Hrdinka románu „My děti ze stanice Zoo“ prý znovu propadla drogám

  16:38aktualizováno  16:38
Němka Christiane V. Felscherinow známá jako mladičká narkomanka a prostitutka z knihy "My děti ze stanice Zoo" se údajně opět vrátila na berlínskou drogovou scénu. Její jedenáctiletý syn měl být svěřen úřadu péče o mládež. Informace přineslo několik německých listů.

Tvrdé drogy přivedly Christiane F. v 70. letech k prostituci | foto: Profimedia.cz

Dnes šestačtyřicetiletá žena se stala před třiceti lety ústřední postavou autobiografické zpovědi, kterou do knižní podoby zpracovali novináři časopisu Stern Kai Hermann a Horst Rieck.

Do hledáčků berlínských úřadů se žena dostala znovu poté, co se údajně na počátku roku se synem údajně nedobrovolně přestěhovala do Amsterodamu, kde její problémy s drogami opět zesílily.

Horst Rieck, který ji kontaktoval, serveru Siegel Online sdělil, že po zážitcích z Amsterodamu byla "velmi šokovaná a zmatená".

Podle deníku Berliner Morgenpost přátelé a známí ženy tvrdí, že znovu působí na berlínské drogové scéně, nyní kolem stanice metra Kottbusser Tor ve čtvrti Kreuzberg. Policie ani pátrači v civilu o tom sice nemají poznatky, ale nemusí to nic znamenat. "Drogová scéna se obtížně mapuje a nedá se vždy zjistit, kdo k ní zrovna patří," sdělil policejní zdroj berlínskému listu.

Úřady se údajně rozhodují, kam umístit jedenáctiletého syna ženy Eliase. Informaci místního bulvárního deníku B.Z. potvrdil úřad zemské rady v Postupimi.

Autentické líčení otřesných zážitků Christiane F. učinilo knihu "My děti ze stanice Zoo" v 80. letech světovým bestsellerem. Úspěšné bylo i filmové zpracování, kde hlavní roli ztělesnila herečka Natja Brunckhorstová a jednu z vedlejších rolí zpěvák a občasný herec David Bowie.

Christiane se narodila v Hamburku a od šesti let žila na problematickém sídlišti Gropiusstadt ve čtvrti Neukölln. Rodinné problémy ji ve třinácti přivedly k lehkým drogám a heroinu. Aby si ho mohla opatřit, začala prostituovat na nechvalně známém západoberlínském nádraží Bahnhof Zoologischer Garten. Mnozí z přátel dívky sice zemřeli, sama se však drogové závislosti zbavila.

Později žila Christiane několik let v Řecku a v jedné vesnici v Braniborsku. Neúspěšně se pokoušela prorazit jako zpěvačka a herečka.

Autoři: ,

Trans muž: Dotaz, co máme v kalhotách, nesnášíme

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Spalničky se šíří raketovým tempem. Staré očkování už nemusí fungovat

Případů spalniček je stále více.

Po desítkách let jsou spalničky zpátky. V Evropě se epidemie šíří hlavně v Itálii, Francii či Řecku, na Ukrajině bylo...

Další z rubriky

ZÁPISNÍK: České sebebičování. Přijali jsme Mnichov a vůbec

Edvard Beneš před svou vilou

Obama přestal kouřit kvůli své ženě a lidem chybí nadhled. Říkáme, že jsme nejhorší a že se Beneš v roce 1938 choval...

ZÁPISNÍK: Také Američané nadávají na svoji politiku

Američtí váleční veteráni navštívili památník druhé světové války ve

Spojené státy se přirovnávají k banánové republice a k ­Itálii. Americká konzervativní Tea Party žije v bublině. V...

ZÁPISNÍK: Několik slov chvály

Miroslav Kalousek po jednání s prezidentem Milošem Zemanem.

O jednom kolegovi novináři a o nadávání na média. O české otázce a třech divadelních představeních. A také gratulace...

Najdete na iDNES.cz