Při požáru v Žeranovicích zemřel starší muž. | foto: HZS Zlínského kraje

Hasiči na Kroměřížsku likvidovali požár domu, uvnitř našli mrtvého muže

  • 0
Muže bez známek života našli hasiči přivolaní k nočnímu požáru domu v Žeranovicích na Kroměřížsku, lékař mohl pouze konstatovat smrt. Případem se zabývají policisté, zřejmě však šlo o nešťastnou událost.

Hasiči byli v neděli krátce po 23. hodině vysláni do Žeranovic, kde měli hlášený požár komína rodinného domu.

„Ještě před příjezdem jednotek na místo události bylo upřesněno, že požár zasáhl i rodinný dům a je podezření že je uvnitř objektu člověk,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

K události postupně dorazili profesionální hasiči z Holešova a Zlína a dobrovolní hasiči obcí Žeranovice, Racková, Holešov a Zahnašovice. Velitel zásahu potvrdil, že požár zasáhl hospodářskou budovu a část rodinného domku. Hasiči okamžitě zahájili hasební práce a průzkum uvnitř budovy.

„V silně zakouřeném prostoru jsme našli muže nejevícího známky života, vytáhli jsme jej mimo objekt a okamžitě zahájili resuscitace. Po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby byl předán do péče zdravotníků, avšak lékař přes veškerou snahu bohužel konstatoval exitus,“ poznamenal Řezníček.

Hasiči pomocí tří proudů požár postupně lokalizovali, a po dohašení skrytých ohnisek a odvětrání zakouřených prostor velitel zásahu ve 2:19 hodin ohlásil celkovou likvidaci. Na místě na dohlídku zůstaly dobrovolné jednotky z Žeranovic a Zahnašovic.

Příčinu vzniku požáru i výši škody zjišťují vyšetřovatelé hasičů, okolnosti události prověřují holešovští policisté. Mrtvým je 67letý muž.

„Pracujeme s různými variantami, ale prozatím vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou událost,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.