Mám ti vyflákat zuby? syčel prý strážník na blogera. Velení se ho zastalo

  11:17aktualizováno  11:17
Bloger iDNES.cz Vladimír Kroupa se dostal do konfliktu s pražským strážníkem. Městský policista mu prý sprostě nadával poté, co mu Kroupa vytkl, že nezajistil bezpečný přechod vozovky, když šel s dítětem do školy. Vedení městské policie ale tvrdí přesný opak. Viníkem je prý Kroupa.

Městská policie Praha | foto: Profimedia.cz

Incident se stal 7. září brzy ráno na Koněvově ulici u tramvajové zastávky Kněžská luka nedaleko křižovatky Na Jarově. Kroupa vedl dítě do první třídy. "Přešli jsme jeden jízdní pruh a dva tramvajové pásy. Zbývá nám už jen překonat druhý a poslední jízdní pruh," popisuje událost na blogu.

Přejít jim bránil hustý provoz, po silnici přijíždějí do Prahy auta od Českého Brodu. "Naproti nám stojí strážník městské policie. Stojí rozkročený jako kovboj a nedělá vůbec nic. Ani ho nenapadlo zdvihnout ruku, zastavit tak svou ´autoritou´ proud aut," vypráví rodič.

Kroupa s dítětem přešli, až když zastavil mladík na skútru. Kvůli tomu se bloger na strážníka obořil, prý ale ve vší slušnosti.

"Strážníka, podle mého odhadu mu bylo tak 25 let, jsem zeptal, na co tam proboha je? Nemá náhodou zajistit, aby auta dala chodcům - dětem - na přechodu přednost?," tvrdí Kroupa.

Strážníkova reakce mu vyrazila dech. "Cóóó?! Jsem snad debil, abych do tý silnice lezl? Mně je u pí.., jestli tě něco rozšmelcuje, vole, já tady dozoruju přechod, a ne tebe zmrde! Koukej zmizet!" obořil se prý na dvojici muž v uniformě.

Tím ale podle Kroupy katarze vulgarit neskončila. Na žádost, aby sdělil služební číslo, prý strážník znovu před prvňáčkem vylétl jako papírový čert. "Co máš ty zmrde?! Mám ti vyflákat zuby z huby, ty pí.., vole?!"

Strážníci se podrželi navzájem

Kroupa na blogu píše, že jen díky jeho zkušenostem z armády incident dál nehrotil, otočil se a pokračoval ke škole. Když přišel domů, napsal na strážníka číslo 2483 stížnost vedení městské policie a náměstku Rudolfu Blažkovi, který má na magistrátu strážníky v resortu.

Výsledek šetření incidentu blogera zaskočil. Radní Blažek mu sdělil, že to on je viníkem konfliktu. Strážník vypověděl, že ho Kroupa z ničeho nic osočil: "Strážníku, vy na tom přechodu stojíte úplně na hovno."

"Pokud se jedná o vulgární a sprosté nadávky ze strany strážníka id. č. 2483, tak toto Vaše tvrzení strážník jednoznačně popírá a odmítá. Naopak označuje Vaše chování za krajně nevhodné," napsal náměstek primátora stěžovateli.

Strážníka navíc podržel kolega z hlídky, i když podle Kroupy byl na opačné straně přechodu. "Stál celou dobu incidentu na druhé straně vozovky a na naši stranu se vydal až ve chvíli, kdy jsem já od strážníka č. 2483 odcházel," oponuje Kroupa.

Nejsou kamery, není důkaz

Na čí straně je pravda, je těžké říct. Radní Blažek tvrdí, že mu na vyšetření incidentu záleželo, protože nejen jako otec šesti dětí si uvědomuje, jak důležitý je dozor strážníků u přechodů pro chodce. "Na místě bohužel nejsou žádné kamery, je to tvrzení pana Kroupy proti tvrzení strážníka," lituje Blažek.

Není možné ani zjistit, jakým způsobem vedení městské policie událost vyšetřovalo. Vedoucí oddělení kontroly a stížnosti městské policie Jan Konečný to iDNES odmítl sdělit.

"Nemohu Vás se závěry šetření seznámit, neboť jste v dané věci nebyl účastníkem řízení a takovým postupem bych se dopustil mimo jiné porušení zákona," sdělil Konečný iDNES.cz.

Vladimír Kroupa se dál bránit nebude z několika důvodů. "Nevěřím za prvé naší justici ani za mák, a za druhé si říkám, že ty tři minuty, po které se ona událost děla, mi nestojí za x měsíců problémů se soudy, s tím spojených nervů a finančních nákladů."

Na blogu, kde si jeho příběh přečetly tisíce lidí, Kroupa ještě dodal, že "prohrál každý, kdo kdy věřil ve spravedlnost, věřil, že u městské policie slouží jen profesionálové, na které se mohou s důvěrou obrátit; prohráli i všichni slušní strážníci MP, kteří vykonávají svou práci poctivě."

Podívejte se na náborový spot městské policie z roku 2007

Autor:
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Slováci se baví. Trapas tiskové mluvčí vyústil ve zrušení celého odboru

SLOVÁCI SE BAVÍ: Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své...

Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své zaměstnankyně Barbory Palovičové z minulého měsíce. Tisková...

Jsme už plní, otevřete nyní své přístavy. Loď s migranty se vrací do Evropy

JSME UŽ PLNÍ: Humanitární loď Ocean Viking, která ve Středozemním moři...

Humanitární loď Ocean Viking, která ve Středozemním moři vyzvedává migranty v ohrožení, požádala o pomoc italské a...

Koupání nahoře bez je lidské právo. Tam, kde v Barceloně byl zákaz, už není

KOUPÁNÍ NAHOŘE BEZ: V druhém největším španělském městě Barceloně vypukl...

V druhém největším španělském městě Barceloně vypukl nečekaný spor o to, zda ženy smí na veřejných koupalištích plavat...

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

ČEŠI ZNEUCTILI CHRÁM: Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Další z rubriky

VIDEO: Opilý řidič ujížděl policii, problém má i „vyměněná“ spolujezdkyně

Opilý muž chtěl se chtěl prohodit se splujezdkyní

S alkoholem v krvi a bez platného řidičského průkazu ve středu večer ujížděl před policií řidič osobního automobilu na...

Skupinka výtržníků napadla dva chlapce. Útočníky policie zná, hochy hledá

Skupinka výtržníků napadla dva chlapce. Útočníky policie zná, hochy hledá

V obchodním centru Fórum v Ústí nad Labem napadla skupinka výtržníků dva chlapce. Ústečtí policisté žádají veřejnost o...

Vypnutí kamer v Jablonci prošetří policie, podle primátora jde o politikaření

Novým primátorem Jablonce nad Nisou se má stát lídr ANO Milan Kroupa.

Když primátor Jablonce Milan Kroupa (ANO) vypnul ve městě na týden polovinu městských kamer a později na chvíli i celý...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz