Muž obžalovaný z dvojnásobné vraždy popírá vinu

  13:01aktualizováno  13:01
- Přiznání obžalovaného se dnes ani po dvouhodinovém výslechu nedočkal Krajský soud v Hradci Králové, který otevřel případ loňské dvojnásobné vraždy taxikáře a pracovníka čerpací stanice v Hradci Králové.
Pětadvacetiletý Martin Vlasák, kterého žalobce viní z obou vražd i z přípravy vraždy dalšího taxikáře, obvinění popřel. Řekl, že vše na něj nastražil s pomocí tří cizinců další muž, který už dlouhou dobu páchá trestnou činnost.
Vlasák měl podle žalobce loni 15.května v noci nejdříve najmout vůz padesátiletého taxikáře, jezdit s ním po Hradci Králové a hledat vhodné místo, kde by ho usmrtil a vzal mu auto a peníze. Neboť se mu tento záměr nezdařil a taxikář Vlasáka vysadil a zachránil si tak život.

Později Vlasák podle obžaloby jednou ranou do hlavy zastřelil pistolí ČZ nejdříve osmadvacetiletého taxikáře, kterého si najal, a během jedné hodiny dvěma ranami do hlavy a krku i šestačtyřicetiletého čerpadláře. Z pumpy si odnesl 13.600 korun.

Vlasák, kterého policie zatkla už druhý den po vraždě, se v minulosti několikrát hlásil do služby u policie nebo u vězeňské správy, nikdy ale nebyl přijat, protože nemá maturitu.

U soudu dnes mimo jiné uvedl, že do Hradce Králové se přestěhoval z Jičínska údajně proto, aby byl blíže jistému Emanuelu Stodolovi, který prý páchal dlouhou dobu trestnou činnost a o němž prý chtěl Vlasák získávat informace a ty pak předávat policii.

O osudném dni Vlasák mimo jiné uvedl, že ho určitě na Stodolův pokyn naložili do auta tři rusky mluvící muži se zbraní, zavázali mu oči páskou a jezdili s ním po městě.

Na jednom místě mu prý pod pohrůžkami poručili, aby sahal na kliku a osahával předměty v místnosti. Pak ho měli odvézt na jiné místo, sundat mu šátek z očí a poručit mu, aby nastoupil do osobního automobilu a převezl ho do určené ulice. Teprve druhý den při sledování televize prý Vlasák zjistil, že ve městě se stala dvojnásobná vražda.

Auto, které měl na pokyn cizinců, bylo vozem, v němž byl zastřelen taxikář. Tělo mrtvého čerpadláře nalezla už v noci ostraha v budově čerpací stanice Avanti na výpadové silnici na Pardubice.

Asi půl kilometru od pumpy u vchodu do autosalónu Auto Prim Opel našla policie zastřeleného také řidiče taxi. Policisté, kteří případ vyšetřovali, ho považují za nejbrutálnější loňskou východočeskou vraždu.

Vlasákovi hrozí výjimečný trest až 25 let nebo i doživotí. Případem se soud zabývá do pátku.
Autor:
Témata: Maturita
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Senior, který jel po D5 v protisměru a srazil se s osobákem, zemřel

Senior, který způsobil nehodu v protisměru, zemřel

Senior, který ve čtvrtek vjel na dálnici D5 do protisměru a po několika kilometrech se u Rokycan čelně srazil s jiným...

Na přejezdu úzkokolejky v Kamenici nad Lipou vykolejil vlak

V Kamenici nad Lipou vykolejila vlaková souprava. Při nehodě nebyl nikdo...

Na úzkokolejce v Kamenici nad Lipou ráno vykolejil osobní vlak jedoucí do Jindřichova Hradce. Na místě zasahovala...

Cizinec létal krást do obchodů na letištích, chytili ho na Ruzyni

Nizozemský zloděj létal pravidelně krást na pražské letiště

Cizinecké policii se na Ruzyni podařilo dopadnout cizince, které létal vykrádat bezcelní obchody na letištích. Napáchal...

Najdete na iDNES.cz