Postavili už dřevěné stánky a vybavují si je uvnitř, mají však potíže s fasádou, již měl tvořit plech antracitově černé barvy, aby ladil s okolím. Nedaří se jim totiž sehnat řemeslníky.
„To hlavní jsme už udělali, ale na fasády nemáme rozumné termíny,“ předestřel majitel jedné buňky Ladislav Nesrsta. „Všichni řemeslníci říkají, že můžou až na konci prázdnin. Takže asi budeme muset fasádu zjednodušit.“ Zatím nedokáže říci, kdy by mohl otevřít, podle jeho slov to může být za měsíc i dva. Stejně je na tom i Věra Fryštacká, která dokončuje sousední prodejní buňku.
„Vnitřní úpravy už máme skoro hotové, téměř zařízená je i kavárnička, kterou plánuji otevřít. Bohužel ale musíme čekat kvůli fasádě,“ nastínila Fryštacká. „Na opláštění jsme měli domluvené dělníky, kteří ale nemají čas. Dají termín za tři měsíce, nebo až na podzim. Proto hledáme variantu, jak to urychlit.“
Prodejci kritizují zlínské tržiště. Prší na ně a nevědí, kam se zbožím |
Fryštacká odhadla, že může otevřít nejdříve na konci června. Bude ale záležet i na tom, jak zvládne kolaudaci. „Nevím, jak dlouho bude trvat, jaké má úřad termíny,“ podotkla. „Taky půjde o to, jak se k tomu úředníci postaví, jestli nám třeba něco neodsouhlasí.“
Majitelé chtěli mít původně dvě prodejní buňky i s pochůznou terasou, na níž by seděli hosté. Mezi stánky by bylo schodiště. Památkáři však návrh zamítli, ačkoliv s ním předtím souhlasili městští radní. Vlastníci buněk tak museli plány přepracovat, i když už měli nasmlouvané řemeslníky a například i výrobu oken.
Tržiště leží v památkové zóně vedle zámku. Jeho přestavbu za více než 100 milionů korun loni dokončilo město. První nové prodejní stoly trhovci obsadili letos v lednu, od dubna se rozjel provoz naplno. Na tržišti jsou k dostání především farmářské výrobky regionálních producentů.
13. března 2023 |