Ve Zlíně budou na konci prázdnin uzavřené cesty k nemocnici i do Fryštáku

  8:07aktualizováno  8:07
Ulice 2. května, která vede ke krajské nemocnici ve Zlíně, bude od čtvrtka do neděle uzavřená. Příští víkend zase řidiči ve městě neprojedou po výpadovce směrem na Fryšták.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Když zlínská radnice začala před časem opravovat ulici 2. května a její okolí v části Kúty, řidiče tam potkalo jen dílčí omezení. Od čtvrtka do neděle bude ale zásadní.

Cesta, která slouží i jako příjezd ke krajské nemocnici, se úplně uzavře. A to v úseku od Sokolské ulice po most u Januštice.

„Zvažovali jsme všechny varianty, ale technologický postup upřednostňuje úplnou uzavírku. Proto jsme vše naplánovali na dobu letních prázdnin, kdy je doprava nejklidnější,“ uvedl zlínský radní přes dopravu Michal Čížek.

Po ulici 2. května neprojede ani městská hromadná doprava.

„Linky číslo 2, 8 a 9 budou uzavřený úsek objíždět náhradní trasou po Benešově nábřeží, kde budou zastavovat na zastávkách autobusových linek 33 a 38. Protože jde o nezatrolejovanou ulici, nasadíme trolejbusy s dieselagregátem nebo autobusy,“ konstatoval mluvčí Dopravní společnosti Zlín–Otrokovice Vojtěch Cekota.

Dopravní servis - Doprava.iDNES.cz

Pro tyto spoje bude zrušeno několik stálých zastávek, včetně té na Cigánově. Dopravní podnik posílí provoz linkou 44, která pojede po sousední Sokolské ulici. Hlavní objízdná trasa pro ostatní dopravu povede po třídě Tomáše Bati, po níž se, stejně jako po Benešově nábřeží, lidé dostanou i do nemocnice.

Důvodem uzavírky je výměna živičných povrchů vozovky. Radnice na ulici 2. května opravuje i navazující vjezdy a výjezdy, chodníky a zastávky. Vznikne tady stezka pro pěší a cyklisty se smíšeným provozem.

„Součástí rekonstrukce je také doplnění chybějícího veřejného osvětlení, přechodů pro chodce se zvýšenými prahy a míst pro přecházení,“ řekl mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Jižní Svahy čeká hustý provoz

Příští víkend můžou být potíže v dopravě ještě větší, protože město na Vršavě uzavře kvůli rekonstrukci a úpravě zastávkového zálivu frekventovanou Sokolskou ulici, která slouží také jako hlavní výpadovka směrem na Fryšták. Objížďka povede přes sídliště Jižní Svahy.

„U oprav komunikace u točny Vršava na ulici Sokolská jsme upřednostnili poslední prázdninový víkend,“ zmínil Čížek.

Město termín zvolilo i proto, aby se nepotkal s opravou Okružní ulice, jež je hlavním příjezdem na Jižní Svahy. Krajští silničáři na ní práce už skončili.

Přes sídliště budou jezdit také spoje 4 a 5 do Štípy a Kostelce. Na Vršavě bude zrušena točna hromadné dopravy.

„Do čtvrti Vršava posílíme trolejbusovou linku 44, která se však bude otáčet na parkovišti u obchodního centra Kaufland, kde bude dočasná zastávka,“ upřesnil Cekota.

Kvůli této uzavírce bude provoz na Jižních Svazích výrazně hustší.

„Řidiče žádáme v době uzavírek o trpělivost a ohleduplnost. Dopravní policisté v rámci výkonu služby dohlédnou na bezpečnost v místech uzavírek i na objízdných trasách,“ vzkázala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Opravy na Vršavě souvisejí se zavedením nových trolejbusových linek 4 a 5 do Štípy a Kostelce, které začaly jezdit letos v červnu. Kvůli tomu se například musí vybudovat naproti tamní točny nová zastávka.

Od září už budou na programu jenom menší úpravy a stříkání vodorovného značení. Dnes je cesta volná pouze v jednom jízdním pruhu a provoz na ní řídí semafory. Často se tam tvoří kolony.

Kvůli opravě ulice 2. května (červená značka) bude uzavřený úsek od Sokolské ulice po most u Januštice, v části Vršava bude zase zavřená Sokolská ulice (žlutá).

Kvůli opravě ulice 2. května (červená značka) bude uzavřený úsek od Sokolské ulice po most u Januštice, v části Vršava bude zase zavřená Sokolská ulice (žlutá).

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autor:

Nejčtenější

Batole zůstalo na nástupišti ve Zlíně, matku se sourozencem vlak odvezl

Ani ne tříletá holčička zůstala sama na nástupišti ve Zlíně, maminka s mladším...

Téměř tříletá dívenka se ocitla sama na nástupišti vlakové zastávky ve Zlíně-Prštném. Matka s holčičkou nejprve...

Zlín - Sparta 0:2, před derby zlepšený výkon, trefili se Tetteh a Kanga

Hráči Sparty se radují ze vstřelené branky v utkání proti Zlínu.

Fotbalisté Sparty konečně vyhráli ve Zlíně, po třech předchozích neúspěších tam v 9. kole ligy zvítězili 2:0. První...

Slavia - Slovácko 3:0, před Interem snadná výhra, trefil se i Provod

Slávisté Josef Hušbauer a Vladimír Coufal se radují z gólu v utkání proti...

Slávističtí fotbalisté po reprezentační přestávce hravě zvládli duel devátého ligového kola se Slováckem, před domácím...

U Bánova vytekl asfalt na vozovku, řidiči cisterny zaskočila káva a havaroval

U Bánova havarovala cisterna s litým asfaltem. Řidič pil kávu a zaskočilo mu.

Dopravu na silnici I/50 u obce Bánov dopoledne zkomplikovala havárie nákladního vozidla, které převáželo litý asfalt....

Chomutov začal první ligu vítězně, uspěly i Budějovice. Vsetín doma padl

Václav Čejka (vlevo) z Třebíče atakuje Jana Veselého z Českých Budějovic.

Chomutovští hokejisté po konci v extralize vstoupili do první ligy výhrou nad nováčkem Sokolovem 4:1. Další neúspěšný...

Další z rubriky

Zlínské zoo se daří, má tygří koťata, medvídě i malé rejnoky

Tygří mláďata.

U savců, které chová zlínská zoologická zahrada v Lešné, zaznamenali ošetřovatelé v uplynulých měsících velké úspěchy....

Soutěž na Velké kino bude stát pět milionů, stále není jasné, co s ním

Budoucnost Velkého kina, které se muselo neočekávaně uzavřít, je mezi lidmi...

Během dvou měsíců by měla zlínská radnice vyhlásit zakázku na přestavbu Velkého kina formou tak zvaného soutěžního...

Zastupitelé si řekli o další studii k nemocnici, tentokrát na rekonstrukci

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Zástupci kraje se stále nerozhodli, jestli ve Zlíně postaví novou nemocnici, nebo zrekonstruují současný areál. A možné...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz