Online reportáž

07:49
Na místo poté přijeli specialisté a policejnímu vyjednavači se podařilo telefonicky mluvit se agresivním střelcem.
07:42
Poté, co policisté vstoupili do prostor restaurace, útočník na ně začal pálit ze střelné zbraně.
07:38
Podle policie na místo střelby jako první dorazila jednotka z obvodního oddělení brodské policie. Na místě byli devět minut od nahlášení události, tedy ve 12.47 hodin.
07:25
Stav servírky vážně raněné při úterní tragické střelbě v Uherském Brodě je stabilizovaný. Lékaři jsou optimističtí, ještě dnes ji probudí z umělého spánku.
07:14
Vážení čtenáři, i dnes vás budeme informovat o vyšetřování tragické střelby v Uherském Brodě v podrobné on-line reportáži.
00:45
Vážení čtenáři, vážené čtenářky, dnešní situace po tragickém dění v Uherském Brodě se uklidnila. Další události budeme sledovat v běžném zpravodajství. Děkujeme vám za pozornost.
0:00
"Zásahová jednotka už odjela. Před asi deseti minutami odjela sanitka s ženou pryč," popsala aktuální situaci reportérka MF DNES Fuksová.
23:32
"Záchranáři vyvedli ženu z domu do sanitky. Připadalo mi, že jí podpírají. Jako kdyby byla zdrcená,“ uvedla reportérka MF DNES Fuksová. Zásahová jednotka podle ní odjíždí z místa.
23:14
Je to pár minut, co do domu vlezli policisté. Nejdřív tam byli potmě s baterkama, bylo je vidět v prvním i v druhém patře. Byly slyšet výzvy 'Otevřete'. Šli tam i zadním vchodem, byly slyšet rány, jako by násilím otevírali. Před chvilkou přijela k domu sanitka,“ řekla k policejnímu zásahu redaktorka MF DNES Fuksová.
23:07
„Je to několik desítek sekund, co jsem v okně viděl problikávat světla. Policisté ten zásah prováděli ze zadu domu. Před 20 minutami nás odsunuli o 30 metrů dál. Pak nařídili zhasnout veškerá světla v bloku. Co se přesně děje v domu, to nevíme,“ prohlásil v ČT 24 reportér Cagala.
23:02
„Energetici vypnuli proud v ulici. Za tím domem v zadní části traktu se připravují těžkooděnci s motorovou pilou. Už jsem zvuk motorové pily slyšel, ale nevím, jestli se jedná o ten samotný zásah,“ uvedl redaktor ČRo Radiožurnál.
22:57
„Policisté mají připravenou motorovou pilu. Na místě jsou i hasiči. Na další informace si musíme počkat. Zásah má proběhnout každou vteřinou,“ prohlásil v ČT 24 reportér Michal Cagala.
22:55
Policie podle redaktorky MF DNES Jany Fuksové odsouvá novináře dál od domu. V místě došlo k vypnutí elektrického proudu.
21:50
24.února 2015 v 22:38, příspěvek archivován: 24.února 2015 v 22:50

Podle reakcí novinářů se zdá, že se blíží policejní zásah v #UherskyBrod. Na místo údajně míří zásahová jednotka. Novináři vykazováni dál.

22:39
„Lidi dávali dohromady i petici, aby s touto rodinou úřady něco dělaly. Nakonec to však údajně ani neposlali, protože se báli,“ vyprávěla obyvatelka sídliště. „Doma totiž prý měli zbraně a žena navíc z okna řvala, že všechny zabije,“ dodala svědkyně.
22:25
Podle informací České televize má policie „zákonné možnosti“ vstoupit do domu útočníka v Uherském Brodu. Její redaktor Josef Kvasnička uvedl, že muž skutečně spáchal sebevraždu ve chvíli, kdy viděl bezvýchodnost své situace na základě blížící se zásahové jednotky.
21:37
"Naplňuje mě hlubokým smutkem, když se lidé stávají oběťmi nevybíravého násilí," uvedla německá kancléřka Angela Merkelová v telegramu zaslaném premiérovi Sobotkovi. "Chci vám i lidem v Česku vyjádřit upřímnou soustrast," napsala také Merkelová.
21:19
"Situace je pořád na stejném bodě," popsala aktuální situaci redaktorka MF DNES Jana Fuksová. "Policisté tady postávají a je to pořád ohrazené. V domě se nikde nesvítí a pohyb kolem není žádný. Před domem stojí policejní auto, jsou tady televizní štáby a hodně lidí."
21:01
"Můžeme spekulovat, že policisté čekají na povolení k domovní prohlídce. Každopádně ten dům by měli prohledávat kvůli další střelné zbrani a také by měli vyslechnout samotnou manželku pachatele," dodal reportér.
21:00
"Okolí domu je obehnané policejní páskou. Střídají se tady hlídky policie. Dům zatím policisté neprohledali. Žena s policisty mluvila jenom přes dveře. V okolí stojí desítky lidí, hlavně obyvatelé okolních domů," řekl ve vysílání reportér ČT 24.

Najdete na iDNES.cz