Zlatý džíp libereckého politika z ČSSD parkoval v zákazu na pěší zóně

  8:14aktualizováno  8:14
Sociálnědemokratický politik Martin Sepp vystavil svůj luxusní robustní terénní vůz se zlatou metalízou na pěší zóně před libereckou radnicí. Na parkování u bočního vchodu do liberecké radnice ale neměl povolení a hrozí mu pokuta.

Na parkování u bočního vchodu do liberecké radnice neměl Sepp povolení a hrozí mu pokuta. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Sepp porušil zákaz vjezdu do pěší zóny ve čtvrtek 13. prosince, kdy se účastnil zasedání městského zastupitelstva. Své auto postavil těsně vedle bočního vchodu do radnice. Hrozí mu pokuta až dva tisíce korun.

"Panu Seppovi jsme poslali výzvu, aby se dostavil k vyřízení přestupku, z něhož je podezřelý," řekl ředitel městské policie Ladislav Krajčík. "Čas má do konce letošního roku. Pokud by nepřišel, předáme přestupek do správního řízení na magistrát."

Sepp se hájí, že měl ve čtvrtek ráno na radnici jednání s náměstkem primátorky Lukášem Martinem. "Zavolal jsem mu, aby mi otevřel závoru. A asi za pět minut jsem projel před radnici a zaparkoval tam," dodal Sepp. Martin však se závorou nemusel nic dělat. Byla až do 11 hodin otevřená pro zásobování obchodů v pěší zóně.

"Návštěvy na radnici v pěší zóně parkují. Dříve jsem tam taky stál se služebním vozidlem, když jsem pracoval na Libereckém kraji," prohlásil Sepp. "Po jednání s kolegou Martinem jsem měl přeparkovat, ale v devět hodin začínalo městské zastupitelstvo a na auto jsem nemyslel. Odjel jsem s ním až později."

Terénní vůz v zákazu stání zaujal opozičního zastupitele Jaromíra Baxu (Změna). "Všiml jsem si ho tam už podruhé," upozornil Baxa. Na zastupitelstvu si vzal slovo a o špatně parkujícím vozidle řekl svým kolegům.

Policisté přestupek zaznamenali, botičku však nedali

Předpokládal, že se majitel zvedne a auto přesune na nějaké oficiální parkoviště.
"Nic se ale nedělo. Nakonec se ozval Sepp, jestli mám něco proti tomu, že před radnicí stojí," připomněl Baxa. "Ale auto tam nechal. Tak jsem vstal, Seppův terénní vůz jsem vyfotografoval a snímek dal na Facebook."

Městští policisté Seppův přestupek zaznamenali, botičku mu však nenasadili. "Botičky dáváme jen v mimořádných případech, kdy řidiči parkují třeba na vyhrazených parkovacích místech nebo v křižovatkách," vysvětlil Krajčík. "Dostávají je také lidé, u nichž si nejsme jisti, že pokutu zaplatí, což u pana Seppa nepředpokládáme."

Podle primátorky Martiny Rosenbergové je to jasné pochybení. "Auto jsem tam viděla stát při cestě do práce a říkala jsem si, kdo ho tam jen mohl zaparkovat." Přestupek svého stranického kolegy označila za hloupost.

"Fascinuje mě váš zájem o mé parkování," uvedl Sepp v odpovědi na otázky MF DNES. "Podobný zájem jsem v minulosti nezaznamenal třeba u přestupku Korytáře, když parkoval na chodníku a ke všemu v zeleni."

Jan Korytář (Změna) dělal v Liberci od podzimu 2010 do jara následujícího roku primátora. Neznámý autor tehdy vyfotografoval jeho služební vůz, jak parkuje jedním kolem na rozbahněném trávníku. Snímky se objevily na webu.

"Auto skutečně stálo před vchodem do našeho domu," řekl Korytář. "Byl to způsob parkování, který tam používala velká část řidičů. Osobně mám Škodu Felicia a parkuji s ní na silnici. Ale Škoda Superb byla zhruba o patnáct centimetrů širší, a bránila by v průjezdu jiným autům. Nenajel jsem s ní však na trávník, ale na pruh udusané hlíny."

Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl do dvanáctimetrové hloubky

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Další z rubriky

Při nehodě na D1 se kamion převrátil na bok, tvoří se kolony

Při noční nehodě se na bok převrátil kamion a zkomplikoval dopravu na 61,5...

Tři jednotky hasičů ze Zruče nad Sázavou, Benešova a Vlašimi zasahovaly v jednu hodinu v noci na 61,5 kilometru D1 ve...

Policie vyklidila vrchní soud, měl rozhodnout o otravách metanolem

Policie evakuovala budovu Vrchního soudu v Olomouci, protože anonym nahlásil,...

Policie evakuovala budovu Vrchního soudu v Olomouci. Anonym po půl deváté ráno ohlásil, že je tam bomba. Soud měl mimo...

VIDEO: Na D8 se otáčel patnáctimetrový autobus, řidič to svedl na navigaci

Kamera zachytila, jak se autobus chystá otočit

Na dálnici D8 u Prackovického tunelu se otáčel do protisměru patnáctimetrový autobus s devíti cestujícími. Jeho řidič...

Najdete na iDNES.cz