Mladý Afghánec u soudu odmítl, že se pokusil znásilnit zdravotní sestru

  12:19aktualizováno  14:07
Pražský městský soud v pondělí začal řešit případ afghánského mladíka, který je obžalován ze znásilnění padesátileté zdravotní sestry v Nemocnici Na Bulovce. Muž podle obžaloby sahal ženě na ňadra a táhl ji k posteli. Afghánec tvrdí, že sestřičku nenapadl. Problémy prý vznikly kvůli jazykové bariéře.

Cizinec ženu podle obžaloby napadl loni v říjnu, kdy byl na pražské Bulovce hospitalizován jeho tříletý bratr. Přestože k pohlavnímu styku nedošlo, hrozí v případě odsouzení dvacetiletému Sabawoonu D. šest měsíců až pět let vězení.

Sabawoon D. měl přijít za ženou, která sloužila večer na dětském oddělení a nalákat ji do pokoje. Sestřička si prý myslela, že pomoc potřebuje jeho bratr. V nemocničním pokoji ji ale muž údajně chytil za ruku a táhl k posteli, přičemž jí měl několikrát sáhnout na prsa. Žena se ze sevření následně s křikem vytrhla a utekla do sesterny. Z incidentu si prý odnesla hematom na levé ruce.

Fotogalerie

Obžalovaný mladík, jehož výpověď musela být tlumočena z perštiny, její tvrzení odmítá. „Celé to bylo jinak,“ uvedl prostřednictvím tlumočníka před soudem. Afghánec tvrdí, že ho přepadly bolesti na pravém boku, proto sestřičku na chodbě oslovil s žádostí o pomoc. Zdravotnice proto přišla k pokoji jeho bratra. Ženě na ruku prý pouze poklepal, ta mu však nerozuměla a odešla. Z nemocnice jej pak vyhodili lékaři.

Vypadal mimo, dvakrát mi přejel rukou přes ňadra, řekla sestra

Údajně napadená sestřička ale incident popsala odlišně. Mladík podle ní přišel ke dveřím sesterny a „něco vykládal ve svém jazyce“. Jelikož mu s kolegyní nerozuměly, Afghánec sestru pobídl, aby šel za ní. „Stál ve dveřích a ukazoval, ať jdu za ním. Říkal pouze anglicky room, room,“ vypověděla žena z místnosti pro utajené svědky. Už před sesternou prý mladík vypadal jako v transu a neustále hleděl pouze na ní. Sestra si myslela, že se přihoršilo dítěti, u kterého se střídal dotyčný mladík se svým otcem.

Když přišli do nemocničního pokoje, zaregistrovala, že mladý muž se sebe rukou dotýká v rozkroku. „Pravou rukou mě chytil za zápěstí, něco naznačoval, bylo to v jeho jazyce. A tahal mě k posteli,“ popsala sestra. „Přejel mi rukou dvakrát přes prsa,“ dodala. „Pak jsem se mu vyprostila, otočila se a v šoku odešla,“ řekla svědkyně. Obžalovaný ji na jiných částech těla neosahával a nechtěl ženu ani políbit.

„Neměl jsem zapotřebí něco takového provést. Celý problém spočívá nejspíš v komunikaci,“ řekl Sabawoon D. s tím, že má dívku v Německu, s níž se chystá zasnoubit. „Paní je ve věku jako moje babičky, paní respektuju jako ženu,“ namítal obžalovaný.

Soudkyně Silvie Slepičková se mladíka ptala i na jeho vyznání. Afghánec řekl, že se hlásí k sunnitské větvi islámu a že muslimská víra zapovídá dotýkat se cizí ženy.

Znalec z oboru psychiatrie uvedl, že mladík netrpí duševní chorobou, ani sexuální deviací. Výsledky jeho vyšetření jsou podle něj v normách vzhledem k věku obžalovaného. Soudkyně poté jednání odročila na úterý, kdy bude vyslýchat další svědky, zejména personál nemocnice.

Do České republiky se dostal díky svému otci, který v Afghánistánu pět let tlumočil pro českou armádu a prováděl vojáky po zemi. „Život otce i rodiny byl v nebezpečí, protože pracoval pro zahraniční vojáky,“ vysvětlil. Jednoho z bratrů obžalovaného údajně také unesli. Rodina v roce 2016 využila příležitosti přestěhovat se do Česka. Mladík se podle svých slov učí česky a pracuje v řetězci rychlého občerstvení.

Autor:
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Muž v Kosově Hoře hrozil střelnou zbraní a sekyrou, byl pod vlivem drog

ilustrační foto

Středočeská policie ve středu v obci Kosova Hora na Příbramsku zakročila proti dvaadvacetiletému muži. Ten se střelnou...

Útočník na ulici osahával ženu a chtěl ji znásilnit, zachránil ji křik

Neznámý muž se v Plzni pokusil znásilnit dívku. Vodítkem při pátrání je pro...

Policisté v Plzni pátrají po muži, který se v centru města pokusil znásilnit ženu. Ta útok odvrátila, když začala...

Mrtvý z mělkého hrobu na Svitavsku byl Moldavan, zabil ho jeho krajan

Ilustrační snímek

Kriminalisté objasnili násilnou smrt muže, jehož mrtvolu ve značném stadiu rozkladu našla loni u Bystrého na Svitavsku...

Najdete na iDNES.cz