Šéfa pochybného řádu zatkli, „Jeho Velkoozubenost“ pořezala muže

  14:33aktualizováno  14:33
Velmistra Řádu ozubeného kola Marka Hirata zadrželi v noci na sobotu policisté v Třebíči. Šestatřicetiletý Hirato podle informací městské policie napadl s nožem v ruce jiného muže, zbraň pak vytáhl i na strážníky. Ti u něj nakonec našli celkem sedm nožů a k tomu repliku pistole.

Řád ozubeného kola. Ilustrační snímek | foto: Martin Adamec, MAFRA

Incident se odehrál v pátek po jedenácté hodině večer po skončení průvodu, který v Třebíči Řád ozubeného kola uspořádal. Podle informací MF DNES konflikt vznikl, když si Hirata u Domu dětí a mládeže v parku na Hrádku, kde v té době byly ubytované děti účastnící se sportovního soustředění, všimlo několik vedoucích.

"Z obav o děti se dva vedoucí dostali do sporu se zadrženým. Ten jednoho z vedoucích pořezal nožem na zápěstích a druhého ohrožoval bambusovou tyčí.  Poté na oba mířil maketou střelné zbraně a vyhrožoval jim, že na ně vystřelí," popsala mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická.

Měl u sebe sedm nožů a maketu pistole

Strážníci, kteří na místo vyjížděli jako první, dorazili krátce po napadení. "Po příjezdu uviděli utíkajícího muže a za ním dvojici, která se ho snažila dostihnout, protože zranil jejich přítele," informovala mluvčí městské policie Nikola Tesařová.

Když prchajícího muže hlídka dostihla, nestačili se strážníci divit. Útočník na ně nejprve vytáhl nůž, při zákroku jich pak u něj našli ještě šest. U sebe měl navíc i repliku pistole.

"Na místo byla přivolána policie, která si muže podezřelého ze spáchání trestného činu převzala. Druhá hlídka městské policie zajistila místo a převezla napadeného pořezaného muže k ošetření do nemocnice," doplnila Tesařová.

Proti šestatřicetiletému muži z Berouna už bylo zahájeno trestní stíhání pro přečiny výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. "Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," doplnila informaci policejní mluvčí.

Informace o tom, že zadrženým mužem je skutečně zakladatel a velmistr řádu Marek Hirato, potvrzuje i druhý ze zakladatelů Řádu ozubeného kola Tomáš Pecina. "Marek Hirato byl v noci z pátku na sobotu zadržen třebíčskou policií," píše na webu Řádu. 

Řád ozubeného kola
Dělnická strana (DS)
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS)

Znak Řádu ozubeného kola se nápadně podobá znaku zrušené Dělnické strany i její nástupkyně Dělnické strany sociální spravedlnosti.

"V tomto městě se v pátek konalo 9. procesí Řádu a jeho průběh patrně nebyl zcela poklidný, soudě z toho, že J. V. MH (Jeho Velkoozubenost Marek Hirato - poznámka redakce) je podezírán z trestných činů násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a výtržnictví," dodal Pecina.

Řád ozubeného kola vznikl jako provokace po rozpuštění Dělnické strany. Řád je však také často spojován se snahami extremistů o legalizaci provokací v problémových městech. Zatímco Dělnická strana sociální spravedlnosti musela pochody například v Krupce nebo Novém Bydžově předem nahlásit, náboženská shromáždění stejné povinnosti nepodléhají.

Autoři: ,
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Další z rubriky

Žena si pořezala ruce a vypila čistič na okna. Zachránili ji policisté

Policisté Tomáš Pustina (vlevo) a Radek Pečiva z obvodního oddělení Hrotovice...

Zavolala na policii, že jí někdo chce ukrást auto, skutečnost ale byla jiná. Když hlídka dorazila na místo, našla...

Mladý lupič si nejdřív troufl na chlapce, pak přepadl seniorku

V Praze 3 někdo v hádce vystřelil z plynové pistole (23.6.2017)

Jen dva dny trvalo, než kriminalisté z Písku dopadli pachatele, který v polovině února přepadl seniorku a okradl ji o...

Před ostravským plesem kdosi v noci rozkradl ceny z tomboly

Tombola na prezidentském plese na Hradě (20. ledna 2017)

Bezmoc jako z legendárního Formanova snímku Hoří, má panenko, zřejmě cítili i organizátoři dětského karnevalu a plesu v...

Najdete na iDNES.cz