Policisté po třech letech zjistili totožnost oběšence, pomohla podobizna

  15:43aktualizováno  15:43
Kresba pravděpodobné podoby obličeje pomohla kriminalistům zjistit totožnost muže, který se před třemi lety oběsil u Pohořelic na Zlínsku. Po zveřejnění kresby dostali tip, který je přivedl k příbuzným zemřelého.

Pravděpodobná podoba obličeje zemřelého muže. | foto: Policie ČR

Vše začalo koncem srpna 2015, kdy myslivci v Pohořelicích u Napajedel na Zlínsku rozváželi krmení pro zvěř. U jednoho z krmelců našli oběšeného muže.

V následujících týdnech a měsících policisté několikrát prostřednictvím různých médií žádali veřejnost o pomoc při ztotožnění mrtvého.

„Zveřejnili jsme oblečení a předměty, které měl u sebe, komunikovali jsme se starosty blízkých i vzdálenějších obcí, následně jsme kontaktovali okolní státy a porovnávali osoby pohřešované v zahraničí s mužem nalezeným na Zlínsku. Jednotlivé podněty od veřejnosti jsme důkladně prověřovali, avšak s negativním výsledkem,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po vyčerpání veškerých dostupných možností požádali pracovníky Kriminalistického ústavu v Praze o vypracování kresebné rekonstrukce pravděpodobné podoby mrtvého muže podle nalezených ostatků.

Předpokládanou podobiznu pak kriminalisté opět zveřejnili se žádostí o ztotožnění muže (viz též Policisté tři roky marně zjišťují totožnost oběšence, pomoci má podobizna).

Fotogalerie

„A tentokrát, tři roky od nálezu těla, se jeden z poznatků ukázal jako správná cesta. Na linku 158 zavolala žena, která uvedla, že podle věcí a podobizny by se mohlo jednat o muže z Českých Budějovic, kterého delší dobu nepotkala,“ poznamenala Kozumplíková.

Policisté z oddělení obecné kriminality ve Zlíně při dalším pátracím kolotoči našli díky získaným informacím rodinného příslušníka mrtvého muže, který ho ale několik desítek let neviděl.

„Důkladnou analýzou a získáváním dalších indicií se policistům podařilo zjistit, že mrtvý muž měl syna, který žije v obci u Napajedel a o svém otci neměl žádné zprávy. Po porovnání DNA obou rodinných příslušníků s DNA mrtvého muže se předtucha stala jistotou,“ uvedla policejní mluvčí.

Ukázalo se, že mrtvý muž se v Pohořelicích před více než padesáti lety narodil a pár let žil. Po letech strávených na různých místech republiky zemřel ve své rodné obci. Vzhledem k tomu, že žil podle všeho osaměle, už se asi nikdo nedozví, co jej vedlo k sebevraždě a proč právě tam.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Po střetu s autem zůstal kamion zaklíněný do domu, jeden člověk zemřel

V Lužné se osobní auto srazilo s kamionem, ten po střetu narazil do verandy...

Kvůli vážné nehodě byla několik hodin uzavřená silnice I/57 v Lužné na Vsetínsku. Hasiči tam vyprošťovali kamion, který...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou tie-break, aby nedocházelo k...

VIDEO: Po prudkých deštích mají lidé na Valašsku vytopené domy

Bleskové povodně způsobil vodní tok Senina v Ústí u Vsetína.

Bleskové povodně vyvolané prudkými dešti zasáhly Valašsko. Na Senici v Ústí na Vsetínsku a Lutonince ve Vizovicích na...

První část dálnice na Slovácku má stavební povolení, práce začnou letos

Trasa plánované dálnice D55 v úseku Babice - Staré Město.

Silničáři získali stavební povolení na úsek dálnice D55 z Babic do Starého Města. Do tří let by po ní řidiči mohli...

Boleslav - Zlín 3:0, dva góly v závěru, vítězové si zahrají o Evropu

Zlínský brankář Matej Rakovan chytá míč před boleslavskými útočníky Murisem...

O druhé předkolo Evropské ligy si zahrají mladoboleslavští fotbalisté. Ve finálové odvetě prostřední skupiny Fortuna...

Další z rubriky

Ve Zlíně začíná filmový festival. Cestuj, objevuj a poznávej, vyzve děti

Egypt, rok 1947. Miroslav Zikmund filmuje východ slunce na Cheopsově pyramidě.

Zlínský filmový festival pro děti začíná. Nabídne 280 snímků z 51 zemí světa a uctí cestovatelskou dvojici Hanzelka +...

Policie vypátrala muže, který utekl z nemocnice. Je nakažený žloutenkou

Ilustrační snímek

Policisté ze Zlínského kraje vypátrali muži, který ve čtvrtek odpoledne odešel z urgentního příjmu zlínské krajské...

Spor o platby za školáky má řešení, starostové našli kompromis

Základní školu Hudcova v Brně navštívil na začátku nového školního roku ministr...

V kauze kolem základní školy v Mysločovicích zřejmě přece jen vyhrají školáci. Pět ze šesti obcí, kterých se spor týká,...

Najdete na iDNES.cz