Soud se zastal prostitutky, kterou v centru Prahy okradl její klient

  11:54aktualizováno  11:54
Podmíněný trest dostal u Městského soudu v Praze Ladislav Biháry, který před dvěma lety sebral peníze ženě, která mu předtím poskytla sex za úplatu. Muže v minulosti soud obžaloby zprostil, protože poškozené ženě zcela neuvěřil. Kauzu ale vrátil zpět Nejvyšší soud, a tento čtvrtek byl Biháry pravomocně odsouzen. Od soudu odešel s podmínkou.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Biháry dostal šestiměsíční trest odložený na zkušební dobu 15 měsíců. Jak uvedla soudkyně Eva Brázdilová, trest je na samé hranici trestní sazby. Za vydírání mohl dostat až čtyři roky vězení.

Muž se s poškozenou seznámil v klubu na Hybernské ulici v Praze 4. listopadu 2014. Dohodli se na sexu za peníze. Později ale muž ženu pronásledoval ven z klubu, šel za ní a chtěl po ní peníze vrátit. Kolem půl osmé ji v blízké Opletalově ulici dohnal a po potyčce, při které žena skončila na zemi, jí ze zadní kapsy kalhot vytáhl tisícikorunu, kterou jí dříve předal.

Měl ale smůlu. Právě v tu dobu byl nablízku policista, kterému konflikt neunikl. Ve chvíli, kdy k dvojici přiběhl, měl už tisícovku v držení Biháry. Později byl obviněn z loupeže, za což by mu hrozily nejméně dva roky vězení. Obvodní soud pro Prahu 1 ho ale loni v létě potrestal „jen“ za vydírání. Určil, že Biháry, původem Slovák, musí opustit Českou republiku nejméně na pět let. S tím nesouhlasila jeho advokátka, podle které je takový trest pro Biháryho přísnější než vězení. V Česku má totiž práci, a o tu by v případě vyhoštění přišel.

Městský soud Biháryho odvolání projednal a koncem loňského roku došel k jinému závěru než ten obvodní. Důkazy se mu nezdály dostatečné. Biháry totiž tvrdil, že měl platit jen několik stovek, a žena mu na tisícovku nevrátila. Chtěl proto bankovku zpátky, aby ji sám rozměnil, a rozhodně ženu nenapadl. Poškozená naproti tomu uvedla, že tisícovka obsahovala příplatek za nechráněný sex, o kterém se se svým zákazníkem dohodla předem.

Kvůli těmto nejasnostem rozhodl městský soud loni ve prospěch Biháryho a zprostil ho obžaloby. Proti takovému rozsudku podal dovolání k Nejvyššímu soudu státní zástupce. Uvedl, že i když si poškozená nepamatuje například přesné okolnosti potyčky, na věci to nic nemění. „Tvrdila, že o své vůli se na zemi neválela, což jí ostatně bylo možno uvěřit,“ konstatoval nejvyšší státní zástupce v dovolání. Nejvyšší soud letos v létě zprošťující rozsudek zrušil, a tak se případ Biháryho definitivně uzavřel až nyní.

Biháry se vynesení rozsudku neúčastnil. Podle jeho advokátky je pro něj ale podmínka lepší než vyhoštění a ztráta práce. Původně byl obviněn z loupeže, za kterou by mu hrozily dva roky až deset let ve vězení.

Čtvrteční verdikt vítá také Hana Malinová, ředitelka Rozkoše bez rizika. Tato organizace se zaměřuje na pomoc ženám pracujícím v sexbyznysu. Podle Malinové je neochota zákazníků uhradit smluvenou částku za poskytnuté služby velmi častá. Ženy ale většinou nemají možnost ani odvahu se svého práva domoci. „Tento případ je ojedinělý, rozsudek kvituji s povděkem,“ uvedla Malinová a ocenila přístup policisty, který incident nenechal bez povšimnutí.

Autor:
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bylo to hrozné, líčí turistka. Při bouři zemřeli v Chalkidiki dva Češi

Převrácený autokaravan v řecké vesnici Sozopoli, v němž zemřeli dva čeští...

Silná bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki si ve středu večer vyžádala sedm obětí, šest z nich byli turisté. Mezi...

V penzi spolu chtěli procestovat svět. Na řecké pláži je zabila bouře

Na pláži na řeckém poloostrově Chalkidiki v noci na čtvrtek zemřeli dva Češi....

Manželé z Vysočiny si na stáří koupili zánovní obytný automobil. Chtěli procestovat Evropu, být na důchod co možná...

Bouřky, déšť a zima. Počasí kazí Čechům dovolenou v Chorvatsku

Silná bouřka provázená přívalovým deštěm v Praze (6. června 2019)

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější letní destinací, každoročně jich tam za mořem vyrážejí stovky tisíc. Na tento...

Letní radovánky v Německu. Na koupaliště raději s policejním doprovodem

Němečtí policisté dorazili urovnat jeden z násilných incidentů ve venkovním...

Teploty stoupají a s nimi i počet návštěvníků koupališť. Německo uvažuje o posílení bezpečnosti na plovárnách kvůli...

Expremiér Nečas si koupil byt. Finanční transakce však nahrávají spekulacím

Manželé Petr a Jana Nečasovi přicházejí na slavnostní  recepci, kterou...

Byt o velikosti téměř sto metrů čtverečních s terasou o výměře 37,66 metrů čtverečních v sedmém patře Rezidence Na...

Další z rubriky

Muže postřeleného v Nemyčevsi obvinili za střelbu u domu i na policisty

Dům v obci Nemyčeves, kde se střílelo. (18.6.2019).

Kriminalisté obvinili muže, který střílel na dvoře domku v Nemyčevsi na Jičínsku a pak obrátil zbraň i proti zásahové...

VIDEO: Vandal házel víko od koše do výloh i na dveře divadla v Karlíně

Vandal rozbil víkem od koše výlohu obchodu i vstup do divadla. (7. 7. 2019)

Pražská policie hledá muže, který házel na budovy těžká víka od odpadkových košů. Poškodil výlohu u nádraží Florenc i...

Nevěstě zmizel v trampském srubu kufr peněz, pátrání ztížila opilost hostů

Kufr z přepadení v Náchodě jako jeden z důkazů (16.9.2015).

Po kufru plném peněz pátrali policisté na netradiční svatbě v Duchcově. Oslava se odehrávala o víkendu v trampském...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz