Nejprve jsou zde zobrazeny Stránky z namátkou vybrané kapitoly č. 5, nazvané Od Mnichova k 15. březnu, z diplomové práce Emanuel Moravec. Jejím autorem je Josef Vytlačil; práce vznikla na Katedře československých dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, datována je 1993.
A nyní stránky ze 7. kapitoly knihy Jiřího Pernese Až na dno zrady: Emanuel Moravec, kterou roku 1997 vydalo pražské nakladatelství Themis.
Vysvětlení barevného značení: Iniciativa neustrčených zelenou barvou označila pasáže z kapitoly diplomové práce Josefa Vytlačila, které se objevují v knize pana Jiřího Pernese. Oranžovou barvou je označen jediný, chabý odkaz na pana Vytlačila.
A zde ještě připojena definice plagiátu dle normy ČSN ISO 5127-2003:
Norma ČSN ISO 5127-2003 definuje plagiát jako "představení duševního díla jiného autora půjčeného nebo napodobeného v celku nebo z části, jako svého vlastního".
Jinak řečeno, užití jakékoliv myšlenky v odborné práci (ať už jsme se s ní setkali v písemné, obrazové, mluvené či jiné podobě) bez uvedení jejího autora je plagiátorství. Vytvořením plagiátu porušuje jeho autor nejen základní pravida vědecké etiky, ale také Autorský zákon (zdroj:
(zdroj: http://www.infogram.cz/article.do?articleId=1231)
Kamil Miroslav Černý, signatář Charty 77
Neela Winkelmann-Heyrovská
Mirek Vodrážka, undergroundový aktivista
Všichni jsou zaměstnanci ÚSTR
Citace ze studie"Pokus o Moravcovu biografii z pera historika Jiřího Pernese (31), jenž je navíc minimálně z poloviny převzat z diplomové práce Vytlačilovy, snad ani za životopis označit nelze. Druhá část, věnovaná Moravcově protektorátní kariéře, která netvoří ani pouhou čtvrtinu práce, je zcela povrchní a jen dosvědčuje skutečnost, že i zde autor pokračoval ve svém tematickém rozmělňování." Historik Jan B. Uhlíř v časopise Historie a vojenství, ročník LV, číslo 2/2006 (časopis Vojenského historického ústavu Praha), ve studii Emanuel Moravec, český nacionální socialista. |