Soutěž

plná pravidla soutěže „Splňte si sen“

I. Obecná ustanovení

1. Soutěž „Splňte si sen“ (dále jen „soutěž“) probíhá na území České republiky.

2. Účastníkem soutěže (soutěžícím) se stává každá fyzická osoba akceptující pravidla soutěže a splňující tyto podmínky. K akceptaci těchto pravidel dochází tím, že se účastník soutěže zúčastní alespoň jednoho ze soutěžních úkolů a splní kritéria daného úkolu dle bodu II.

3. Podmínkou pro účast v soutěži je registrace / přihlášení na iDNES.cz.

4. Organizátorem soutěže je společnost MAFRA, a. s., se sídlem Praha 5, Karla Engliše 519/11, PSČ 150 00, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka č. 1328 (dále jen „organizátor“) a partnerem soutěže je společnost Cestovní kancelář S.E.N., Korunní 1171/79, Praha 3, 130 00, IČ: 48534293, DIČ: CZ 48534293, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, C 18835 (dále jen „spoluorganizátor“).

5. Internetová adresa soutěže je: www.idnes.cz/splntesisen

6. Adresa pro výkon práv ohledně ochrany osobních údajů je zejména osobni.udaje@mafra.cz.

7. Soutěže se může zúčastnit fyzická osoba s doručovací adresou na území České republiky starší 18 let, jež je v potřebném rozsahu svéprávná. Z účasti v soutěži jsou vyloučeni zaměstnanci organizátora a spoluorganizátora a osoby jim blízké.

8. Soutěže se může účastnit pouze osoba, která má po plánovaném termínu návratu platný pas minimálně 6 měsíců (nikoli rychlopas) a splňující podmínky pro udělení víz.

9. Soutěžící musí být zdravotně způsobilý pro cestování bez asistence a zátěžové prostředí, jako je cesta letadlem, výlety a další.

10. Soutěžící musí být schopen zajistit adekvátní podmínky jako např. dovolenou v zaměstnání, aby se mohl v konkrétním termínu cesty kolem světa účastnit.

11. Soutěže se nemůže účastnit osoba, která si je vědoma jakékoli komplikace pro vstup do jednotlivých zemí v rámci cesty kolem světa a udělení vízového povolení.

12. Organizátor nemusí uchovávat dotazy účastníků a nemá povinnost na dotazy odpovídat.

13. Organizátor soutěže si vyhrazuje právo zkrátit, přerušit nebo zrušit soutěž či změnit její pravidla. Tyto skutečnosti budou účastníkům oznámeny zveřejněním příslušné informace na internetové adrese: www.idnes.cz/splntesisen

14. Organizátor soutěže si vyhrazuje právo ve sporných případech rozhodnout s konečnou platností dle vlastního uvážení.

15. Vstupem do soutěže se všichni účastníci zavazují dodržovat i její pravidla.

II. Mechanismus soutěže

1. Soutěž bude probíhat od čtvrtka 1. 8. 2019 do čtvrtka 19. 9. 2019.

2. Soutěž je sedmikolová, přičemž pro zařazení do soutěže se stačí zúčastnit alespoň jednoho ze soutěžních kol.

Na webové stránce www.idnes.cz/splntesisen bude každý čtvrtek od 1. 8. – 12. 9. 2019 v 12:00 zveřejněn jeden ze soutěžních úkolů.

Splňte si sen
Na podzim slavíme třicet let svobody a při této příležitosti nabízíme jednomu ze čtenářů, aby listopad oslavil na cestě kolem světa s cestovní kanceláří SEN. Stačí se zúčastnit soutěže, která provází přílohu iDNES.cz 30 let svobody a mít štěstí při losování.

Před třiceti lety nebylo možné spontánně se vydat do kteréhokoli ze sousedních států, natož se podívat kamkoli po světě. Svoboda cestování byla jednou z mnoha, které totalitní režim lidem upíral. Připomeňte si atmosféru roku 1989 v soutěži iDNES.cz. Sestává ze sedmi her, úspěšní hráči každé z nich budou zařazeni do losování o cestu kolem světa. Do losování tak můžete být zařazeni až sedmkrát, účastí ve více hrách zvýšíte svou šanci vyhrát. Soutěž probíhá v období srpna a září, koncem září vylosujeme ze soutěžících šťastlivce, který podnikne od 8. do 26. 11. cestu kolem světa s CK SEN.

Soutěžní kola/úkoly:

1. VÍTÁME

Letiště jsou symbolem spojení se světem. Z toho ruzyňského však za minulého režimu odlétali do ciziny jen nemnozí šťastlivci nebo vyvolení. Živěji tu bylo, jen když přiletěl některý spřátelený potentát.

úkol: Nasaďte povinný úsměv, s kolegy z Revolučního odborového hnutí jste přijeli uvítat na letiště známou tvář ze soudružské země. Vaším úkolem je hosta poznat a podle toho zvolit vlajku země, ze které přiletěl. Kdo vybere správně alespoň sedm vlajek ze čtrnácti, bude zařazen do slosování o cestu kolem světa s CK SEN. Pokud se vám to nepodaří napoprvé, můžete si hru zopakovat.

2. LEŠTÍME

Auta byla za minulého režimu v poměru k platům dražší než dnes a navíc nedostatková, čekalo se na ně v "pořadníku zájemců". Není divu, že pak nejeden majitel svůj vůz až přehnaně opečovával, aby při víkendové vyjížďce s rodinou udělal dojem.

úkol: Poznejte nejběžnější typy aut, která jezdila po českých a slovenských silnicích na sklonku 80. let. Pro zpestření jsme zařadili pár exotičtějších vozidel socialistické výroby i několik modelů z Tuzexu. Kdo správně určí alespoň sedm značek aut ze čtrnácti, bude zařazen do slosování o cestu kolem světa s CK SEN. Pokud se vám to nepodaří napoprvé, můžete si hru zopakovat.

3. ÚPLATKY

Za peníze seženete i nedostatkové zboží a služby. Jen je potřeba dobře vědět, komu, kdy a kolik zaplatit. A dlouho neváhat...

úkol: Instrukce vám řeknou, jak velký má být úplatek. Klikněte na potřebné bankovky a jakmile máte částku celou, tak na tlačítko Předat obálku. Vše byste měli stihnout během deseti sekund. Komu se to podaří sedmkrát v řadě, bude zařazen do slosování o cestu kolem světa s CK SEN. Pokud se vám to nepodaří napoprvé, můžete si hru zopakovat.

4. (NE)CESTUJEME

Dnes je běžné strávit dovolenou u moře, poznávat exotické kouty světa a na víkend zaletět do některé z evropských metropolí. Před třiceti lety bylo dostupných cílů málo, cestování navíc komplikovaly politické a byrokratické překážky jako výjezdní doložky (povolení k vycestování) nebo devizové přísliby.

úkol: Označte na mapě místa, kde Češi a Slováci trávili na sklonku socialismu rodinné dovolené, kam vyjížděli na tábory pionýři a kam směřovaly vlaky s rekreanty vypravované Revolučním odborovým hnutím. Kdo správně určí alespoň sedm míst z deseti, bude zařazen do slosování o cestu kolem světa s CK SEN. Pokud se vám to nepodaří napoprvé, můžete si hru zopakovat.

5. SYMBOLY SVOBODY

Každá doba má své symboly, ve svobodnějších časech převažují ty spontánní, v totalitních dobách vnucené.

úkol: Zahrajte si pexeso a hledejte dvojice symbolů či tváří, které nás obklopovaly v převratných měsících let 1989 a 1990. Kdo najde všechny dvojice do tří minut, bude zařazen do slosování o cestu kolem světa s CK SEN. Pokud se vám to nepodaří napoprvé, můžete si hru zopakovat.

6. METRO

Ideologie v časech nesvobody ve velkém pronikala i do pojmenování měst, ulic, náměstí, nebo třeba stanic metra.

úkol: Zkuste si vzpomenout, jaký název nesla stanice pražského metra, než byla v roce 1990 přejmenována. Kdo zvolí správně alespoň u sedmi stanic z dvanácti, bude zařazen do slosování o cestu kolem světa s CK SEN. Pokud se vám to nepodaří napoprvé, můžete si hru zopakovat.

7. CENZURA

K létu a dovoleným neodmyslitelně patří i kniha nebo časopisy. Cenzorům za minulého režimu v nich nesmělo uniknout nic, co by rušilo klidný život socialistického člověka.

úkol: Najděte v textech ukrytá jména disidentů či problematických umělců. Kdo správně označí alespoň čtyři jména ze sedmi, bude zařazen do slosování o cestu kolem světa s CK SEN. Pokud se vám to nepodaří napoprvé, můžete si hru zopakovat.

3. Všechna soutěžní kola končí 19. 9. v 10:00.

4. Duplicitní odpovědi budou organizátorem vyřazeny.

5. Ze soutěžících, kteří splnili podmínky soutěže redakce iDNES.cz za organizátora s pomocí náhodného generátoru vybere jednoho výherce, jehož jméno a příjmení dne 19. 9. ve 12:00 zveřejní na adrese www.idnes.cz/splntesisen a jednoho náhradníka.

III. Výhry a jejich předání

1. Cena jednomu výherci je zájezd pro 1 osobu „Cesta kolem světa privátním letadlem - sedm novodobých divů světa (Komfort)“ v termínu: 8. 11. 2019 – 26. 11. 2019

Cena obsahuje:

Cestu privátním letadlem, letenky, letištní a bezpečnostní poplatky, zajištění víz, VIP servis během celé cesty, služby šesti profesionálních SEN průvodců, 17x ubytování ve 3* hotelech se snídaní v pokojích pro dvě osoby, 17x večeři včetně galavečeru v Rio de Janeiro, 2x all inklusive, poznávací program zaměřený na 7 novodobých divů světa, privátní VIP transfery na letiště a z letišť, prohlídky dle programu včetně vstupného, místo v letadle, stejná posádka kapitán a stewardi po celou dobu cesty kolem světa. Tradiční welcome drink v každé zemi, přípitek Moet et Chandon, pojištění proti insolventnosti a asistenční služby SEN.

Program:

1. den: Na letišti stojí vaše letadlo. Vše je připraveno na vaši cestu kolem světa soukromým letadlem. Vaše místo, váš kapitán, váš průvodce, vaše cesta. SEN průvodci, kteří jsou studnicí vědomostí a zážitků jsou připraveni být s vámi a odpovědět na každou vaši otázku. Do těchto zemí cestují s klienty po celý rok a na každém kontinentu budete mít svého SEN průvodce. 6 špičkových lidí se bude starat o vaše pohodlí. Náš první let směřuje přes Středozemní moře až na břehy Rudého moře. Přistáváme v jordánském hášemitském království. Aqaba. Místo, kde se setkávají hranice čtyř států. Noc na břehu Rudého moře. Zážitek: Nejstarší kostel na světě.

2. den: Div první. Petra. Švýcarský cestovatel Burckhardt objevil toto město v přestrojení v roce 1812. Tajemnou, ba přímo magickou atmosféru si město udrželo dodnes. Splněný sen. Celodenní prohlídka Petry, která je ukryta hluboko v horách, kterým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžíšova bratra. Přes legendární kaňon se dostaneme před červenou pokladnu Khazneh, známé z filmu Indiana Jones. Kultura antického kmene Nabatejců se nám ukáže v celé kráse. Město mrtvých, kolonády, divadlo a do toho hra světla na červeném pískovci se postarají o nádherné záběry. Aktivnější vystoupí až na úplný konec k největší památce Ad Deir. Ve vstupních dveřích, které jsou vysoké 8 metrů se budete cítit jako mravenec. V ceně vstupného je i romantická jízda na koni. Přes Siq se vrátíme zpět a zavřeme za Petrou dveře. Zůstane skrytá v těchto tichých, červených horách. Pro zdatnější celodenní trekking k Áronově hrobce. Zážitek: Trekking k hrobce Árona

3. den: Odlepíme se od horkého asfaltu a přes Indický oceán přeletíme do nejbarevnější země na světě. Neuvěřitelná Indie. Země s nejstarším náboženstvím na světě a s takovým množstvím tisíciletých zkušeností a zvyků jaké nenajdete nikde jinde. Možná právě zde po výkladu našich odborných průvodců dostanete na Indii ještě větší chuť. Ruch velkoměsta jménem Dillí. Od největší mešity Indie se prodíráme na rikšách nejužšími uličkami Starého Dillí přes trhy s látkami, kořením a zlatem. Vstoupíme do chrámu sikhů, kteří ho hlídají v turbanech. Denně do svaté gurudwara přicházejí desetitisíce poutníků, kteří dostanou zdarma najíst. Pomůžete péct chleba či připravovat národní jídlo dal bath? Máme přístup až do kuchyně, vždyť SEN sem jezdí už 26 let a znají nás zde. Z mystické atmosféry budete nadšeni. Přenocujete v posteli maharádžů? Zážitek: Spanilá jízda rikšou napříč Dillí

4. den: Div druhý. Tádž Mahal. Kvůli němu jsme sem přijeli. Nejkrásnější stavba postavená z čisté lásky umocněna mramorem a dotvořena polodrahokamy. Do Taj Mahalu vstoupíme jako první, a právě teď ráno uděláte ty nejlepší fotografie. Naplno si vychutnáme procházky zahradami, nafotíme si tuto geniální stavbu téměř z každé strany a na stěnách vychutnáme mistrovský čin lidí, kteří něco takového dokázali v 17. století vytvořit. Neuvěřitelný pohled. Šáh Jahan a jeho milovaná Mumtáz. Samotná stavba vypadá dokonale z 5 cm i z 5 km. Zážitek: V bílém oblečení v bílém Taj Mahalu

5. den: Indie je druhá nejlidnatější země světa a předstihla ji pouze majestátní Čína. Tyto dva giganty od sebe oddělují Himaláje. Z Dillí přeletíme přes Gangu, kolem Himalájí až do čínského Pekingu. Hlavní město říše středu. Pekingská kachna a gurmánská ulice Wangfujing. Porovnejte to s Indií. Co vás oslovuje víc? Zážitek: Soutěž v pojídání štírů

6. den: Div třetí. Velká čínská zeď. Je opravdu viditelná z měsíce? Rachot Pekingu necháme za sebou a přes průsmyk Juyongguang s nádhernou vyhlídkou se brzy ráno blížíme ke zdi. Zdoláme stovky schodů, ale námaha stojí zato. Půjdete doprava či doleva? Kdysi severní hranici Číny chránili tisíce kilometrů takové obrovské hradby. Již před 2200 lety znali zeď, ale tuto poslední stavěla dynastie Ming před Mongoly či nomády ze severních stepí. Kolikrát ji člověk viděl na obrázcích? Nyní stojíme přímo na ní a kráčíme výš a výš. Vysoké schody nás trochu zpomalují, teče z nás doslova proudem, ale ten zážitek z toho, že zeď je jen a jen pro nás je k nezaplacení. Stoupáme k strážným věžím, ale krásné je jen tak si sednout na zeď a sledovat okolí zasazené do nádherných zelených hor. Zde člověk ví, že cesta kolem světa stojí za to! Po čínské zdi se ponoříme do tajů čajového obřadu, ochutnáme několik druhů čínských čajů i sečuánskou kuchyni. Kulatý stůl, vlastní salonek a několik jídel od tradičního kung pao, přes kachnu, hovězí na zelenině až po fazolkový salát s masem, dušené houby a samozřejmě kopec rýže. Po návratu nás čeká náměstí Tiananmen. Na první nádech v sobě náměstí ukrývá monumentalitu. Obrovské stavby ozdobené hvězdami, čínskými vlajkami a na jeho konci brána Tiananmen s portrétem člověka, který v roce 1949 změnil celou Čínu. Tiananmen je největším náměstím světa. Večerní Peking si užijeme na exotické nákupní ulici Wangfujing, kde dostaneme ochutnat snad úplně všechno. Ochutnali jste již mořského koníka? Mořskou hvězdici? Štíra? Tak to jste na správné adrese. Kromě toho jako dezert podávají kobylky, bource morušového či šváby. Zážitek: Sáňkování na Velké čínské zdi

7. den: Letíme dál na sever. Přistáváme přímo na ohnivém kruhu. Kamčatka. Petropavlovsk Kamčatskij město založené dánským mořeplavcem Vitusem Beringem. Jméno mu dali lodě Sv. Pavel a sv. Petr. Kamčatka je obklopená sopkami a drsným oceánem. Vyzkoušíte největší delikatesu na světě, červeného královského kamčatského kraba? Zážitek: Největší krab na světě

8. den: Před námi je Pacifik. Největší masa vody na planetě Zemi. Nespoutaná síla a energie, monstrum, které ovlivňuje počasí a život. Přeletíme přes Tichý oceán, v kanadském Vancouveru provedeme technickou přestávku, a hlavně získáme den života zpět, protože jsme proletěli přes datovou hranici. Opět máme sedmý den. Měl někdo narozeniny? Tak je má opět. Z Vancouveru přeletíme přes Mt. St. Helens a USA až do střední Ameriky, na zlatavé pobřeží Karibiku. Naše letadlo přistává v říši Mayů. Riviéra, po které se procházela jedna z technicky nejvyspělejších civilizací. Mayové. Transfer do hotelů dle výběru a relax all inclusive s nohama v teplém písku. Zážitek: Přelet přes datovou hranici. Víte, jak daleko jsou od sebe USA a Rusko?

9. den: Zapomeneme na letadlo a odpočíváme na pláži. Cesta kolem světa je v půlce a my si užíváme teplý Karibik. Vychutnáváme si kvalitní all inclusive, ale i čokoládu a guacamole tak, jak to dělali už Mayové. Zážitek: Čokoláda mayan style

10. den: Div čtvrtý. Chichen Itza. Nepřestáváme se divit. Luxus našeho hotelu vyměníme za ještě luxusnější věc. Zážitek. Jedno z největších měst mayské civilizace Chichen Itza uchvátí vaši představivost. Ve městě žilo několik kultur, a také proto je jiné než ostatní mayské památky. Majestátní Kukulkánův chrám, ve kterém byl slavný trůn s jaguárem. Legendární opeřený had byl přímo spojen s chrámem a pyramida vzbuzovala u věřících úžas. Okolí Kukulkánovy pyramidy není o nic horší a už názvy evokují husí kůži. Chrám jaguára, chrám bradatého muže, chrám válečníků, slimák či Akab Dzib a další. Nakouknete do cenote Sagrado, tj. posvátného obětního cenote? Věděli jste, že s největší pravděpodobností obrovské cenote je i přímo pod Kukulkánovou pyramidou? Pokusíme se dostat pod kůži mystériu Mayů. Zážitek: Milodary mayským bohům

11. den: Máme ještě jeden den na pláži. Nebo vás baví více poznávat? Pojeďte s vaším průvodcem k jediné pyramidě na břehu moře, Tulum, a vykoupejte se v cenotes. Cenotes vznikly poté, co naši planetu trefil meteorit a nastala doba ledová. Nám je aktuálně řádně horko. Závěr dne s vůní tequily a jemným mayským vánkem. Zážitek: Koupání v cenotes

12. den: Z Karibiku letíme do Jižní Ameriky, kde nás čeká další majestátní civilizace. Peru. Metropole Lima bude naší první zastávkou. Odsud vyráželi španělští conquistadoři na další výpravy směrem na jih kontinentu. Přelet z Limy do Cuzca. Letiště kam se ještě donedávna létalo podle vizuální navigace, nyní je to už všechno v strojích. Přistaneme v nádherném Cuzcu. Zážitek: Majestátní Andy

13. den: Div pátý. Machu Picchu. Nasedáme na luxusní vlak, který nás bere až do Aguas Calientes. Zelené hory a divoká řeka Urubamba. Inti, bůh slunce je na naší straně. Už s prvními pohledy zůstanete bez slov. Machu Picchu. Úžasné město hluboko v horách, které Španělé nikdy nenašli a díky tomu nedobili. Zachovalé stavby, pobíhající a pózující lamy. Toto nestačí vidět na fotkách, to musí člověk zažít. Po prohlídce samotného města se vydáme ještě směrem k Puerta del Sol, k Sluneční bráně, ležící nad městem, z níž výhled je odměnou za celou námahu. Schody, stoupající rovinka, schody, stoupající rovinka, takto téměř hodinu. Nevadí, zvládneme, a téměř všichni stoupáme nahoru. Už jen kousek, ještě poslední zatáčka, poslední schod a jsme tam! Magické místo, které zasáhne každého. Představte si, jak se musel tvářit Hiram Bingham, když město objevil. Zkusíte posunout kámen Intihuatana? Zážitek: Štěstí u sluneční brány

14. den: Návrat do Limy a přelet přes Andy a Amazonský prales až na pobřeží Atlantiku. Na jeho březích nás vítá Kristus. Vítejte v Rio de Janeiro. Caipirinha přímo na pláži Copacabana.

15. den: Div šestý. Rio de Janeiro. 710 metrů vysoká hora Corcovado, které dominuje 30 metrů vysoká socha Krista Spasitele. Rio de Janeiro město barev a jedno z nejkrásnějších velkoměst na světě. Zelené, bujné lesy, třpytící se Atlantik a 24/7 fungující město. Samozřejmě mu věnujeme celý den. Vyvezeme se vláčkem ke Kristu, lanovkou na cukrovou homoli, kde někdo kdysi napsal: Přišel jsem do Ria zemřít. Když jsem uviděl toto, rozhodl jsem se žít. Pochopíte proč. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. Odkud je na Rio hezčí pohled? Strávíte večer v samba klubu v Lape? Zážitek: Projeďte si Rio jako klasický cariocas, na kole

16. den: Zůstaneme věrní Atlantským plážím, akorát přeletíme trochu blíže k rovníku. Fortaleza a její slavné pláže Futuro, Iracema a Mucuripe. Zde kdesi vznikla brazilská plážová kultura. Nevynecháme lokální kuchyni a její speciality jako baiao de dois, tapiocu či steak moqueca. Naše cesta se pomalu ale jistě chýlí ke konci a tato noc bude velmi dlouhá. Tradiční lokální hudba forró vám bude dlouho znít v uších, spolu se šumem moře a pískem. Zážitek: Plážová rallye na pláži Futuro

17. den: Z brazilské pláže se těžko odchází, a tak tu strávíme ještě jeden den. Pokud již máte pláže dost vyrazíme mezi barevné domy koloniální Fortalezy. Dáte přednost nákupům na lokálním mercadu nebo v moderním nákupním centru? Kulturu si přiblížíme v muzeu Ceará a za dobrý let domů se pomodlíme v kostele naší panny z Libanonu, úžasném melchitském kostele.

18. den: Připoutejte se prosím. Čeká nás přelet přes Atlantik. Uděláme si krátkou přestávku na Kapverdských ostrovech a podvečer přistáváme v Římě. Bývalé hlavní město světa nic nezůstává dlužné své pověsti a patří jednoznačně mezi nejvíce fascinující města světa. Dokonale odění Italové, módní značky, na které se dívají Romulu, Remus a dávní

císařové, tribuni či plebejci. Řím to je jeden příběh za druhým občas přehlušen mopedem či zpěvem fotbalových fanoušků, avšak nikdy nekončící. Jsme v Evropě a čeká nás jednoduchá, dokonalá italská večeře. To je možné jen zde. Zážitek: Mopedem mezi Fiaty

19. den: Div sedmý. Koloseum. Aréna pro gladiátory, kam se vešlo 50-80 tisíc diváků. Champions league staré doby. Prázdniny v Římě. Romulus a Remus založili na sedmi kopcích město, kterému lze právem patří přívlastek "věčné". Koloseum, Fontána di Trevi, Španělské schody, Forum Romanum, Pantheon. Baziliky, katedrály, paláce, gladiátoři. Den nabitý poznáním a dojmy. Večerní triumfální přílet domů.

Ubytování:

V ceně jsou 3* hotely jako například: Aqaba: Golden Tulip a podobný Delhi/Agra: Howard place podobný Peking: Kapok a podobný Cancun: Royal Solaris a podobný Cuzco: Royal Inca a podobný Rio de Janeiro: Atlantico Rio Fortaleza: Golden Tulip Rím: Angloamericano

Spoluorganizátor si vyhrazuje právo na změnu hotelu, ale zároveň se zavazuje dodržet slíbený 3* standart a ubytování pro výherce na max. dvoulůžkovém pokoji.

Letecká doprava:

Odlet a přílet je z Bratislavy, nebo Prahy, Partner se zavazuje pro výherce zabezpečit odvoz na letiště z místa jeho bydliště a zpátky na vlastní náklady. Letecká doprava je včetně palubního servisu, stravy a nápojů.

Tip letadla: Boeing 737-800 společnosti Air Explore, splňuje IOSA certifikát.

Letecký itinerář:

Cena zahrnuje dále vstupy do všech památek v rámci programu vč. služeb průvodců a to do těchto památek: Petra, Aronova hrobka, Taj Mahal, Velká čínská zeď, program na Kamčatce, chrámový komplex Chichen Itza, přehlídka Cuzca, vlak na Machu Picchu a zpět do Cuzco, vstup na Machu Picchu, přehlídka Rio de Janeiro, vstup na Corcovado k soše Ježíše, Prohlídka Říma a vstup do Kolosea, dále vstupy do všech míst dle programu a na pláže.

Cena nezahrnuje:

Cestovní pojištění, výdaje pro osobní potřebu výherce.

2. Výherce bude informován o výhře prostřednictvím e-mailu spoluorganizátorem do dvou pracovních dní od vyhlášení na webových stránkách www.idnes.cz/splntesisen, kde bude jméno výherce zveřejněno dne 19. 9. 2019. Organizátor zároveň vylosuje náhradníka, který získá výhru v případě, nesplní-li výherce podmínky pro převzetí, náhradník bude informován e-mailem do 2 pracovních dní od slosování. Podmínkou předání výhry je uvedení běžných kontaktních údajů (telefonní číslo, email, jméno a příjmení, adresa pro doručení, která musí být vedena na území České republiky). 3. Výhry jsou uvedeny netto po odvedení příslušné srážkové daně, tu odvede spoluorganizátor soutěže.

3. Na získání výhry v této soutěži není právní nárok. Výhry nelze proplácet v hotovosti nebo požadovat výměnu za jiné zboží. 4. Výhra platí pouze pro osobu výherce a není možné ji přeprodávat/ darovat dalším osobám, pokud se výherce z jakéhokoli důvodu nemůže cesty kolem světa účastnit má povinnost neprodleně o tom informovat organizátora a spoluorganizátora soutěže, cena nebude nahrazena.

5. Výherce je povinen spoluorganizátorovi zaslat e-mailem ofocený cestovní pas a doklad totožnosti a to nejpozději do 23. 9. 2019.

6. Do 26. 9. 2019 musí výherce dodat platný cestovní pas spoluorganizátorovi fyzicky vč. vyplněných vízových formulářů formou cenného psaní a fotografie pro udělení víza dle instrukcí spoluorganizátora. Spoluorganizátor zajistí pro výherce na základě formulářových dokumentů, cestovního pasu a fotografií: Víza do Číny a Ruska, Jordánska, Indie, elektronické povolení pro vstup do Kanady ETA a veškeré další povolení pro vstup do zemí.

7. Výherce bude vyzván ke splnění podmínek pro předání výhry do 8 dní od vyhlášení výherce soutěže prostřednictvím e-mailu.

8. Jestliže výherce nezareaguje e-mailem do 3 pracovních dní od vyhlášení (do 23. 9. 2019), tzn. v této lhůtě nesplní podmínky pro převzetí výhry, výhra propadá náhradníkovi. Náhradník je povinen nejpozději do 26. 9. zaslat e-mailem spoluorganizátorovi ofocený cestovní pas a doklad totožnosti. Do 3. 10. 2019 musí náhradník dodat platný cestovní pas spoluorganizátorovi fyzicky vč. vyplněných vízových formulářů formou cenného psaní a fotografie pro udělení víza dle instrukcí spoluorganizátora. . V případě,že nebyla dostatečně prokázána totožnost výherce nebo pokud bylo kdykoliv před předáním výhry zjištěno porušení těchto pravidel ze strany výherce výhra propadá spoluorganizátorovi. V případě, že by do 15. 10. 2019 žádný výherce nesplnil podmínky, cena propadá spoluorganizátorovi.

9. Cena bude výherci předána spoluorganizátorem v podobě voucheru prostřednictvím e-mailu nejpozději do 15. 10. 2019.

IV. Osobnostní práva a ochrana osobních údajů

1. Účastí v soutěži každý účastník bere na vědomí, že organizátor soutěže je oprávněn užít jeho jméno, příjmení, poskytnuté fotografie, příběh a případně i podobiznu jako případného výherce (např. z předání výhry) ve svých médiích (zejména na www.idnes.cz) v souvislosti s informováním o soutěži.

2. Organizátor bude zpracovávat o účastnících obvykle údaje uvedené v čl. II. odst. 2 a čl. IV. odst. 1, dále v případě registrace do soutěže prostřednictvím internetových stránek také IP adresu a čas registrace, a dále informaci o případné výhře (vč. fotografií z jejího předání apod.) a text emailových zpráv účastníka a další data v nich obsažená. Tyto údaje budou zpracovávány za účelem organizování soutěže a jejího zlepšování, ochrany práv organizátora, zajištění bezpečnosti internetových stránek organizátora a síťové bezpečnosti, pro statistické účely, k vedení účetnictví organizátora, dokladování zpracování osobních údajů a pro marketingové účely. Údaje výherců budou zpracovávány také pro účely zpravodajství.

3. Organizátor informuje účastníky soutěže o tom, že jim ve smyslu ustanovení § 7 zákona č. 480/2004 Sb. může zasílat nevyžádaná obchodní sdělení na jejich adresu (vč. e-mailové) či je kontaktovat prostřednictvím nevyžádaného telemarketingu na jimi uvedené tel. číslo. Účastník soutěže s tímto může vyslovit nesouhlas kdykoliv na adrese sídla organizátora nebo e-mailem zaslaným na adresu osobni.udaje@mafra.cz. Vyslovení nesouhlasu bude možné také v rámci každé zprávy obsahující obchodní sdělení.

4. Právním důvodem zpracování osobních údajů tak bude zejména plnění zákonných povinností (vedení účetnictví a daňové agendy, plnění povinností podle GDPR a doložení oprávnění k zasílání nevyžádaných obchodních sdělení), dále nezbytnost zajistit organizaci soutěže (plnění smlouvy) a oprávněné zájmy organizátora (dané zejména zájmem na řádném průběhu soutěže a využitím údajů pro statistické účely, pro účely IT bezpečnosti, pro přímý marketing organizátora a pro zpravodajství). 5. Organizátor může předat osobní údaje výherců v potřebném rozsahu osobám, poskytujícím výhry, případně spoluorganizátorům soutěže. K osobním údajům dále mohou získat přístup v určitém rozsahu (i) osoby, které pro organizátora vykonávají podpůrné činnosti, např. provozovatelé jeho IT systémů, (ii) osoby zajišťující pro něj rozesílku e-mailů, pokud takové osoby bude využívat, (iii) provozovatelé jeho záložních serverů a datových záloh, (iv) jeho právní, ekonomičtí a daňoví poradci a auditoři a (v) dopravci zajišťující dodání výhry.

6. Osobní údaje budou zpracovávány po dobu trvání soutěže a po dobu přiměřenou po ukončení soutěže, obvykle po dobu 3 let a u výherce po dobu 10 let po skončení kalendářního roku následujícího po ukončení soutěže. Kontaktní údaje účastníků v rozsahu sloužícím pro zasílání obchodních sdělení organizátora budou využívány po neomezenou dobu (do odvolání souhlasu) a archivovány cca 4 roky poté (za účelem doložení právního důvodu pro zasílání obchodních sdělení). Údaje výherců užité v rámci zpravodajství budou zpracovávány po časově neomezenou dobu.

7. Poskytnutí osobních údajů podle těchto pravidel je dobrovolné, nicméně pokud účastník neposkytne údaje nutné k účasti v soutěži, nebude mu účast umožněna či bude ze soutěže vyloučen.

8. Poučení o Vašich právech v souvislosti se zpracováním osobních údajů a kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů naší společnosti naleznete zde.

V. Zveřejnění pravidel

Tato úplná, pro soutěž závazná pravidla, budou zveřejněna po celou dobu trvání soutěže na internetové adrese www.idnes.cz/splntesisen.