Psi zamčení v autě, želvy v kabelce. Trýznitelku poslal soud za mříže

  17:28aktualizováno  17:28
Trýznitelka zvířat Alice Večerková si ve středu u pražského městského soudu vyslechla trest za to, že nerespektovala zákazy chovu. Žena dlouhodobě trápila zvířata v nevyhovujících podmínkách. Například nechala psy zavřené dva dny v autě nebo nosila ve své kabelce želvy. Za maření výkonu úředního rozhodnutí jí soud vyměřil souhrnný trest jeden a půl roku vězení.

Večerková se „proslavila“ neustálým porušováním zákazů chovu zvířat a zákazů řízení. Úřední zákazy ji však netrápily a stále si pořizovala další štěňata i jiné domácí mazlíčky. Loni v říjnu na sebe upozornila tím, že v zamčeném autě nechala živořit několik dní dospělého psa a štěně. Jeden ze psů byl nakrátko přivázaný vodítkem k opěrce hlavy, štěně zavřené v přepravce pro kočky plné výkalů. Psy vysvobodili až přivolaní policisté (více o případu čtěte zde).

Měsíc předtím její dva psi u nákupního centra Lužiny v Archeologické ulici útočili na kolemjdoucí (více zde). A loni v listopadu ji policie zadržela opět s dalším psem a dvěma želvami v kabelce. Jelikož měla Večerková na kontě více prohřešků u jiných soudů, dostala dva tresty – dvanáct a osm měsíců odnětí svobody.

Fotogalerie

Proti tomu se však odvolala státní zástupkyně, která požadovala, aby Městský soud v Praze vynesl nad dvaatřicetiletou ženou souhrnný trest. Večerkovou ve středu k líčení přivedla eskorta, jelikož už je čtyři měsíce ve vězení.

Trýznitelku zkoumali znalci, kteří došli k závěru, že trpí poruchou osobnosti. Podle nich má kvůli tomu snížené ovládací schopnosti, ale ne v takové míře, aby přestala být trestně odpovědná.

Psi trýznitelky napadli v Praze kolemjdoucí:

Senát pražského městského soudu ve středu uznal, že v jejím případě měl padnout souhrnný trest, a předchozí rozsudky zrušil. „Nebyl uložen souhrnný trest, jak měl správně být. Z toho důvodu jsme věc napravili,“ vysvětlila předsedkyně senátu Eva Brázdilová.

Městský soud vyměřil Večerkové nový trest osmnáct měsíců nepodmíněně a zákaz chovu zvířat na pět let. Ve vězení tak stráví o dva měsíce kratší dobu. „Považujeme trest v této výměře v sazbě do dvou let za přiměřený,“ řekla soudkyně s tím, že soud zohlednil i to, že si Večerková z dosavadních alternativních trestů ponaučení nevzala.

„Ta vaše péče, respektive nepéče o zvířata stále vykazuje znaky týrání zvířat, protože s nimi zacházíte nevyhovujícím způsobem,“ uvedla Brázdilová. „Pokud jde o řízení motorových vozidel, tak přestože máte zákaz, tu činnost stále vykonáváte. Z úředních záznamů vyplývá, že vaše chování za volantem také vykazuje znaky nebezpečnosti pro ostatní účastníky silničního provozu, byť jste zatím nezpůsobila žádnou kolizi,“ řekla soudkyně.

Vzteklý kamarád Večerkové prohnal po chodbách soudu kameramana:

Autoři: ,
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Slováci se baví. Trapas tiskové mluvčí vyústil ve zrušení celého odboru

SLOVÁCI SE BAVÍ: Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své...

Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své zaměstnankyně Barbory Palovičové z minulého měsíce. Tisková...

Jsme už plní, otevřete nyní své přístavy. Loď s migranty se vrací do Evropy

JSME UŽ PLNÍ: Humanitární loď Ocean Viking, která ve Středozemním moři...

Humanitární loď Ocean Viking, která ve Středozemním moři vyzvedává migranty v ohrožení, požádala o pomoc italské a...

Koupání nahoře bez je lidské právo. Tam, kde v Barceloně byl zákaz, už není

KOUPÁNÍ NAHOŘE BEZ: V druhém největším španělském městě Barceloně vypukl...

V druhém největším španělském městě Barceloně vypukl nečekaný spor o to, zda ženy smí na veřejných koupalištích plavat...

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

ČEŠI ZNEUCTILI CHRÁM: Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Další z rubriky

Žena se krutě pomstila za rozchod, partnerovi spálila půl milionu korun

Peníze (ilustrační foto)

Dost svérázně se svému bývalému partnerovi pomstila žena z Chebska. Po rozchodu spálila půl milionu korun, které dostal...

Násilník nařkl seniora z krádeže, pak mu dal facku a sebral jeho mobil

Pražští policisté hledají muže, který 2. srpna okradl v metru seniora o mobilní...

Policisté hledají muže, který začátkem srpna v pražském metru okradl třiasedmdesátiletého seniora o mobilní telefon....

Skupinka výtržníků napadla dva chlapce. Útočníky policie zná, hochy hledá

Skupinka výtržníků napadla dva chlapce. Útočníky policie zná, hochy hledá

V obchodním centru Fórum v Ústí nad Labem napadla skupinka výtržníků dva chlapce. Ústečtí policisté žádají veřejnost o...

Najdete na iDNES.cz