Policie stále hledá řidiče, který s Janouškem před týdnem projel stopku

  12:15aktualizováno  12:54
Policie zatím nemá jméno řidiče, který před týdnem odvezl Romana Janouška z budovy ředitelství pražské policie. V černém Audi A8 prosvištěl přes stopku a jen těsně minul auto na hlavní ulici. Incident zachytil kameraman iDNES.cz.

"V současné době zajišťujeme potřebné důkazy. Musíme hlavně zjistit, kdo řídil předmětné vozidlo. Z nahrávek to není zřejmé, budou ale ještě vyslechnuti svědci," řekla iDNES.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Komu patří černé audi 7A3 2537

Podle informací iDNES.cz by černé audi s registrační značkou 7A3 2537 mělo být služebním vozem. Poznali jste ho a víte komu patří? Napište nám prosím na e-mail idnes@idnes.cz.

Na záznamu, který iDNES.cz policii poskytl, skutečně přes tmavá skla audi není poznat, kdo řídí. Dobře čitelná je ale registrační značka vozu. Na záběrech televize Prima je jen krátce vidět profil řidiče v tmavých brýlích v okamžiku, kdy Roman Janoušek nasedá do auta.

"Samozřejmě jsme prověřili registrační značku," uvedla mluvčí policie. Odmítla ale jakkoli komentovat, co policisté zjistili.

Případ policie prošetřuje pro podezření z přestupku. "Po vyšetření bychom to s největší pravděpodobností posílali na pražský magistrát. Zatím jsme ale nikam nic neposílali," řekla mluvčí Kropáčová.

Řidiči by v takovém případě hrozila pokuta maximálně pěti tisíc korun za "nedání přednosti v jízdě v případech, ve kterých je řidič povinen dát přednost v jízdě" a zároveň by dostal čtyři trestné body.

Pokud ale policie nezjistí, kdo seděl za volantem, do 31 dnů, bude muset případ odložit. V případě vyšetřování přestupků je to lhůta, která je dána zákonem. Definitivně je přestupek promlčen po jednom roce. Může se tak stát, že se řidič trestu vyhne.

Janouškův advokát podal stížnost proti obvinění

Vít Široký podal stížnost proti obvinění svého klienta Romana Janouška, kterého policie viní z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a z jízdy pod vlivem návykové látky v souvislosti s nehodou a sražením ženy na pražské Pankráci. (více zde)

Stížnost zatím neobsahuje žádné důvody. "Nemohu ji odůvodnit, protože mi dosud to usnesení o zahájení trestního stíhání nebylo doručeno. Měl jsem obavu, aby mi posléze netvrdili, že jsem zmeškal lhůtu," řekl ČTK Široký.

Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Žena našla ve sněhu u plotu chaty ruční granát, odvezl ho pyrotechnik

Žena v Bublavě na Sokolovsku našla u plotu své chaty ruční granát.

Nemilé překvapení čekalo na devětapadesátiletou ženu ze Sokolovska. Po příjezdu na svou chatu v Bublavě našla u plotu...

Ti tygři jsou bastardi. Jejich orgány mohu použít, hájí se souzený Berousek

Ludvík Berousek u soudu v České Lípě (21. ledna 2019)

V České Lípě pokračuje soudní jednání, při němž se rozplétá kauza nelegálního obchodu s částmi tygřích těl. Veterinářka...

Dvanáctiletý školák nadýchal téměř dvě promile, nemohl chodit ani mluvit

strážníci, městská policie, Plzeň, ilustrace

Namol opilé dítě převáželi v pátek záchranáři do plzeňské fakultní nemocnice. Dvanáctiletý chlapec na sebe upozornil...

Najdete na iDNES.cz