Němec, který utýral prostitutku, byl už dříve kvůli násilí ve vězení

  14:44aktualizováno  14:44
Cizince, který byl o víkendu obviněný z vraždy prostitutky na Folmavě, již dříve jeho chování přivedlo za mříže. V Německu byl několikrát soudně trestaný a dostal se i do vězení. Mimo jiné za násilné činy, které měly sexuální motiv.

Podle informací iDNES.cz ale obviněný Němec zatím nebyl ani jednou souzený za vraždu a předchozí tresty si odpykal.

Soudce Josef Prach, který rozhodoval o vazbě, potvrdil, že cizinec byl souzen za úmyslné trestné činy. "Zatím máme jen předběžnou informaci, že se jednalo o nepodmíněné tresty a zřejmě tam byl i nějaký sexuální motiv," řekl iDNES.cz.

Prach v neděli na 44letého muže uvalil vazbu mimo jiné i proto, aby nepáchal další trestnou činnost (viz článek Němec obviněný z vraždy prostitutky jde do české vazby).

Policisté z Plzeňského kraje nesdělili, jaké konkrétní prohřešky má cizinec za sebou a kolik jich celkem bylo. Mlčí i jejich bavorští kolegové. "Informace vám nepodáme, protože spadají pod ochranu osobních údajů," sdělil mluvčí policejního prezidia v Horním Falci.

Přestože prostitutku napadl útočník už několikrát trestaný za fyzické útoky, činu zřejmě nešlo zabránit. "Pokud si tresty cizinec odpyká a není v pátrání, policisté nemají informace o jeho minulosti," popsala mluvčí kriminální police Pavla Kopecká. Vyžádat si je policisté mohou až tehdy, když cizinec podezřelý ze spáchání trestného činu.

Vražda se stala v pátek na Folmavě na Domažlicku. Devatenáctiletá dívka ze Slovenska kolem 19. hodiny odešla na pronajatý pokoj s německým zákazníkem. Když se za ní o dvě hodiny později šla podívat další žena, našla ji těžce zraněnou.

Němec příchozí dívku napadl a snažil se utéct. V tom mu zabránil majitel nočního podniku. Muže chytil na schodech a předal ho policistům, které zalarmovala jedna z dívek, když doběhla na nejbližší policejní stanici.

Pitva napoví více o trestu

V pondělí by lékaři měli provést pitvu mrtvé. Až její výsledek ukáže, zda státní zástupce Martin Rykl nakonec bude pro obviněného žádat přísnější trest.

"Pokud byla žena zavražděna zvlášť trýznivým způsobem, bude se jednat o vraždu ve třetím odstavci, za niž hrozí 15 až 20 let vězení," uvedl pro iDNES.cz Rykl. V tuto chvíli muži hrozí 10 až 18 let vězení.

Záchranka o víkendu informovala, že dívka měla vnitrobřišní poranění a na 40 procentech těla popáleniny druhého a třetího stupně. Podle lékaře byla opařena horkou vodou nebo možná poleptána kyselinou. Podle agentury ČTK měla poraněné genitálie. Do nemocnice ji přepravoval vrtulník.

Němce policisté vyslechli v neděli. "To, zda se k činu doznal, nebudeme komentovat," řekla mluvčí policie Plzeňského kraje Martina Zoubková. Podle ní má obviněný státem přiděleného advokáta a u výslechu byl přítomen i tlumočník.

Policisté kromě něj vyslechli i další osoby. "Výslechy probíhaly celý víkend," dodala Zoubková bez dalších podrobností.

Obžaloba do tří měsíců

Pokud policisté v případu folmavské vraždy nebudou muset za svědky do Německa, pachatel by mohl být obžalovaný v srpnu. "Předpokládám, že by to mohlo být za tři měsíce," uvedl státní zástupce Martin Rykl. Před sestavením obžaloby musí mít k dispozici znalecký posudek soudního lékaře a posudky psychiatrů a psychologů na osobnost pachatele.

Podle sexuologa Petra Weisse se prostitutky velmi často stávají obětmi sadistů. "Jsou více vydané všanc svým zákazníkům a jejich potřebám a eventuálním deviacím," řekl Weiss. Sadisty vzrušuje to, že mají druhé naprosto pod kontrolou a mohou jim způsobovat bolest a ponižovat je.

Brutální případy napadení prostitutky s následkem smrti se stanou jednou až dvakrát ročně. ČTK to uvedla ředitelka sdružení Rozkoš bez rizika Hana Malinová. Podle ní se často jedná o ženy, které si svým tělem vydělávají na ulici. Vražda přímo v klubu je méně obvyklá.

"Je divné, že nikdo z personálu o ničem nevěděl," řekla Malinová. Majitelé klubu a jejich ochranka by měli rozpoznat, když někdo představuje možné nebezpečí a být ostražití, domnívá se odbornice.

Organizace Rozkoš bez rizika nabízí svým klientkám alarmy, které mohou ženy použít, jakmile se dostanou do nebezpečné situace. Zatím je využívají hlavně prostitutky z ulice.

Autoři: , ,
Po stopách vrahů
  • Nejčtenější

Zeman nastoupil v doprovodu dcery do nemocnice, zůstane tam do neděle

Prezident Miloš Zeman přijel v doprovodu ochranky a své dcery Kateřiny na interní kliniku Ústřední vojenské nemocnice v...

Johnson neprosadil dohodu s EU. Pak si řekl i neřekl o odklad brexitu

Dolní komora britského parlamentu na sobotním mimořádném zasedání neschválila návrh dohody o brexitu. Vláda premiéra...

Na hranicích s Českem řádí vrhač větví, Němci nabízejí za pomoc tisíce eur

Tři tisíce eur nabízejí saští policisté za informace, které povedou k dopadení takzvaného vrhače větví. Už více než...

Pusťte mě ven, volal mrtvý muž z hrobu. Pozůstalí se jen smáli

Pohřeb irského vojáka Shaye Bradleyho byl v mnoha ohledech velmi neobvyklý. Po umístění rakve se z hrobu začal ozývat...

Rusko proniklo do bojů v Sýrii, spolu se syrskou armádou vstoupilo do Kobani

Syrská armáda doprovázená ruskými vojáky ve středu večer vstoupila do severosyrského pohraničního města Kobani. Ještě v...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Památník Rudé armády je politý barvou, nápis připomíná maďarské povstání

V Komenského sadech v Ostravě někdo červeným sprejem postříkal Památník Rudé armády, u něhož se konají pietní akce....

Střelbu v Brně policisté řeší jako vraždu, zabité ženě bylo 35 let

Úterní střelbu v Brně, při níž zemřela pětatřicetiletá žena, prověřují policisté jako vraždu. Podezřelým je...

Po přepadení benzinky lupič ujížděl policii, naboural do svodidel

Neslavně dopadlo pro čtyřiadvacetiletého lupiče přepadení benzinové pumpy na severním Plzeňsku. Na útěku naboural autem...

Ubodal muže. Přiznal se policistům mezi řečí, když řešili rozbité okno

Kvůli rozbití okna v zemědělské budově na Rokycansku loni v říjnu zajistili policisté 29letého Tomáše D. Ten se pak...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.

Najdete na iDNES.cz