Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 23. února 2020 Svatopluk

Diskuse k článku

O čem bude pražský summit?

Tisíce policistů a možná i demonstrantů, dopravní omezení a americké stíhačky nad naším územím. To vše na jedné straně. Na straně druhé prezidenti, ministři a stovky diplomatů v nažehlených oblecích a hodiny jednání. O čem vlastně bude vrcholná schůzka Aliance, proč musí být v Praze a co ze setkání, které doposud v České republice nemělo obdoby, vyplyne pro nás samotné i pro celý svět?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bohužel taky Petr

Reakce na "bohatý sever, versus přemnožený jih"
Zajímal by mě teď názor intelektuála z přemnoženého chudého jihu na předchozí příspěvek. Sdílím podobné pocity, ale mám v sobě něco, co mnohým chybí. ... spolusoužití a rovnost ...
0/0
20.11.2002 22:25

human

Re: Reakce na
Zadna rovnost neexistuje...Bylo by ale idealni, kdyby se v obdarenych a uspesnych (treba v tech ze Severu) probudil Vami zminovane pocity spoluziti a ja bych to treba nazval empatii. Na druhou stranu se prece nemuzeme chtit zcela vymanit z cyklu prirodnich zakonu, pokud v jistych oblastech teto planety, nepriznivych pro zivot (sucha apod.) dochazi k populacni explozi, nemuze tuto situaci resit jen "bohaty Sever." Pokud rovnost, tak tedy i v zodpovednosti za vlastni zivot. Snad kdyz vim, jak tezke je pro me prezit, nebudu plodit dalsi a dalsi potomky...? Nebo ano? Ekopoloticke zasahy kolonialnich mocnosti do takto jiz dosti zdecimovanych oblasti jsou jinou kapitolou, hroznou...hanbou "bohateho Severu".
0/0
21.11.2002 12:42

Al Ladin

Re: Re: Reakce na
Snad kdyz vim, jak tezke je pro me prezit, nebudu plodit dalsi a dalsi potomky...?
 
Právě že ANO! Čím více jich budu mít, tím větší je pravděpodobnost, že se některé dožijí reprodukčního věku a ve stáru se o mě lépe postarají. (A přežijí tak moje geny).
0/0
21.11.2002 15:17

Petr

Ještě, že jsme v tomto civilizačním okruhu!
Ať chceme nebo ne pomalu, ale jistě se schyluje k civilizačnímu konfliktu typu "bohatý a rozvinutý Sever" versus "chudý a věčně se množící Jih". A to nebude žádná selanka. Půjde bohužel spíše o to kdo z koho. Jednáním a rozumem se to snad o čas oddálí, ale jen oddálí. Proto jsem rád, že jsme členy NATO a euro-atlantického civilizačního okruhu. To nemá nic společného s tím, že bych si myslel, že je bezchybný a ve všem správný! Ale kulturně se s ním mohu nejvíce ztotožnit. A co si budeme vyprávět je také dost mocný, aby měl nějakou dobu šanci na přežití.
0/0
20.11.2002 9:21

Al Ladin

Re: Ještě, že jsme v tomto civilizačním okruhu!
Ano, je dobře, že na světě je síla, která (doufejme) bude chránit "náš způsob života". Před zmiňovanám konfliktem sever-jih nás ale žádné NATO neochrání. Ten konflikt totiž nebude veden klasickým vojenským způsobem, ale postupným rozkladem zevnitř. Příkladem nám budiž slavné USA, kde existuje stále více míst, kde se bez španělštiny neobejdete. Je to jen otázka času, kdy dojde k rozdělení na "mexikánskou" a "černošskou" Ameriku. Příkladem nám budiž i ta naše slavná republika, kde dochází k absolutnímu úbytku obyvatelstva, přičemž přibývá přistěhovalců a ti se dále množí jak kobylky. Nemám nic proti jiným národům - dokud zastávají podobné kulturní a společenské hodnoty. Těch "jiných" ale přibývá. Čím více budeme humánní, tím více odlišně založených přistěhovalců přijde. Pak třeba budeme řešit jako Němci problém, zda mohou dívky chodit do školy zahalené (jak jim káže Alláh). Co bude dál? Aby nám za chvíli někdo nezakazoval vepřové. Čím jich bude víc, tím budou jejich požadavky stoupat.
0/0
21.11.2002 8:57

human

Re: Re: Ještě, že jsme v tomto civilizačním okruhu!
Jasne, zni to naprosto pravdepodobne a logicky. Ale stejne se nemohu ubranit pocitu, ze jste infikovan retorikou pravicovych extremistu. Mozna se mylim, a byl bych rad. Mimochodem, take nejsem prilisnym zastancem multikulturniho mixu, a to se povazuji za takrka anarchisticky smyslejiciho. Co rikate na zavrazdeni nizozemskeho politika Pima Fortuyna?
0/0
21.11.2002 12:36

Al Ladin

Re: Re: Re: Ještě, že jsme v tomto civilizačním okruhu!
Nejprve k vaší otázce. Zavraždění kohokoliv z jakéhokoliv důvodu odsuzuji. Dle mého názoru nikdo a za žádných okolností nemá právo vzít druhému život. Názory uvedeného nizozemského politika neznám, takže se k tomu nemohu dále vyjadřovat.
Co se týká multikulturního mixu - do určité míry je to prospěšné. Problémy nastanou tehdy, když "majoritní" společnost nedokáže vstřebat nové přistěhovalce. Pohodlnost a nechuť k práci mnohých otevírá až příliš dveře dalším a dalším přistěhovalcům. Na vykonavatele špinavé práce se pak nabalí další, kteří nemusejí znamenat přínos pro "majoritní" společnost.
Pak existuje ještě skupina vzdělaných a kulturně vyspělých cizinců. Zpravidla jsou to lidé s obdobným vnímáním hodnot. Bohužel jsou mezi nima také špičkoví teroristé, záškodníci, špióni apod. Jak je poznat, to opravdu nevím.
Pokud vám moje rétorika připadá pravicově extremistická, tak je mi to líto. Pouze jsem chtěl vyjádřit názor na konkrétní problém (ochrání nás NATO před civilizačním konfliktem?). Možná trochu přeháním, ale párkrát jsem se setkal s tím, že skutečnost byla horší než "přehnaná" vize. Rád bych se tentokrát mýlil.
0/0
21.11.2002 14:48

bubak

hrozba
  
  
0/0
20.11.2002 8:30

VC

a nikdo ti chudacku neodpovi, ze? :((
0/0
19.11.2002 16:30

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Najdete na iDNES.cz