Za videoreportáže dává nejméně peněz Zlín, jiná města platí i miliony

  10:23aktualizováno  10:23
Statisíce a někdy až miliony korun ročně platí města ve Zlínském kraji za svoji videoprezentaci. Nejvíce peněz jde z rozpočtů Vsetína a Uherského Hradiště, nejméně naopak platí krajský Zlín. Otrokovice si provozují vlastní televizi.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Například Zlín má uzavřenou spolupráci s TV Pohoda podnikatele Radima Pařízka, jíž loni poslal 266 tisíc korun. Kromě toho pak má i „svoji“ TV Zlín, jejíž provoz stál 152 tisíc.

„Reportáže vznikají na základě požadavků města. U Pohody se vyrábí dvě týdně, u TV Zlín jde o nepravidelné objednávky, zejména když TV Pohoda nemůže danou akci natočit,“ uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Daleko více peněz vynakládá Vsetín, kde zpravodajství pro město zajišťuje regionalnitelevize.cz. Rozpočet to vyjde na skoro 2,1 milionu korun.

„Loni šlo například 165 tisíc korun na videomedailonky o čtyřech osobnostech našeho města, které byly odvysílány v regionální televizi,“ řekl Marek Mikuš z tiskového útvaru radnice.

Spolupráci s televizemi mají i ve Valašském Meziříčí či Uherském Hradišti. Ve výběrovém řízení v Meziříčí vyhrála TV Pohoda a reportáže jsou vysílány ve zpravodajských blocích TV Relax. Cena jedné činí 3200 Kč bez DPH, průměrně jich vznikne deset měsíčně.

Otrokovice vyjde vlastní televize na 900 tisíc korun ročně

Pro Uherské Hradiště zajišťuje prostřednictvím TV Slovácko už od roku 1999 videoobsah firma J. D. Production, kterou aktuálně vlastní podnikatel a senátor Ivo Valenta spolu s podnikatelem Janem Dudkem. Reportáž vyjde na 4840 korun, ročně jich je asi 450 a město za ně za tuto dobu zaplatí nejvýše 1,8 milionu korun bez DPH.

Hradiště tuto investici vnímá i jako zviditelnění slováckého regionu a místních zvyků. „Spolupráci s regionální televizí přikládáme velký význam,“ sdělil uherskohradišťský mluvčí Jan Pášma.

„Hlavní náplní Televize TVS je výroba a vysílání regionálního zpravodajství, ale i tematických pořadů a příloh z měst a obcí etnografického regionu města. Cílem televize je trvalá podpora svébytnosti této specifické oblasti,“ dodal.

S TV Slovácko má smlouvu i krajský úřad, který za reportáže platí zhruba stejnou částku jako Hradiště. Loni takto utratil 1,372 milionu korun, za něž bylo odvysílaných 286 videí.

„Do obsahu nijak nezasahujeme, vybírají si jej autoři z avíz akcí, která vždy v pátek posíláme na nadcházející týden,“ popsala mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

Finance za propagaci města v posledních letech zvyšuje Kroměříž, která se snaží lákat do města stále víc turistů. Před dvěma lety na to měla půl milionu, letos už 850 tisíc korun. Jde o rozpočet na všechny aktivity.

„Videa pořizujeme externě. Kampaně si vymýšlíme sami, jejich zpracování zadáváme externím grafikům, ale provedení konkrétní kampaně je opět na pracovnících radnice,“ řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

Nejdále jsou v Otrokovicích, kde za 900 tisíc korun ročně provozují městskou televizi.

„Vysílá v tříhodinových blocích s tím, že každý pátek je spuštěno aktuální zpravodajství. Dá se naladit na UPC, IPTV, živě na webu MTVO a města, archiv lze nalézt i na YouTube,“ konstatovala Romana Stehlíková z otrokovické radnice.

Autor:

Nejčtenější

Fenomén Zikmund. Cestovatel oslaví 100 let, připomene si ho celé Česko

Miroslav Zikmund s novou knihou Zikmund a Hanzelka - s Tatrou kolem světa.

Cestovatel Miroslav Zikmund oslaví 14. února sté narozeniny. Kulaté výročí si budou jeho obdivovatelé připomínat nejen...

Slavný cestovatel Miroslav Zikmund slaví sto let, svůj věk bere jako dar

Miroslav Zikmund

Při dvou cestách projel Miroslav Zikmund Asii, Afriku i Ameriku. Je absolutní systematik, jeho život má pevně daný...

Tátovu nepřítomnost jsem nebral jako újmu, říká Miroslav Zikmund mladší

Miroslav Zikmund mladší je synem cestovatel Miroslava Zikmunda a operní pěvkyně...

Po slavném otci zdědil vášeň k cestování. Na rozdíl od něj je ale Miroslav Zikmund mladší nejšťastnější, když krajinu a...

Hanzelka a Zikmund naštvali Brežněva, cestovatele sledovala tajná policie

Prezident Václav Havel při návštěvě Zlína 7. března 1990 v Divadle pracujících....

Cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund byli miláčky národa, komunistický režim je však odepsal, když popsali...

Mladík na internetu vyhrožoval, že bude střílet do lidí jako Breivik

Ilustrační snímek

Jednadvacetiletý muž ze Zlínska na sociálních sítích vyhrožoval střelbou do lidí a následnou sebevraždou. Vyjadřoval...

Další z rubriky

ČSAD Vsetín zřejmě přijde o Zlínský kraj, konkurence dala levnější nabídky

Ilustrační snímek.

Výběrové řízení na autobusové dopravce ve Zlínském kraji zřejmě přinese zásadní změny. Ani v jedné z oblastí totiž...

Policie ve Zlínském kraji má skvělé výsledky, ale nedostatek lidí

Ilustrační snímek

Je jich nejméně v republice, přesto dokázali policisté ze Zlínského kraje získat první místo v objasněnosti trestné...

Žena si nic nedělala ze zákazů řízení, soud ji vykázal z Kroměřížska

Ilustrační snímek

Na obecně prospěšné práce poslal kroměřížský soud mladou ženu z Prostějova, která opakovaně porušila už několik zákazů...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR CNC STROJŮ – SENIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 32 000 - 37 000 Kč

Najdete na iDNES.cz