Kryštof, Chinaski, knedlíky a 20 tisíc lidí. Vizovické Trnkobraní začíná

  12:10aktualizováno  12:10
Přes dvacet kapel a bohatý doprovodný program v čele se soutěží v pojídání švestkových knedlíků nabídne letošní ročník Vizovického Trnkobraní. V areálu likérky se tradiční festival koná v pátek a sobotu. Pořadatelé připravili speciální vlaky.

Kryštof - Colours of Ostrava 2019 | foto: Nikola Dvořáčková

Hlavními hvězdami budou skupiny Kryštof a Chinaski, přijedou také Mirai, No Name, Škwor, Vypsaná fixa, Horkýže Slíže, Anna K, Michal Hrůza, Lenny, Fleret a další.

„Na Trnkobraní mám jen hezké vzpomínky: spousta lidí, skvělá atmosféra,“ řekl zpěvák Chinaski Michal Malátný.

„Na Vizovice se obecně nedá zapomenout, je to festival plný neopakovatelných specifik,“ dodal Richard Krajčo, frontman skupiny Kryštof.

V sobotu od 13 hodin začne tradiční soutěž v pojídání švestkových knedlíků, role moderátorů se zhostí Láďa Hruška a Michal Kavalčík.

„Chci si to užít co nejvíce za mikrofonem, se soutěžícími, návštěvníky a fanoušky. Věřím, že bude sranda i bez zásahu zdravotníků se žaludečními kapkami po přemožení žaludku,“ usmál se Hruška.

Fotogalerie

Do soutěže se zapojí i vystupující kapely, které čeká vlastní soutěž probíhající po celou dobu festivalu. Ovocné knedlíky budou moci v areálu ochutnat také fanoušci, jež čeká rovněž exkurze v palírně či muzeu slivovice.

V rámci doprovodného programu nebude chybět stand-up vystoupení Komiků s. r. o. v čele s Lukášem Pavláskem a Milošem Knorem, divadelní scéna nebo Jelínkův biograf nabízející filmy s hercem a vizovickým rodákem Bolkem Polívkou, jenž nedávno oslavil 70 let. Děti se mohou těšit na loutkové divadlo, taneční a výtvarné dílny či minidiskotéku s Dádou Patrasovou.

Areál se letos rozšíří

Festivalový areál se v pátek otevře v 15 a v sobotu v 10 hodin. Uzavřen bude v oba dny ve 2.30 hodin. Pořadatelům přehlídky se jej letos podařilo rozšířit, když ve spolupráci se sousední firmou Unico zajistili pět tisíc metrů čtverečních další plochy.

„Nabídneme tak další prostor pro odpočinkové zóny, v němž nechybí stromy, takže se návštěvníci mohou schovat před sluncem. Jistě ocení také větší výběr nealka a stánků s vínem,“ uvedl organizátor Michal Šesták.

Vstupenky na Trnkobraní

Lístky se dají až do čtvrtka koupit v předprodejních sítích za sníženou cenu – na oba dny za 990 korun, 1300 korun s VIP kempem, 540 na pátek, 600 na sobotu a VIP kemp na dva dny za 400 korun.

Na místě bude permanentka stát 1090 korun, s VIP kempem 1400 korun, páteční vstup 590 korun, sobotní 650 korun a VIP kemp na dva dny 500 korun.

Připraveny jsou slevy pro děti, seniory a ZTP/P.

Do Vizovic je ideální přijet vlakem, likérka se nachází kousek od železniční stanice. Připravené budou speciální vlakové spoje, které pojedou v pátek ze zastávky Zlín-Dlouhá do Vizovic a zpět v 16.10, 17.10, 18.10, 19.10 a 20.10 hodin. Nahradí tak výluku na trati kvůli konání městské erzety Barum rally.

Posílený bude i vlakový spoj, který vyrazí z Vizovic do Zlína v oba dny po skončení programu ve 2.15 hodin.

Řidiči mohou využít parkoviště před firmou Sykora, „starou“ silnici ze Zádveřic do Vizovic či hlídané velkokapacitní parkoviště v areálu Dřevoskladu naproti vlakového nádraží.

Nechybí ani možnost stanování. Využít lze buď zdarma stanové městečko vedle plochy pro parkování a v blízkosti areálu festivalu, či placený VIP kemp, který je oplocený, hlídaný a s nonstop recepcí. Jeho kapacita činí asi 1 600 návštěvníků a 800 stanů.

Na bezpečnost a dopravu ve městě dohlédnou desítky policistů, kteří se chystají také procházet stanovými městečky. Fanoušky varují, aby ve stanech či zaparkovaných autech nenechávali nic cenného.

Autor:

Nejčtenější

Batole zůstalo na nástupišti ve Zlíně, matku se sourozencem vlak odvezl

Ani ne tříletá holčička zůstala sama na nástupišti ve Zlíně, maminka s mladším...

Téměř tříletá dívenka se ocitla sama na nástupišti vlakové zastávky ve Zlíně-Prštném. Matka s holčičkou nejprve...

Odháčkování je dobrovolné, jinak by nefungovalo, říká obhájce guru Járy

Jaroslav Dobeš ve filipínském vězení.

Znásilnění vydávané za léčebnou metodu zvanou odháčkování, která ženám pomůže nastartovat další život, se znovu vrátilo...

Zlín - Sparta 0:2, před derby zlepšený výkon, trefili se Tetteh a Kanga

Hráči Sparty se radují ze vstřelené branky v utkání proti Zlínu.

Fotbalisté Sparty konečně vyhráli ve Zlíně, po třech předchozích neúspěších tam v 9. kole ligy zvítězili 2:0. První...

Slavia - Slovácko 3:0, před Interem snadná výhra, trefil se i Provod

Slávisté Josef Hušbauer a Vladimír Coufal se radují z gólu v utkání proti...

Slávističtí fotbalisté po reprezentační přestávce hravě zvládli duel devátého ligového kola se Slováckem, před domácím...

Pronájmy ve Zlíně jsou třetí nejdražší v zemi, chtějí je i studenti

Spousta městských bytů je ve dvou „segmentech“ na zlínském sídlišti Jižní Svahy.

Weby s poptávkou bydlení či skupiny na Facebooku na stejné téma jsou v posledních týdnech zahlceny inzeráty, které mají...

Další z rubriky

Valašská města hlídají radary, radnice plánují nákup dalších

Jeden z radarů měří rychlost a fotí auta s řidiči v Krouně u Hlinska.

Za osm měsíců letošního roku vybrali ve Valašském Meziříčí na pokutách za rychlou jízdu 11,5 milionu korun. Čtveřici...

Dvanáct vrstev křídy, třináctá zlato. Na Velehradě se učili psát ikony

Kurz psaní ikon na Velehradě.

Celou řadu zájemců přilákal kurz psaní ikon, který se konal na Velehradě. Přestože je ikona spojena s pravoslavím,...

Záchrana pro zapomnětlivé žáky. V automatu koupí sešit, tužku i úhloměr

Stačila malá úprava a automat na cukrovinky vydává školní potřeby.

Vysloužilý automat na sladkosti repasovali, zbavili chladicí jednotky a pohráli si s výdejním systémem. Spirály, které...

Spor o koupaliště rozděluje lidi v Uherském Brodě, chtějí referendum

Jako první v Moravskoslezském kraji otevřel Aquapark ve Frenštátě pod...

Patnáct set podpisů se podařilo nasbírat autorům petice v Uherském Brodě. Jejich cílem je vypsání referenda o venkovním...

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?

Najdete na iDNES.cz