Máme vyprodáno, hlásil Čtvrtníček u soudu. Verdiktu se zatím nedočkal

  11:27aktualizováno  11:27
Půl hodiny trvalo úterní líčení s herci Petrem Čtvrtníčkem a Janem Potměšilem, které obžaloba viní z poškození cizích práv a přisvojení si pravomoci úřadu. V převleku za policisty zastavovali auta a vše natáčely skryté kamery. Jeden z řidičů při tom dostal infarkt. Soudkyně vyslechla jednoho svědka a líčení odročila.

„Máme vyprodáno,“ reagoval Petr Čtvrtníček na dav novinářů před zahájením líčení. Za půl hodiny už hlásil, že se mu po nich bude stýskat. To když soudkyně odročila líčení na polovinu října.

Čtvrtníček byl jediný ze čtveřice obžalovaných, který tentokrát k soudu dorazil. Spolu s ním je souzen i Jan Potměšil, režisér Tomáš Svoboda a producent Jiří Kounický.

Fotogalerie

Známé osobnosti natáčely scénky pro pořad Možná přijde i charita, na kterém spolupracovala Česká televize a Nadace Charty 77. V jednom z klipů Čtvrtníček (byl o berlích) a Potměšil v srpnu 2012 v Praze 6 zastavovali řidiče.

Jeden z nich zkolaboval poté, co se dozvěděl, že se jedná o natáčení skrytou kamerou pro Konto Bariéry. Muže postihla srdeční zástava a upadl do bezvědomí. Zachránila ho resuscitace od člena štábu České televize.

Právě tento muž, rekvizitář, u soudu popisoval, co se stalo. Mluvil o tom, že se zastavenému řidiči udělalo špatně, sesunul se na sedadle a zkolaboval. Petr Čtvrtníček s Janem Potměšilem ho podle jeho výpovědi pomohli dostat ven z auta a on ho poté téměř dvanáct minut oživoval.

„Měl jsem nějaké zkušenosti, a tak jsem se toho chopil,“  řekl u soudu. Poté dodal, že absolvoval kurzy první pomoci a shodou okolností půl roku před událostí zkoušel masáž srdce na figuríně. 

Soudkyně se ho ptala, zda se mu srdce řidiče po kolapsu podařilo „nahodit“. „Přežil, takže asi ano,“ odpověděl. Upřesnil však, že muže ještě asi třikrát nebo čtyřikrát elektrošoky „nahazovali“ po příjezdu záchranáři.

Řidič postižený kolapsem se i podruhé soudkyni omluvil a k soudu nepřišel. Muž, který je v invalidním důchodu, znovu odkázal na posudek lékaře. V dopise navíc uvedl, že mu lékař nejen zakázal účast u soudu, ale také ho vyzval, aby odjel někam do přírody mimo jakýkoli dosah médií, která by o kauze mohla informovat.

Aby soudkyně mohla přečíst to, co infarktem zasažený muž vypovídal na policii, potřebuje souhlas všech obžalovaných a státního zástupce. Ten souhlasil, stejně jako Petr Čtvrtníček, který byl ze čtveřice obžalovaných jediný v jednací síni. Kvůli souhlasu či nesouhlasu ostatních musela soudkyně líčení odročit.

Bylo poznat, že nejsme opravdoví policisté, hájí se herci

U soudu se herci dříve hájili tím, že bylo zřejmé, že nejsou skuteční policisté. Celou událost označili za nešťastnou a vyjádřili nad kolapsem zastaveného řidiče lítost.

Obžalován je i režisér Tomáš Svoboda a producent Jiří Kounický. Ten se hájil tím, že povolení měli a na místě zastavila i hlídka policie, které je na žádné pochybení neupozornila. (více o zahájení soudu zde)

Po stopách vrahů
  • Nejčtenější

S Gottem se na Žofíně loučilo téměř 50 000 lidí. Dostalo se i na poslední

Na pražském Žofíně lidé dávali poslední sbohem zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi. Rozloučení skončilo deset minut před...

Po požáru na D1 se obnovuje provoz. Srážku s policií zachytila kamera

Dálnice D1 ve směru na Brno je po nedělní večerní nehodě opět plně průjezdná. Ráno tady kolabovala doprava i na...

Rakev s Karlem Gottem vyprovodily ze svatého Víta rodina, potlesk a zvon

Stovky hostů z řad umělců, sportovců, politiků a blízkých se rozloučily se zesnulým Karlem Gottem na zádušní mši v...

Rath doběhl čekající novináře. Místo Ruzyně nastoupil do vězení v Teplicích

Bývalý poslanec a někdejší středočeský hejtman David Rath v pondělí nastoupil do teplické věznice, aby si tam odpykal...

Turecko vede pozemní útok proti Sýrii, po dělostřelecké a letecké přípravě

Turecko zahájilo ve středu večer pozemní boje na severu Sýrie. Invazi předcházelo letecké a dělostřelecké bombardování...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Vandal nařízl madlo eskalátoru, znemožnil výstup z metra k nádraží

Kvůli vandalismu se ráno zastavil jediný funkční eskalátor ve stanici Náměstí Republiky na lince metra B, který vede do...

V lázeňské restauraci skladovali prošlé maso a žíraviny vedle potravin

Špinavé stěny pokryté pavučinami, žíraviny uložené společně s potravinami, v prostoru skladu potravin prach a nečistoty...

Pro matku utýraného chlapce z Loun navrhuje soudkyně vyšší trestní sazbu

Soudkyně lounského okresního soudu Adéla Baranová nesouhlasí s právní kvalifikací státního zastupitelství v případu...

Maskovaný muž přepadl čerpací stanici, policie po něm pátrá a shání svědky

Lupič s maskou na obličeji přepadl v pondělí 7. října večer čerpací stanici na Ústecké ulici v Praze 8. Kriminalisté...

Najdete na iDNES.cz