Předseda odvolacího senátu Pavel Zelenka původní sedmiletý trest pro Řičáře označil za nepřiměřeně přísný. Je totiž podle něho třeba přihlédnout k tomu, že Řičář v minulosti nebyl stíhán.
Navíc podle Zelenky nebyla vyloučena "pozitivní účast" Řičáře v takzvané kauze Budišov, kde figuroval v pozici klíčového svědka. Vina Řičáře byla podle předsedy odvolacího senátu prokázána. "Veškeré jeho jednání směřovalo k neoprávněnému vylákání dotace," uvedl Zelenka.
Odvolací senát potvrdil prvoinstanční rozhodnutí v té části, podle které majetek Marka Řičáře propadne státu, a také pětiletý zákaz výkonu funkce statutárního orgánu a prokuristy ve společnostech zabývajících se projektovou činností.
Řičář se společníky vylákali podle žaloby v roce 2005 od ministerstva pro místní rozvoj podvodně dotaci ve výši 15,5 milionu korun na zpracování dokumentace k projektu Bono Publico, jehož náklady měly dosáhnout 311 milionů. Řičář uvedl, že se mělo mimo jiné budovat multimediální komunikační centrum v regionech.
Žaloba ale tvrdí, že obvinění ve skutečnosti nechtěli projekt nikdy realizovat a hlavně neměli zajištěné peníze na jeho financování, přičemž ministerstvu předložili nepravdivé a zkreslené podklady. Po zaslaní více než patnácti milionů korun se naopak tyto penze snažili "vyprat" pomocí řady bankovních převodů.
Řičář je znám především jako korunní svědek v kauze Budišov. V ní byli kvůli údajným machinacím s dotacemi EU podezřelí starosta Budišova na Třebíčsku Ladislav Péťa, exporadce premiérů ČSSD Zdeněk Doležel a úředník ministerstva zemědělství Miloslav Řehulka. Řičář kvůli tomu spadal do programu ochrany svědků a změnil si jméno (více zde).
V současnosti je Řičář stíhán za další podobnou trestnou činnost. Policisté ho viní ze dvou pokusů a jedné přípravy dotačního podvodu.