Oprava silnice na Ostroh potrvá do konce října, práce nabírají zpoždění

  7:30aktualizováno  7:30
Mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem rekonstruují silničáři důležitou silnici. Původně slibovali, že budou rychlejší a opravy dokončí ještě před plánovaným termínem. Nyní ale práce nabraly zpoždění. Silničáři ujišťují, že vše stihnou podle plánu do 30. října.

Oprava silnice mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem se zpožďuje. (Ilustrační snímek) | foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

Z okolí silnice přicházejí informace, že jedna z letošních největších a nejnákladnějších rekonstrukcí ve Zlínském kraji nejde tak, jak podle plánu měla jít.

"Dostali jsme informace, že vznikl určitý skluz. Původně měla být do konce června hotová vozovka s finálním podkladem s výjimkou dvou mostů," říká místostarosta Uherského Ostrohu Ivan Klauda. Pohled do terénu přitom ukazuje, že nová vozovka je zatím jen na několika málo místech.

Podobně potvrzuje zpoždění také starosta Ostrožské Nové Vsi Stanislav Tureček. "Práce nabraly zpoždění, a to kvůli delším jednáním s plynaři a s telekomunikacemi. Navíc my jsme měli na třech místech problém s kanalizací, která je společná pro odvodnění silnice i odkanalizování odpadů v domech," vysvětlil starosta.

Oba starostové ale spoléhají na slib silničářů, že k žádnému prodloužení rekonstrukce nedojde. "Myslím, že druhá část rekonstrukce není tak náročná a všechno bude hotové podle plánů," avizoval Klauda.

Ostrožská Nová Ves dosáhla také opravy centra

Starosta Ostrožské Nové Vsi je navíc velmi rád, že právě v těchto dnech započaly práce také na úpravě silnice v centru obce. Ředitelství silnic a dálnic s nimi vůbec nepočítalo, místní lidé ovšem byli velmi rozčileni, protože by to znamenalo příští rok opět obec uzavřít a začít s novými pracemi.

"Jsme velmi šťastní, že se nám nakonec podařilo prosadit také tuto rekonstrukci," uvedl Tureček. V těchto místech začali silničáři mimo jiné s rozšířením vozovky, vybudováním odbočovacího pruhu na Ostrožskou Lhotu, zřízením čtyř přechodů a postavením dvou autobusových zastávek.

Jak to tedy vypadá s termínem dokončení celého úseku od Kunovic po Ostroh a co se přesně odehrává při rekonstrukci? Když se MF DNES zajímala o odpovědi na Ředitelství silnic a dálnic, uslyšela pouze ujištění, že žádné větší problémy prý nenastaly.

"V daném úseku probíhá stavba standardním způsobem. Zatím nevíme o závažných problémech, které by měly mít dopad na termín stavby, řešíme pouze běžné provozní záležitosti provázející každou takovou stavbu," tvrdí mluvčí silničářů Nina Ledvinová, která dokonce nevyloučila, že práce skončí dříve. "Zatím platí termín 30. října. Pokud by se nám podařilo termín zkrátit, budeme to vědět až tak za měsíc," podotkla.

Nejčtenější

Zemřel spoluzakladatel Tescomy, k hrncům se s kamarádem dostali od muziky

Jiří Vaculík měl ve společnosti Tescoma na starosti vývoj.

Před pár dny nečekaně zemřel jeden ze zakladatelů zlínské společnosti Tescoma vyrábějící kuchyňské potřeby. Jiřímu...

Kouč Jílek: Dostali jsme pořádnou facku, hodně lidem to nahraje

CO S TÍM? Zadumaný sparťanský trenér Václav Jílek během neúspěšného zápasu se...

Nikdy na jeho tým nepřišlo doma tolik fanoušků. „Skoro patnáct tisíc lidí, fantastická atmosféra a my se jim odvděčíme...

Zlín - Slavia 0:1, body pro obhájce zařídil po šťastném odrazu Hušbauer

Slávistická radost ve Zlíně, střelec gólu Josef Hušbauer (vpravo) v objetí...

Slávističtí fotbalisté za obhajobou titulu vyrazili vítězstvím. V úvodním kole nového ročníku na něj dosáhli ve Zlíně,...

Z nákladního auta na D1 vytekla kyselina sírová, řidič zřejmě zaspal

Jiří Vaculík (vlevo) a Petr Chmela začínali coby spoluhráči v kapele Symfonik...

Mikrospánek mladého řidiče zřejmě stál za nehodou nákladního auta, které převáželo barely s vysoce koncentrovanou...

Podlesníky, pivovarský guláš a jelení steak. Ochutnejte krajové speciality

Pivovarský guláš se dříve připravoval z koňského masa, dnes vítězí hovězí.

Chcete-li hodovat jako kdysi šlechta, dejte si kvalitní kus jeleního masa. Vyrazit pro něj můžete i ke středočeským...

Další z rubriky

Modernizaci trati ve Zlíně brzdí spor o přejezd, bude se i vyvlastňovat

Přejezd v Přílukách vede z hlavní cesty od Vizovic přes koleje do průmyslového...

V přípravě elektrifikace železniční trati z Otrokovic do Zlína a Vizovic se stát zasekl na přejezdu ve zlínské části...

Řidič neohlásil, že srazil cyklistu, pak měl pozitivní test na drogy

Ilustrační snímek

Těžké zranění utrpěl cyklista, kterého na Zlínsku srazilo nákladní auto. Jeho řidič mu sice poskytl první pomoc, nehodu...

Otrokovice zakázaly žebrání vyhláškou, vykázat bezdomovce ale nedokážou

Ilustrační snímek

Radnice Otrokovic na Zlínsku se dlouhodobě snaží vyřešit problémy s bezdomovci, kteří mnohdy obtěžují občany. Pomoci má...

Najdete na iDNES.cz