Mladý Afghánec u soudu odmítl, že se pokusil znásilnit zdravotní sestru

  12:19aktualizováno  14:07
Pražský městský soud v pondělí začal řešit případ afghánského mladíka, který je obžalován ze znásilnění padesátileté zdravotní sestry v Nemocnici Na Bulovce. Muž podle obžaloby sahal ženě na ňadra a táhl ji k posteli. Afghánec tvrdí, že sestřičku nenapadl. Problémy prý vznikly kvůli jazykové bariéře.

Cizinec ženu podle obžaloby napadl loni v říjnu, kdy byl na pražské Bulovce hospitalizován jeho tříletý bratr. Přestože k pohlavnímu styku nedošlo, hrozí v případě odsouzení dvacetiletému Sabawoonu D. šest měsíců až pět let vězení.

Sabawoon D. měl přijít za ženou, která sloužila večer na dětském oddělení a nalákat ji do pokoje. Sestřička si prý myslela, že pomoc potřebuje jeho bratr. V nemocničním pokoji ji ale muž údajně chytil za ruku a táhl k posteli, přičemž jí měl několikrát sáhnout na prsa. Žena se ze sevření následně s křikem vytrhla a utekla do sesterny. Z incidentu si prý odnesla hematom na levé ruce.

Fotogalerie

Obžalovaný mladík, jehož výpověď musela být tlumočena z perštiny, její tvrzení odmítá. „Celé to bylo jinak,“ uvedl prostřednictvím tlumočníka před soudem. Afghánec tvrdí, že ho přepadly bolesti na pravém boku, proto sestřičku na chodbě oslovil s žádostí o pomoc. Zdravotnice proto přišla k pokoji jeho bratra. Ženě na ruku prý pouze poklepal, ta mu však nerozuměla a odešla. Z nemocnice jej pak vyhodili lékaři.

Vypadal mimo, dvakrát mi přejel rukou přes ňadra, řekla sestra

Údajně napadená sestřička ale incident popsala odlišně. Mladík podle ní přišel ke dveřím sesterny a „něco vykládal ve svém jazyce“. Jelikož mu s kolegyní nerozuměly, Afghánec sestru pobídl, aby šel za ní. „Stál ve dveřích a ukazoval, ať jdu za ním. Říkal pouze anglicky room, room,“ vypověděla žena z místnosti pro utajené svědky. Už před sesternou prý mladík vypadal jako v transu a neustále hleděl pouze na ní. Sestra si myslela, že se přihoršilo dítěti, u kterého se střídal dotyčný mladík se svým otcem.

Když přišli do nemocničního pokoje, zaregistrovala, že mladý muž se sebe rukou dotýká v rozkroku. „Pravou rukou mě chytil za zápěstí, něco naznačoval, bylo to v jeho jazyce. A tahal mě k posteli,“ popsala sestra. „Přejel mi rukou dvakrát přes prsa,“ dodala. „Pak jsem se mu vyprostila, otočila se a v šoku odešla,“ řekla svědkyně. Obžalovaný ji na jiných částech těla neosahával a nechtěl ženu ani políbit.

„Neměl jsem zapotřebí něco takového provést. Celý problém spočívá nejspíš v komunikaci,“ řekl Sabawoon D. s tím, že má dívku v Německu, s níž se chystá zasnoubit. „Paní je ve věku jako moje babičky, paní respektuju jako ženu,“ namítal obžalovaný.

Soudkyně Silvie Slepičková se mladíka ptala i na jeho vyznání. Afghánec řekl, že se hlásí k sunnitské větvi islámu a že muslimská víra zapovídá dotýkat se cizí ženy.

Znalec z oboru psychiatrie uvedl, že mladík netrpí duševní chorobou, ani sexuální deviací. Výsledky jeho vyšetření jsou podle něj v normách vzhledem k věku obžalovaného. Soudkyně poté jednání odročila na úterý, kdy bude vyslýchat další svědky, zejména personál nemocnice.

Do České republiky se dostal díky svému otci, který v Afghánistánu pět let tlumočil pro českou armádu a prováděl vojáky po zemi. „Život otce i rodiny byl v nebezpečí, protože pracoval pro zahraniční vojáky,“ vysvětlil. Jednoho z bratrů obžalovaného údajně také unesli. Rodina v roce 2016 využila příležitosti přestěhovat se do Česka. Mladík se podle svých slov učí česky a pracuje v řetězci rychlého občerstvení.

Autor:
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Slováci se baví. Trapas tiskové mluvčí vyústil ve zrušení celého odboru

SLOVÁCI SE BAVÍ: Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své...

Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své zaměstnankyně Barbory Palovičové z minulého měsíce. Tisková...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

ČEŠI ZNEUCTILI CHRÁM: Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Další z rubriky

U Otrokovic hoří trafostanice, tmavý kouř je vidět kilometry daleko

Požár elektrické rozvodny u Otrokovic.

Hasiči zasahují nedaleko nájezdu na dálnici D55 u Otrokovic na Zlínsku u požáru trafostanice. Z místa stoupá hustý...

Bezdomovci museli uklidit spáleniště po požáru, který sami způsobili

Za tři hodiny bylo vše připraveno k odvozu na skládku.

Tři hodiny uklízeli dva bezdomovci nepořádek po požáru pod mostem u Nemošic. Oheň založili sami už v květnu a...

Piju už měsíc a půl v kuse, řekl hlídce opilý cyklista na dálnici D46

Ilustrační snímek

Policisté z Prostějovska vyjížděli k cyklistovi, který jel po dálnici D46. Hlídka zjistila, že je opilý a ani sám neví,...

VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy
VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy

Ideální letní dezert? Za naší redakci to jsou rozhodně míša řezy! A tak jsme si je upekli... a dokonce ve formě dortu a la míša řezy. Inspirujte se, úspěch u rodiny i přátel je zaručený.

Najdete na iDNES.cz