. "Všechny vás postřílím," křičel osmapadesátiletý muž. Co se to děje ve firmě na první pohled zcela normální, s dvěma stovkami zaměstnanců, kde lidé berou na zlínské poměry velmi slušné peníze? Možná za vším stojí šikana.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

povolání tiskař

Co všechno lze považovat za šikanu?

V naší tiskárně došlo k úsporným opatřením tím, že bylo při nových stavebních úpravách budovy úmyslně definitivně odpojeno ústřední topení provozované centrálně jiným majitelem. Aby administrativní sekce nemrzla, nechali si všichni úředníci zavést do kanceláří el. přímotopy. Nestalo se tak v našich šatnách a ani ve sprchách! V provoze, včetně kamrdlíků mistrů, nižších vedoucích a všech sociálních zařízeních, je už teď zima a průvan kvůli nakladacímu a vykládácímu frmolu do nákl. aut na dvoře. V nastávající topné sezóně se vytápění výrobních prostor neplánuje. Nejde ani o to, že je nám pracovníkům zima, ale spíš o to, že tiskařské stroje v nižší teplotě nejsou schopny dodržet kvalitu tisku a výkon, který lze jen velmi těžce udržet. Chtěl bych znát názor jiných lidí, kteří v polygraffii pracují, zdali i toto nehraničí s plánovanou šikanou.

0/0
22.10.2009 19:26

jirkajina

už je to tady

třídní boj začíná?!!

0/0
30.9.2009 3:11

S500

Znalost pomeru

Dost mne zarazi kolik tu mame znalcu Zlina. Nejteri tu vypoti takovou blbost o piti. A pritom o tom nevi ani zakladni informace. Ten clovek pomahal tu tiskarnu privatizovat, atak se mu odmenili. Urcite to neni spravne jednani, nechci ho omlouvat, ale musel mit takoveho jednani pokrk. Vsak ten kdo yna jednoho jednatele mi da za pravdu. Tak arogantniho jedince aby clovek pohledal.

0/0
28.9.2009 10:49

bastianka

Re: Znalost pomeru

No, v a.s. nejsou žádní jednatelé :-P

0/0
29.9.2009 7:54

Barbarela

manažer

Manažeři to jistě lehké nemají,ale přesto je to neopravňuje k šikaně!

0/0
26.9.2009 21:00

danny44

Kamarád majitele...

Ona profesionální spolupráce "kamarádů" a "známých", když každý je na jiné úrovni, nenese většinou nic dobrého.... aspoň já mám takovou zkušenost....

0/0
26.9.2009 19:39

pitta

Precedens pro

ostatní nejen manažery, ale i soukromníky, kteří se někdy chovají ke svým zaměstnancům jako novodobí otrokáři. Za málo peněz chtějí mnoho muziky a to nemluvím o bossingu, který se tu rozmáhá. Sama jsem to zažila a nepřeji nikomu! Mělo by se to trestat, ale bohužel je to u soudu těžké dosvědčovat.

V celosvětové krizi se tyto případy množí, kdy propuštění zastřelí své nadřízené a cítí toto jako jediné východisko ze situace. Nedivím se ani zvýšenému počtu sebevražd či rozchodů.

0/0
26.9.2009 14:50

Appophis

Re: Precedens pro

Zkus tedy sama podnikat a buďte hodným manažerem, který vše přehlédne. To prostě nejde, manažeři se vozí po lidech, ale je to jen "zákon padajícího exkrementu". Oni sami jsou tlačeni vyšším vedením nebo externími subjekty. Denodenně jim někdo hrozí termíny, penálemi, případně i exekucemi a likvidací podniku. A oni se to snaží za každou cenu držet. Znám pár manažerů co se vozilo po lidech a ty lidi z toho byli "relativně" na dně, ale vůbec neměli tušení co prožívá ten manažer. Nedávno jsem ponížil z manažera na dělníka... Jsem štastnej, sice malý peníze, ale ve 4 to balím a mám to na salámu.

0/0
26.9.2009 19:26

Oerteplur

V době legálně držených zbraní

by se k sobě lidé měli chovat slušně a mít na paměti, že 12 tisíc na průměrnou bouchačku a 500Kč na zbroják má opravdu každý :-)

0/0
26.9.2009 14:05

cepij

Re: V době legálně držených zbraní

Na to abys někoho polechtal po pajšlu ani zdaleka tolik peněz nepotřebuješ. Ta CZ 83 se dá koupit jetá za 3000-5000. Je to sice celkem plivátko, ale jak je vidět, celkem to stačí...

0/0
26.9.2009 17:05

Lafinta

smutné, ale jestli to byla šikana...

Zažila jsem na pracovišti milenku šéfa, které svěřili vyšší pozici ve firmě. Do roka odešla téměř půlka zaměstnanců, pak to nějak šéfovi došlo a  dominantní milenku vyhodil. Ta osoba nadělala mnoho zlého....bohužel to jedna kolegyně nerozdejchala a následkem trvalého psychického vypětí skončila v invalidním důchodu. Tenkrát jsme měli strach, že si to její manžel s tou osobou půjde vyřídit.... (A vlastně nám bylo líto, že to neudělal  :-/)

0/0
26.9.2009 13:48

Barbarela

Re: smutné, ale jestli to byla šikana...

Můj muž u nás do firmy taky chtěl vlítnout... ale já jsem si to nepřála a elegantně jsem s důstojností v srdci odešla.Tým se u nás úplně rozpadá,je kulminantní nedostatek personálu,ale manažeři dál pevně sedí na svých židlích a jsou samolibě sami se sebou spokojeni,přičemž si nevidí ani na špičku nosu.Kdo tam bude za pár měsíců pracovat je jim zřejmě jedno,nebo si myslí,že k takové situaci nemůže nikdy dojít,jenže může a já i doufám,že dojde a bude z toho pěkná  ostuda,protože tito lidé si ani nic jiného nezaslouží.A nemusíme po nich ani střílet-Boží mlýny melou,někdy pomalu,ale vždy domelou! Jsem si tím jistá.

0/0
26.9.2009 14:34

charon666

Více empatie...

Myslím, že šikanovaný dlouholetý pracovník už neviděl jiné východisko. 

Manageři by si měli uvědomit, že pracující jsou taky lidi a každý

nemusí přílišný tlak ustát a pak může dojít i ke střelbě. Více vzájemné

empatie by jistě prospělo....!!!!!!

0/0
26.9.2009 13:15

MoUdrostrak

Re: Více empatie...

Zakladni pravidlo KAPITALISMU:

'

CLOVEK CLOVEKU VLKEM!

'

Sikanujici ruka se neliba, ale urazi u sameho ramene!R^

0/0
26.9.2009 13:17

Rafaelou

nedá se souhlasit.....

Řešení pomocí pistole je neobhajitelné i kdyby šlo o šikanu .Spíše bych se zeptal co dělali ostatní když o všem věděli?Já vím,v dnešní době se člověk bojí ozvat aby sám nepřišel o místo ale na druhou stranu tam někteří spolu pracovali řadu let a možná byli kamarádi.Tlak se strany manažerů bývá někdy značný.Obvykle ale je to dáno hlavně tím,že v době socialismu jsme si zvykli na různé "zašívání,poflakování,vyřizování soukromých záležitostí,noviny a kávičky" a já nevím co ještě.Najednou po nás někdo chce práci a to po celou pracovní dobu.Vím,že to nemusí být tento případ.Neznám souvislosti, nebyl jsem tam jen nechci aby to vyznělo tak,že co manažer to svině a lump.Ono ruku na srdce kdo s nás pracuje opravdu naplno?Pořekadlo"pracuji a rozčiluji se do výše svého platu"je sice krásné ale s tím nikdy nedosáhneme úrovně západních států.To co se stalo je v prvé řadě tragedie co poškodí všechny zůčastněné i ty kolem.

0/0
26.9.2009 12:24

cepij

Re: nedá se souhlasit.....

Moc to žereš. Jestli je to střílení neobhajitelné nebo ne, to už je hlavnímu aktérovi zcela u zadele stejně jako všechny tyhle pindy kolem. Nakrmil je olovem a pak si to nechal projít hlavou. Na tom už ani milion diskusí nic nezmění. A nezmění ani to, že to zítra může udělat někdo jiný.

0/0
26.9.2009 12:51

charon666

Re: nedá se souhlasit.....

Myslím, že šikanovaný dlouholetý pracovník už neviděl jiné východisko.  Manageři by si měli uvědomit, že pracující jsou taky lidi a každý nemusí přílišný tlak ustát a pak může dojít i ke střelbě. Více vzájemné empatie by jistě prospělo....!!!!!!

0/0
26.9.2009 13:13

povolání tiskař

Re: nedá se souhlasit.....

Protože jsem také tiskař, odpovím: Rafaleou, je vidět, že stále žiješ v postkomunistickém režimu. 1) Neznám v celé zemi tiskárnu, kde kolektiv tiskařů dokáže držet pohromadě a ,,spolupráce" jednotlivců není založena na rivalitě a pracovní konkurenci v rámci udržení svého místa, když jsou majitelem zakázány odbory, natož schůze pracovních kolektivů. Tiskaři jistě vědí, o čem píšu. 2) Jestli máme někdy dosáhnout úrovně západního kapitalismu, musíme zákonitě někoho zotročit. My Češi to neumíme udělat nikde v dalekém zahraničí, tak to musíme provozovat na vlastním národu. Čili zde platí pravidlo, že poctivou a usilovnou prací i odborný dělník ještě nikdy nezbohatl. To Vám potvrdí i sami podnikavci. 3) Ve druhém čtení dnes v neděli bylo, že když Tě svádí tvoje vlastní ruka k hříchu, usekni ji. Když noha, uřízni ji, a oko, vyloupni ho. Proč? To si zjistěte sami přečtením celého 2. čtení. Ten střílející pracovník to vlastně v určitém symbolu dělal a proto i sám sebe raději zabil.

0/0
27.9.2009 19:26

ropotamo

chápu to...

Je hrůza, když člověk obětavě pracuje mnoho let pro firmu. Říká si: zatnout zuby, jednou bude líp. Pak je konečně líp, přijde chvilková krize, přijde nějaký blbý manažer, který sežral všechnu moudrost a střílí na všechny strany. Všichni vědí, že je to blbec a že jen kalí vodu. Pak se může stát, že tomu člověku, co to vypiplával, prostě povolí nervy.

0/0
26.9.2009 11:29

ropotamo

Re: chápu to...

Nejhorší je, že takoví "manažeři" chodí od firmy k firmě, kde je sice po roce vyhodí, ale zůstává po nich potopa a zkáza.

0/0
26.9.2009 11:32

Barbarela

šikana

Šikana na pracovišti existuje,sama jsem to zažila,i když ne v takové míře jako patrně dotyčný zaměstnanec,co střílel.Já to vyřešila odchodem z firmy a našla jsem si práci jinde.Nenapadlo by mě na nikoho střílet.Ale v kůži toho dotyčného nejsem a neznám jeho a ani poměry v dotyčné tiskárně,takže nemohu objektivně soudit.Že se někteří majitele a manažeři firem chovají jak vrchnost,jako něco víc,novodobá šlechta a dávají zaměstnancům pod sebou tuto svoji nadřazenost pocítit,to je pravdou a většina z vás jistě ví,o čem mluvím.;-€

0/0
26.9.2009 10:40

ciankal

Re: šikana

ja sem tam delal a muzu rict, ze studenti historie by plesali nad krasnou ukazkou otrokarstvi az feudalismu

0/0
26.9.2009 12:51

Santa1

Kdekdo tu zasvěceně psal

o alkoholismu toho střelce a dneska nemají ani tolik slušnosti, aby tu napsali: Promiňte, zmýlil jsem se.

Je to stejný nedostatek slušnosti, který lze vypozorovat u řady vedoucích pracovníků, kteří prostě emocionálně nedospěli pro řídicí funkce, mají potřebu si tu moc naprosto pitomými způsoby dokazovat. Třeba jim po tomto excesu aspoň trochu docvakne.

0/0
26.9.2009 10:18

bbybonek

Re: Kdekdo tu zasvěceně psal

Ti, kdo psali o alkoholu, se nezmýlil.

0/0
26.9.2009 10:47

Santa1

Re: Kdekdo tu zasvěceně psal

A víte to, protože jste chlastal s ním... Pokud by tomu tak bylo, pochybuji, že by měl kdokoliv problém to říct novinářům.

0/0
26.9.2009 21:56

bbybonek

Re: Kdekdo tu zasvěceně psal

A jak víte, že to nikdo neřekl? Oni totiž novináři sdělí jen to, co se jim hodí, kdyby zveřejnili jeho problém s alkoholem, nebylo by tolik prostoru pro různé konstrukce, je vidět, že o médiích nic nevíte:-P

0/0
27.9.2009 11:31

legija

Tohle se stalo nedávno v Číně manažerovi co chtěl propuštět

Dělníci obklíčili kancelářskou budovu, jedna jejich skupina vtrhla do konferenční místnosti, vytáhla Chena do chodby a tam ho ubila a ukopala k smrti.

0/0
26.9.2009 10:07

ijacek74

odhaleni

"Někdy dal přednost i přátelům před partnerkou."

ja tusim co za tim bylo... ;-)

0/0
26.9.2009 10:04

bbybonek

Re: odhaleni

Partnerka nenalévala;-)

0/0
27.9.2009 11:32

akiller

re

S těmi "lepšími lidmi" mám své zkušenosti. Na předposledním místě, kde jsem pracoval, obdrželo devadesát procent zaměstnanců vytýkací dopisy, aby jim nemuseli platit prémie.

0/0
26.9.2009 10:03

opportunity

Re: re

To znám.

0/0
26.9.2009 10:19

selfdeception

bolševický kádr

si myslel, že má do důchodu právo na práci na stejné pozici ale přepočítal se... Mohl si najít jinou práci, ale řešit takhle svoje problémy. Navíc ve větších firmách jsou přímo postupy, jak řešit spory s nadřízeným, ale tenhle borec měl evidentně problémy sám se sebou :-P

0/0
26.9.2009 9:44

Collins1001

Re: bolševický kádr

A vite co to znamena v 55ti si shanet praci? Jeste v takovemto docela specifikovanem oboru? Tim ho nechci omlovat za jeho cin!

0/0
26.9.2009 9:58

opportunity

Re: bolševický kádr

Mohl si najít jinou práci - ty naivo.

0/0
26.9.2009 10:19

Rafaelou

Re: bolševický kádr

Nevím kolik je je vám let a v jakém oboru a pozici pracujete.Ale ve věku toho člověka,v takovém oboru a kraji který zápasí s obrovským počtem nezaměstnaných to je skoro utopie.Tím v žádném případě nesouhlasím s řešením co použil.Spíše bych se zeptal co dělali ti kolem když viděli v jakém je stavu a čemu je vystavený.Spolupracovníci,odbory,rodina,kamarádi a jiní.

0/0
26.9.2009 12:31

Arthur09

Re: bolševický kádr

Kde by si tu novou práci mohl najít? Kdo zaměstná někoho, komu je 55.

0/0
26.9.2009 13:04

Xladi

Pokud ho šikanoval tak se ten zkrat dá pochopit

Kdo nezažil neví, ale když jste v práci, kterou děláte desítky let, všechno je OK a pak tam přijde nějakej novej floutek, kterej vás buzeruje celou dobu co jste v práci, tak to na náladě nepřidá. Dělal jsem v práci, kde mě taky nadřízený buzeroval, třeba v den kdy jsem měl mít volno mi volal abych okamžitě přijel do práce, snažil se mě nachytat na tom jak jsem neschopný a on dokonalý. Zpočátku jsem si to bral a dost mě to deptalo, ale byl jsem v práci kam se lidi právě nehrnou, tak stačilo vždycky pohrozit, že skončím a byl na 14 dní klid, pak jsem začal kašlat na jeho příkazy že mám okamžitě nastoupit do práce(zbytečně jen si tím dokazoval nadřazenost). A byl jsem na něj stejně protivnej jako on na mě a byl klid. Pak poslal do někam účetní, které psal do účtů nesmysly(nevycházelo) a když ho několikrát žádala aby to dal do pořádku neudělal to, tak to poslala šéfům a do měsíce byl pryč;-D

0/0
26.9.2009 9:44

ujko.straka

Manažer

Jenoho takového manažera jsem taky znal. Nastoupil do firmy velice sebevědomě, jako první vyhodil vedoucího skladu ačkoli ten měl sklad v tip top stavu a dohodil tam svého kamarádíčka, a pak už to jelo dle výše platu. Hlavní účetní, nejlepší obchodník, celý tým servisáků LA šli aus, jejich práci museli zvládat ostatní, vyhodil produkt manažera protože se mu zdálo že nedělá nic jiného než že sedí na netu a za firemní peníze si pak kupuje nejnovější (čti nejdražší)  zboží které je na trhu se kterýma si pak jen hraje a to že o celém našem produktovém portfoliu věděl úplně vše ho nezajímalo stejně jako to že jsme přišli o podporu pro nejdůležitější zákazníky. Skončilo to ztrátou zakázek, mankem ve skladu a dluhem v bance.  Finanční ředitel ( jeden ze spolumajitelů) si z firmy včas vyvázal všechny  peníze a odkoupil auto no a  zbytek se potopil ke dnu. Jeden ze spolumajitelů se potom zastřelil. A začalo to vše jedním sebevědomým manažerem. Smutná realita ale to je prostě život.

0/0
26.9.2009 9:38

Cocotus_Interruptus

Re: Manažer

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2001011201

0/0
26.9.2009 9:43

bbybonek

Re: Manažer

1. zavražděný tam pracoval víc než dva roky

2. nikoho nevyhodil, na to ani nebyl kompetentní

3. firma si vede dobře, ikdyž jsou problémy s ohledem na situaci v hospodářství

0/0
26.9.2009 9:44

ujko.straka

Re: Manažer

To je spíš reakce na to že se někteří "manažeři" chovají k zaměstancům jako ke zvířatům a pokud jsem dobře četl tak tam ten 41letý exot nastoupil a v rámci služby "nové koště dobře mete" začal dělat dusno.

0/0
26.9.2009 10:11

bbybonek

Re: Manažer

Odkud berete info? Agentura JPP?

0/0
26.9.2009 10:46

evadona

Re: Manažer

podobný hovado nastoupilo před pár měsíci i k nám, od té doby lítaj jen samý zákazy, dokonce tipu, že lidi spolu nesměj komunikovat, hraje si na to, že hlídá peníze firmy, sám si, za ty samé peníze, funguje jako král, ničemu pořádně nerozumí, nic nedotáhne do konce, dělá ve všem akorát bordel, od jeho nástupu jde firma hodně dolů, teď už jen čekám, kdy nás svolá, vysvětlí nám něco o krizi a pošle nás na pracák ...:-P

0/0
26.9.2009 11:21

Collins1001

Mohl by mi nekdo vysvetlit proc si tiskar porizuje zbran?

A to jeste 9mm! A mmj, on nestrilel z Bowningu, on strile z pistole ČZ vz. 83 r. 9mm, browning! Ale, Browning, Makarov, Luger, 40S&W a dalsi je oznaceni druhu naboju (streliva) mnohdy kompaktibilni dle raze, delce projektilu a zasobniku. Napr. do CZ 83 muzete pouzit   7.65 mm Browning / 9 mm Browning / 9 mm Makarov. Tak neverim, ze toto rekla policie!

0/0
26.9.2009 9:27

Collins1001

Re: Mohl by mi nekdo vysvetlit proc si tiskar porizuje zbran?

OPrava, muzete mit 7,65 Brw nebo 9mm Brw/Makarov

0/0
26.9.2009 9:31

cepij

Re: Mohl by mi nekdo vysvetlit proc si tiskar porizuje zbran?

To už zní líp...

0/0
26.9.2009 9:41

ten.jenz.bloudi.svetem

Re: Mohl by mi nekdo vysvetlit proc si tiskar porizuje zbran?

Tahle záležitost je nepřesnosti ve Tvých očích. Já se nevyznám ve zbraních, tedy jsou mi dané detaily putná...:-)

0/0
26.9.2009 9:32

cepij

Re: Mohl by mi nekdo vysvetlit proc si tiskar porizuje zbran?

Třeba proto, aby ti mohl prostřelit šišku když ho naštveš... Navíc, pokud už se tu chceš chlubit znalostmi zbraní, pak nepiš že do CZ 83 můžete použít tři různé ráže. To prostě nejde. Můžeš použít samozřejmě jen tu, pro kterou byla zbraň určena. To že se vyrábí ve třech ráží je věc jiná, ale z toho co jsi napsal to nevyplývá... ;-D

0/0
26.9.2009 9:39

Collins1001

Re: Mohl by mi nekdo vysvetlit proc si tiskar porizuje zbran?

vzdyt jsem se opravil, viz vyse! Bud provedeni 7,65 Brw nebo provedeni 9mm Brw/ 9mm Makarov!!!

0/0
26.9.2009 9:42

Collins1001

Re: Mohl by mi nekdo vysvetlit proc si tiskar porizuje zbran?

P.S. 7,65 15 naboju / 9mm Brw a Makarov 12

0/0
26.9.2009 9:46

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Najdete na iDNES.cz